Zamknij

Kilkuset strażaków na Starym Rynku we Włocławku. Były awanse i odznaczenia (FOTO)

14:11, 21.05.2024 Aktualizacja: 14:52, 21.05.2024
Skomentuj Fot. DD. Fot. DD.

Ponad 20 strażaków z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej we Włocławku zostało dziś awansowanych i odznaczonych. Uroczystość odbyła się na Starym Rynku. 

We wtorek (21.05)  w samo południe na Starym Rynku we Włocławku rozpoczął się uroczysty apel z okazji Wojewódzkich Obchodów Dnia Strażaka. Wydarzenie nawiązywało także do Jubileuszu 150-lecia Włocławskiej Straży Pożarnej.

Zaproszenie na uroczystość zostało skierowane do ministra spraw wewnętrznych i administracji, parlamentarzystów, komendanta głównego PSP, wojewody kujawsko-pomorskiego, marszałka oraz do wielu szefów służb i instytucji, organizacji współdziałających ze strażakami.

Podczas uroczystości na Starym Rynku wielu funkcjonariuszy i pracowników cywilnych z terenu Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu zostało odznaczonych i wyróżnionych: Krzyżem Zasługi za Dzielność (1 osoba), Krzyżem Zasługi (12 osób), Krzyżem Świętego Floriana (8), Medalem za Długoletnią Służbę (80), Odznaką MSWiA „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej (12), Odznaką Świętego Floriana (6).

Po apelu kompania reprezentacyjna PSP wraz z orkiestrą i uczestnikami święta przemaszerowała przez trasą ze Starego Rynku przez ul. 3 Maja, Plac Wolności, Zduńską na Zielony Rynek. 

Ponad 20 strażaków z Włocławka awansowanych i odznaczonych 

Uroczysty apel na Starym Rynku był także okazją do przyznania awansów i odznaczeń dla ponad 20 strażaków z KM PSP we Włocławku.

Awanse otrzymali:

  • młodszy brygadier: Angelika Zawitowska,
  • kapitan: Łukasz Chlebowski, Patryk Krasucki, Jakub Polewski,
  • aspirant sztabowy: Łukasz Zefert, Radosław Złakowski,
  • starszy aspirant: Konrad Chmielewski
  • aspirant: Radosław Rosiński, Bartosz Świątkowski
  • starszy ogniomistrz: Hubert Hybiński
  • ogniomistrz: Mateusz Niedzielski, Maciej Przysiecki, Grzegorz Seklecki, Arkadiusz Szprengiel,
  • młodszy ogniomistrz: Miłosz Jaroszewski, Adrian Kowalski
  • starszy sekcyjny: Rafał Trojanowski,
  • sekcyjny: Jacek Kwiatkowski, Maciej Majewski, Marek Cieślak
  • starszy strażak: Dawid Petrykowski

Strażacy, którzy otrzymali odznaczenia:

Brązowy Krzyż Zasługi: Krzysztof Kułaczkowski

Złoty Medal za Długoletnią Służbę: Marek Lewandowski, Janusz Piasecki, Urszula Przybyłowska,

Srebrny Medal za Długoletnią Służbę: Mirosław Szatkowski, Angelika Zawitowska, Dariusz Korpolak, Bartosz Lewandowski,

Brązowy Medal za Długoletnią Służbę: Arkadiusz Szprengiel, Kamil Bojakowski, Grzegorz Brudnowski, Piotr Kurant,

Srebrna Odznaka Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej: Maciej Waleczko, Paweł Arkuszewski, Ryszard Kalinowski, Maciej Kowalski,

Brązowa Odznaka Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej: Jan Biliński, Mateusz Gralak, Grzegorz Seklecki, Arkadiusz Szprengiel, Łukasz Zefert, Michał Soćko, Grzegorz Zieliński

Krzyż Świętego Floriana: dh. Anna Wnukiewicz

Odznaka Świętego Floriana za Zasługi dla Społeczności Lokalnej: dh Dariusz Dekrewicz, dh Michał Dezor, dh Rafał Kawczyński, dh Mirosław Nowacki, dh Dariusz Sołtysiak, dh Jerzy Świątek,

Nagroda Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji: Asp. sztab. Jarosław Kłudkowski.

[WIDEO]3581[/WIDEO]

(G.S.)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(13)

Uśmiechnięta Polska Uśmiechnięta Polska

14 11

Kierwińskiego nikt już nie zaprasza?
Tusk obiecywał wzmocnić granicę, ale na póki co wzmocnił tylko ogrodzenie swojej rezydencji. Wokół willi Tuska postawiono właśnie płot na 2,5 metra zakończony drutem kolczastym. Podobno, żeby posłuchu nie było. To ta willa, w której alkohol leje się strumieniani, jak pisał Jacek Protasiewicz.

14:29, 21.05.2024
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kolskikolski

10 10

Takie jedno małe pytanie...Ilu z tych strażaków naszej komendy ma zameldowanie we włocławku?

14:35, 21.05.2024
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

WLC 123WLC 123

9 1

A jakie to ma znaczenie?

16:20, 21.05.2024

sikawkowysikawkowy

6 3

A to dziś św. Floriana ?

14:41, 21.05.2024
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Uśmiechnięta Polska Uśmiechnięta Polska

12 8

A tak w ogóle, to nowe władze Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych, w większości po znajomości ze wspomnianym Kierwińskim, podnieśli sobie wynagrodzenie o 50%.
Tak na prostszy język - jeśli wg ówczesnej totalnej opozycji pisiory okradały spółki skarbu państwa, to teraz eksperci Uśmiechniętej Polski kradną o połowę więcej.

14:46, 21.05.2024
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Lala20.Lala20.

16 5

Kierwinski jakby przyjechał to najpierw by ugasił,ale pragnienie w żabce😁

14:47, 21.05.2024
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Nagłośnienie po cichNagłośnienie po cich

14 5

Czy M. Kierwiński z KO-alicji Tuska przyjechał sprawdzić nagłośnienie - rok temu sprawdzał w Piasecznie - ale wyciszyli i nie nagłaśniali , niedawno sprawdzał nagłośnienie w Warszawie - i było głośno , mam nadzieje że jak dostanie cynk że Straż pożarna świętuje we Włocławku to dojedzie sprawdzić nagłośnienie 😮

14:54, 21.05.2024
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZawiedzionyZawiedziony

12 6

A dlaczego to mi TUSK nie przysłał tego abstynenta specjalisty od nagłośnienia Kierwińskiego,
Niedawno tu jakiś z KOalicji przyjechał robić sobie zdjęcia a jak potrzeba celebrować święto to nawet niema komu przyjechać.

15:11, 21.05.2024
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ŻałośćŻałość

13 5

Smutne te nominacje bez Kierwińskiego - coś by się działo byłoby kabaretowo , a tak kicha i powaga jak za PIS-u

15:16, 21.05.2024
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MonopolowyMonopolowy

8 6

Osobom z posłuchem i młodzieży do lat 18 alkoholu nie sprzedajemy ‼

15:23, 21.05.2024
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ulikulik

1 4

nie ma to jak w straży słońca niema w dupsko parzy

15:44, 21.05.2024
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

re Uśmiechnięta Polsre Uśmiechnięta Pols

7 7

Wraca złodziejstwo z lat 2007-2015 ze zdwojoną siłą - zaczęli od powołania śmiesznych komisji ignorantów - fermentu i siania niepokojów społecznych , które dotychczas kosztowały już ciężkie miliony z kieszeni podatników.

16:19, 21.05.2024
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PKPPKP

1 3

Super miejsce na organizowanie takich uroczystości!!!
Czarny Kiecok nie marudził że mu za głośno pod kościołem??
Chyba że dostał w łapę (na tacę)

20:27, 21.05.2024
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

CiekawyCiekawy

5 3

Czy Kierwiński to ma ruskie korzenie pochodzenia ?

21:47, 21.05.2024
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%