Wiadomości Włocławek - informacje, newsy, fotorelacje

Zamknij
Ważne

Rowerzystka potrącona na przejeździe. Wiadomo, kto zawinił

KMP Włocławek (oprac. D.T.) 17:00, 20.11.2024 Aktualizacja: 23:41, 26.10.2025
22 Rowerzystka potrącona na przejeździe. Wiadomo, kto zawinił Fot. Marcin Szydlik / siecportali.pl

We Włocławku doszło do groźnego wypadku z udziałem rowerzystki. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia i apelują do wszystkich uczestników ruchu o większą uwagę, szczególnie w trudnych, jesiennych warunkach.

Do zdarzenia doszło we wtorek (19.11) po godzinie 15:00 na ulicy Okrzei. Jak ustalili policjanci włocławskiej drogówki, kierująca volkswagenem 38-latka nie ustąpiła pierwszeństwa rowerzystce na oznakowanym przejeździe dla rowerów.

Kierująca jednośladem odniosła obrażenia powyżej siedmiu dni, co kwalifikuje zdarzenie jako wypadek drogowy. Uczestniczki były trzeźwe, a okoliczności zdarzenia są wyjaśniane w prowadzonym postępowaniu

- poinformował mł. asp. Tomasz Tomaszewski z KMP we Włocławku.

Jesienne warunki sprzyjają wypadkom

Policja przypomina, że jesienią warunki na drogach są szczególnie trudne. Mokra i śliska nawierzchnia, zalegające liście oraz wcześnie zapadający zmrok znacznie zwiększają ryzyko wypadków.

- Apelujemy o ostrożność na drogach i baczne obserwowanie otoczenia, gdyż jesienna aura nie sprzyja bezpieczeństwu pieszych, rowerzystów ani zmotoryzowanych - podkreśla mł. asp. Tomaszewski.

Rowerzyści i piesi muszą zadbać o widoczność

Szczególnie narażeni na niebezpieczeństwo są piesi i rowerzyści. Policja zachęca do noszenia elementów odblaskowych, nawet jeśli nie są one obowiązkowe w danym miejscu.

- Odblask pomaga szybciej zauważyć na drodze niechronionego uczestnika ruchu drogowego, co może mieć znaczący wpływ na jego bezpieczeństwo - dodaje Tomaszewski.

Policja apeluje także do kierowców o dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, zachowanie bezpiecznego odstępu i większą uwagę na niechronionych uczestników ruchu.

(KMP Włocławek (oprac. D.T.))

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (22)

WYRÓŻNIONE KOMENTARZE

11

11 7

a co miała zrobić będąc na przejezdzie dla rowerów ?

19:10, 20.11.2024

bobbob

11 5

A zrobiła kierująca żeby uniknąć wypadku, pewnie rozmawiała przez telefon

20:13, 20.11.2024

reabartekreabartek

3 2

,,Dwójkę'' przed wyjściem z domu.

04:27, 21.11.2024

tyriotyrio

3 1

co miała zrobić ?
zachować szczególną ostrożność !!!

18:21, 21.11.2024

Maras Maras

2 10

Jak pojedziesz do innego miasta to też rozjedziesz kogoś bo nie znasz tych miejsc mis

23:04, 20.11.2024

wyspanywyspany

6 10

A kierowcy że piesi i rowerzyści nie mają większych szans w starciu z rozpędzonym autem na pasach itp. Kary powinny być dotkliwe łącznie z dożywotnim płaceniem renty na okaleczona osobę. Z jakiej racji koszty wieloletniego czasem leczenia pokrywać ma reszta społeczeństwa.
Może wtedy niewyspani kierowcy nie będą siadać za kierownicę albo się obudzą

20:49, 20.11.2024

Intruz w przestrzeniIntruz w przestrzeni

2 2

Nie życzę nikomu żeby przy okazji potrącenia albo wypadku ze skutkiem śmiertelnym dowiedział się czemu służą przejścia dla pieszych i przejazdy
,,w przestrzeni dla samochodów". Taką lekcję otrzyma każdy kierowca który dziś tego nie rozumie albo co gorsza nie wie.

09:21, 21.11.2024

lewlew

0 0

A ty akurat byłeś na miejscu zdarzenia?

00:25, 23.11.2024

Pozostałe komentarze

chłopchłop

16 30

baba to niech w rękach trzyma patelnię a nie kierownicę .......wtedy wszystkim wyjdzie na dobre

18:56, 20.11.2024
Wyświetl odpowiedzi:1
Odpowiedz

BabaBaba

16 5

Ty tą patelnią to się *%#)!& w łeb

19:46, 20.11.2024

gfddgfdd

4 0

Kary więzienia za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych i finansowe wyższe dużo niż są za wykroczenia

12:32, 21.11.2024
Wyświetl odpowiedzi:2
Odpowiedz

GeregorGeregor

1 0

Głupstwa prawisz. Pewnie nigdy nie miałeś prawka. To jest chwila nieuwagi, duży ruch, dużo bodźców, słaba widoczność i jeden błąd. Raczej powinniśmy stawiać na doświetlenie i spowalniacze przed każdym przejściem dla pieszych. W Bułgarii tak jest i bardzo sobie chwaliłem, bo choćbym nie zauważył pieszego, to i tak musiałem zwolnić przed każdym przejściem.

18:06, 21.11.2024

Intruz na pasach Intruz na pasach

1 0

Tak właśnie jest za granicą kierowca przekraczający prędkość w okolicach przejść, szkół przedszkoli czy innych miejscach o duże intensywności ruchu jest bardzo dotkliwie karany. Jeśli potrącić kogoś na pasach nawet w opinii publicznej traktowany jesteś jak potencjalny morderca. Sam jestem kierowcą i mam pełną świadomość tego że niestety z różnych przyczyn wypadki się zdarzają.
Ale wiem jedno, wysokość mandatów np. w Niemczech utempeowała wielu mistrzów kierownicy z Polski z którymi przyszło mi tam pracować takich co to jeżdżą szybko ale pewnie i bezpiecznie.
W mieście jeździli ostrożnie bo przyszły mandaty do firmy o trzeba było płacić słono a i prawo jazdy zabierano. Niestety ich szybka i pewna jazda kończyła na się na Niemieckiej autostradzie. Mimo ubezpieczenia spłacają firmowe auta bo w regulaminie pracy jest mowa o ograniczonej prędkości do 140 a wypadki miały miejsce powyżej

19:42, 21.11.2024

meeetoooomeeetoooo

6 6

baba na drodze to zło najwieksze jakie może byc !

13:05, 21.11.2024
Wyświetl odpowiedzi:1
Odpowiedz

adwarpadwarp

2 1

Największe zło na drodze, to the bile tacy jak ty

19:19, 21.11.2024

No cóżNo cóż

4 3

Rowerzyści zakała dróg.

18:54, 21.11.2024
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

kierowcakierowca

5 0

Gdy obserwuję rowerzystów to mam wrażenie, że wielu z nich nie ma pojęcia o przepisach Prawo o ruchu drogowym a o przepisach art. 27 w ogóle nie słyszała. Może warto przywrócić przepis, że kierowanie rowerem po drodze publicznej wymaga posiadania karty rowerowej lub prawa jazdy.

21:50, 21.11.2024
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddwloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%