Wiadomości Włocławek - informacje, newsy, fotorelacje

Zamknij
Ważne

Czerwone światło przed Anwilem. Mieszkańcy zaniepokojeni, zakład wyjaśnia

red. 14:01, 12.03.2025 Aktualizacja: 15:29, 25.10.2025
14 Czerwone światło przed Anwilem. Mieszkańcy zaniepokojeni, zakład wyjaśnia Fot. depositphotos.com

W środę, 12 marca, kierowcy przejeżdżający w pobliżu Anwilu zauważyli, że na sygnalizacji świetlnej przed wjazdem do zakładu zapaliło się czerwone światło, które oznacza alarm chemiczny. Informacja o tym szybko pojawiła się w internecie i wywołała niepokój wśród mieszkańców.

Ćwiczenia, ale bez wcześniejszej informacji

Po naszym zapytaniu Anwil przekazał, że na terenie firmy odbywały się ćwiczenia sygnalizacji alarmu chemicznego.

– Informujemy, że na terenie zakładu odbywały się ćwiczenia sygnalizacji alarmu chemicznego – przekazało Biuro Komunikacji Anwilu w odpowiedzi na pytanie Dzień Dobry Włocławek.

To jednak nie uspokoiło wszystkich mieszkańców, którzy zwracają uwagę, że wcześniejsze poinformowanie o testach mogłoby zapobiec niepotrzebnemu stresowi i domysłom.

Podobna sytuacja miała miejsce w grudniu

Nie jest to pierwszy przypadek, gdy testy alarmowe wywołały niepokój.

W grudniu 2024 roku na terenie Anwilu zawyły syreny alarmowe, co zaskoczyło mieszkańców. Dopiero po fakcie okazało się, że były to ćwiczenia systemu ostrzegania i ratownictwa chemicznego.

Wtedy również zabrakło wcześniejszej informacji, co skłoniło władze miasta do rozmów z Anwilem na temat lepszej komunikacji z mieszkańcami.

Czy mieszkańcy będą informowani wcześniej?

Po grudniowej sytuacji dyrektor zarządzania kryzysowego w Urzędzie Miasta zapowiedział, że Anwil pracuje nad nową koncepcją informowania mieszkańców o potencjalnych zagrożeniach lub ćwiczeniach.

Minęły trzy miesiące, a sytuacja się powtarza. Czy w przyszłości mieszkańcy będą wcześniej informowani o testach? Tego na razie nie wiadomo, ale jedno jest pewne – każdy alarm w Anwilu, nawet ten związany z ćwiczeniami, wzbudza wśród włocławian czujność i pytania o bezpieczeństwo.

(red. )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (14)

WYRÓŻNIONE KOMENTARZE

RacjonalnyRacjonalny

5 0

Człowieku, jak ANWIL upadnie to możesz pakować manatki i szukać życia wraz z pracą w innym mieście. Większość firm we Włocławku już upada, a kto płaci największe podatki do miasta? Dzięki czemu utrzymuje się

07:39, 13.03.2025

KleofasKleofas

6 0

Kto został otruty? Przypadki zatruć nie zdarzają się na terenie firmy, więc tym bardziej mieszkańcy miasta oddalonego o kilka kilometrów mogą czuć się bezpieczni. Po co nakręcasz paranoję strachu? Po to buduje się fabryki chemiczne w dużej odległości od miast, żeby było bezpiecznie. Z kolei to nie wina fabryki, że miasto lokuje później osiedla socjalne w jej pobliżu - nielegalnie i wbrew wszystkim zasadom bezpieczeństwa.

09:21, 13.03.2025

KleofasKleofas

1 0

Ćwiczenia na tym polegają, że nie informuje się o tym publicznie - wszystkie procedury mają działać tak, jakby zagrożenie było rzeczywiste.

09:24, 13.03.2025

Pozostałe komentarze

??????

11 7

Trują jak populizmem wieje od nie obywatelskiego kandydata palio

14:52, 12.03.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZwiązkowiecZwiązkowiec

9 5

Ludzie, od kiedy zmieniło się "kierownictwo" Anwilu, na stanowiskach są osoby, które mają mierną wiedzę o tym jak to wszystko funkcjonuje. Zobaczcie ile razy w ostatnim czasie jest głośno o awariach, rdzawych dymach z kominów itp.
Normalne , że się będą tłumaczyć że ćwiczenia, a co mają powiedzieć.
Kto jest bardziej zorientowany to wie co się wydarzyło ale z obawy przed utratą pracy ma siedzieć cicho i już..

22:49, 12.03.2025
Wyświetl odpowiedzi:2
Odpowiedz

te "związkote "związko

3 0

Ja jestem bardziej zorientowany, ale nie wiem co się zdarzyło. Podziel się z nami tą tajemnicą. A tak w ogóle, to jaki związek reprezentujesz? Działkowców? Hodowców gołębi? Błaznów internetowych? Rosyjskich troli?

09:30, 13.03.2025

fachowcyfachowcy

1 0

Odczuwasz brak Chmielewskiego w zarządzie?

07:51, 14.03.2025

IlaIla

0 5

Ćwiczenia? To ciekawe, bo od dwóch dni szczypią mnie oczy i drapie w gardle. Niech ktoś się weźmie wreszcie za ten Anwil, bo wytruja nas niedługo jak muchy....

09:53, 13.03.2025
Wyświetl odpowiedzi:1
Odpowiedz

LekarzLekarz

4 0

To idź do alergologa, bo cały zakład od kilku dni nie pracuje

12:25, 13.03.2025


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddwloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%