Skomentuj

Prezydent zaprosił do ratusza przedstawicieli szkół oraz uczniów aby pogratulować im osiągniętych w ostatnim czasie sukcesów.

Na spotkaniu obecni byli dyrektorzy Zespołu Szkół Samochodowych, Zespołu Szkół Elektrycznych, I Liceum im. Ziemi Kujawskiej oraz Szkoły Podstawowej nr 12.

Czym sobie na to zasłużyli?

Otóż „Samochodówka” otrzymała tytuł „Lidera Edukacji Zawodowej” w konkursie ogłoszonym przez Ministra Edukacji Narodowej. Dzięki temu ZSS wzbogacił się o dwie pracownie językowe i jedną komputerową.

Uczniowie tej szkoły zajęli również wysokie miejsca w finale Ogólnopolskich Zawodów Strzeleckich „O Srebrne Muszkiety 2011” Drużyna chłopców zajęła trzecie miejsce a dziewcząt czwarte. Indywidualnie drugie mijesce zajął Kamil Dębczyński.

Wicemistrzowie Polski z Włocławka

Uczniowie klasy sportowej „5d” ze Szkoły Podstawowej nr 12 we Włocławku uczestniczyli w finale Mistrzostw Polski do lat 11 Turnieju im. Marka Wielgusa w piłce nożnej. Podczas zawodów, które odbywały się w Kielcach, chłopaki rywalizowali z 16 najlepszymi drużynami z kraju. Uczniowie zdobyli wicemistrzostwo Polski, ulegając w finale drużynie z Lublina.

Za to w tegorocznej edycji Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych „Rzeczpospolitej” i miesięcznika „Perspektywy' bardzo wysokie miejsca zajęły Zespół Szkół Elektrycznych oraz Liceum Ziemi Kujawskiej.

Poprzednie edycje konkursu oceniały szkoły jedynie po wynikach z olimpiad. Tym razem było jednak inaczej. O przyznanym miejscu decydowały osiągnięcia uczniów podczas olimpiad, wyniki maturalne oraz ocena szkoły przez kadrę akademicką. W rezultacie powstało 5 rankingów odzwierciadlająych pracę szkoły.

Na Najwyższej pozycji w Ogólnopolskim Raningu Szkół znalazł się Zespół Szkół Elektrycznych, który w kategorii Techników zajął 29 miejsce. W kategorii liceów na 90 miejscu uplasowało się LZK, które jednocześnie w Rankingu Szkół Olimpijskich zajęło 41 miejsce w Polsce.

Powyższe wyniki dają Zespołowi Szkół Elektrycznych - 2 miejsce w województwie kujawsko-pomorskim w kategorii Techników, na łączną liczbę 146 techników. W kategorii liceów włocławskie szkoły zajęły wśród 109 w naszym województwie następujące pozycje: