Wiadomości Włocławek - informacje, newsy, fotorelacje

Zamknij
Ważne

Niecodzienna akcja ratunkowa straży pożarnej. Wyciągnęli uwięzione zwierzę

Marika Lewandowska Marika Lewandowska 13:00, 15.07.2024 Aktualizacja: 14:23, 24.10.2025
15 Niecodzienna akcja ratunkowa straży pożarnej. Wyciągnęli uwięzione zwierzę Fot. Nadesłane

Strażacy z Włocławka przeprowadzili udaną akcję ratunkową, podczas której uratowali uwięzionego kota. Zdarzenie miało miejsce przy ul. Okrzei we Włocławku.

Włocławianka przechodząc obok jednego z garaży we Włocławku przy ul. Okrzei, usłyszała miałczenie. Po chwili zobaczyła uwięzionego młodego kota. Zwierzę utknęło we wnęce między budynkiem a drzewem. Samodzielne uwolnienie kota okazało się być niemożliwe, więc kobieta zaalarmowała służby. 

Po otrzymaniu zgłoszenia, na miejsce szybko przybyli strażacy i przystąpili do działania. Dzięki wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu oraz odpowiednich technik, udało się bezpiecznie wydobyć kota.

"Spisali się na piątkę z plusem"

Jestem bardzo zadowolona i wdzięczna strażakom z naszej włocławskiej straży pożarnej, bo uratowali kotka, który był uwięziony w takiej oto wnęce. Strażacy zrobili to sprawnie, chociaż nie było to wcale takie oczywiste, w jaki sposób należy go wyciągnąć. Zrobili to też z dużą delikatnością i dbałością o niego i też w bardzo miłej i bezpiecznej atmosferze. W kontekście różnych sytuacji ze służbami mundurowymi, straż pożarna spisała się na piątkę z plusem

- informuje nasza czytelniczka.

Straż pożarna na miejsce wezwała osobę z ramienia schroniska. Wg relacji naszej czytelniczki, mężczyzna nakazał zwierzę wypuścić. 

Jakie losy spotkały małego kota?

Nasza czytelniczka poinformowała nas o dalszych losach zwierzęcia. 

Kot wszedł pod maskę samochodu mojego. Był tam kilka godzin i gdy myślałam już, że go tam nie ma, odpalając samochód usłyszałam przeraźliwie miałczenie. Trochę czasu zajęło mi wydostanie, ale udało się również. Doktor Marcin Wojciechowski z Michelina - weterynarz, dał trochę darmowej karmy dla kotka. Kotek ma 8 tygodni

- dodaje czytelniczka.

Po drugiej sytuacji związanej z tym kotem, nasza czytelniczka nie miała już wątpliwości. Postanowiła zabrać go do siebie do domu i zostać jego właścicielką.

Ważny jest na pewno przekaz dla innych, że należy reagować w takich sytuacjach i nie, brzydko napiszę "olewać", bo jeden z mężczyzn tam obecnych, powiedział, że właśnie słyszał miałczenie kota już dzień przed, jakoś od rana. I nic z tym nie zrobił i niektórzy myślą, że straż pożarna nie przyjedzie do kota, że to jest rzecz, która jest nieważna

- dodaje nasza internautka, obecna właścicielka kota.

::addons{"type":"alert"}

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (15)

WYRÓŻNIONE KOMENTARZE

Pozostałe komentarze

Ot to.Ot to.

3 2

Wojciechowski za darmo nic da.

13:38, 15.07.2024
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Lala20Lala20

8 1

Strażacy, to chłopaki na medal, w całej Polsce. Na nich zawsze można liczyć.
P.S.
Jeden strażak jest więcej wart niż 100-tu '' żołnierzy '' W.O.T. Panie ministrze M.O.N., hańba !!!!!!!!!!!!!!!!

16:23, 15.07.2024
Wyświetl odpowiedzi:3
Odpowiedz

Dopowyżej Dopowyżej

2 6

Hańbą to są takie trole jak ty, uważaj szydero żeby żołnierze WOT-u nie musieli takich jak cwaniaczków bronić

16:39, 15.07.2024

Lala20Lala20

3 0

Kmiotku, harcerzyku, ty w Armii nie służyłeś, jestem przekonany. Ja w Armii odsłużyłem 884 dni.
Samodzielny Batalion Skotów - Wojska Obrony Wybrzeża.
Kilka dni temu, Polskę obiegła wiadomość - Amatorski oddział miłośników taktyki wojskowej, na zajęciach
ośmieszył żołnierzy W.O.T.
Chłopczyku, dowiedz się więcej o tej formacji.

18:34, 15.07.2024

Lala20Lala20

0 0

Gościu, daję ci saperkę, masz dwie minuty aby się okopać w pozycji leżącej. Twoja psychika wie, że
wokół świszczą kule. To jest punkt, nauki obrony.
Niech ci się przyśni że pokonujesz napalmowy tor przeszkód. Tylko nie krzycz w środku nocy.

18:49, 15.07.2024

zadowolona zadowolona

7 0

Jeszcze są dobrzy ludzie którzy zwracają uwagę na zwierzaki dzięki pani reakcji kotek żyje i będzie wdzięczny do końca życia !!!!!!!!!!!!!!!!!Dzięki oczywiście wspaniałej straży należy sie premia !!!!!!!!!!!!!

16:33, 15.07.2024
Wyświetl odpowiedzi:1
Odpowiedz

Za to nie dzięki Za to nie dzięki

4 0

schronisku które kazało bezbronnego kotka wypuścić na ulicę gdzie prawie go pani zabiła pod maską

18:05, 15.07.2024

SchroniskoooSchroniskooo

6 0

Wstyd!!! Małego kociaka, oswojonego skoro na ręce przyszedł wypuścić na ulicę??? To po co wy jesteście? Wypuściliście, a kot pod maskę wszedł, mało tam nie zginął. To chyba jasno pokazuje, że bezdomny i nie miał gdzie pójść? Wszystkie bezdomne zwierzęta tak traktujecie? Wstyd! Żebyście wy tak zostali potraktowani co do jednego!

18:04, 15.07.2024
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

SuperSuper

4 1

Kto ma kota ten wie, ze to koty wybieraja nas a nie my ich. Ten kot wybral pania. Zobaczy pani jak bedzie cudownie. Tylko ci, ktorzy mieszkaja z kotem zrozumieja. Ostrzegam - czasem na 1 sie nie konczy.

20:33, 15.07.2024
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kociara Kociara

4 0

Ale piękna historia. No to już jesteście sobie pisani. Zdrówka dla Pani i kociaka!

21:35, 15.07.2024
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

EhEh

3 0

Ostatnio dzownilam w sprawie pomocy dla bezdomnego mężczyzny, ale nikt nie pomógł. Tragedia

06:53, 16.07.2024
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

tomswitomswi

0 0

a mógł wybrac jakies lżejsze piwko .... moze wtedy by sam jakoś wyszedł , szacun Panowie

08:54, 16.07.2024
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZuzakZuzak

1 0

"MiaŁczenie", litości! Chyba miaUczenie. Kot mówi: miau. Pani Mariko Lewandowska, kup sobie słownik ortograficzny. Wstyd, żeby redaktorka waliła takie byki🤦

19:08, 16.07.2024
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddwloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%