REKLAMA

Fervex zniknął z aptek. Lek wycofano ze sprzedaży

16:15, 24.05.2013 | N.CH
REKLAMA
Skomentuj
fot. Natalia Chylińska

Z włocławskich aptek wycofywany jest lek Fervex. Główny Inspektor Farmaceutyczny nakazał w całej Polsce wstrzymanie sprzedaży  wszystkich partii Fervexu i Fervexu Junior.

Lek wycofano z dystrybucji, w związku z możliwością wystąpienia zanieczyszczenia mikrobiologicznego. Apteki natychmiast muszą zaprzestać jego sprzedawania.

- Wycofano właściwie wszystkie dostępne obecnie na rynku partie tego leku. Na razie pacjenci nie będą mogli go kupić – tłumaczy Przemysław Trzeciak, kierownik jednej z włocławskich aptek.

Kilka tygodni temu wycofano już partie Fervexu, ale tylko o smaku malinowym. Dopóki nie zostaną przeprowadzone odpowiednie badania, zabezpieczone partie leku nie będą rozpowszechniane.

Takie postępowanie jest wymuszone przez prawo. W przypadku wykrytych nieprawidłowości, lek nie może być dalej rozpowszechniany.

Co z Fervexem, który mamy w domach?

Przepisy nie wymuszają docierania do pacjentów i odbierania od nich wycofanych partii leku, już po ich sprzedaży. Na stronie Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego widnieje informacja, że wycofane z obrotu partie Fervexu nie zagrażają życiu i zdrowiu pacjentów.

(N.CH)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

alkoalko

1 4

Reklamowali w tv a teraz co???Krętacze 20:13, 24.05.2013

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

pielęgniarkapielęgniarka

8 0

Fervex to paracetamol,tylko do picia,z dodatkami smakowymi. Spokojnie zamiast niego mozna połknąć:Apap,Gripex i inne z paracetamolem. 21:46, 24.05.2013

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

alaala

3 0

i jak zwykle bład na błedzie...należałoby używać poprawnej nazwy leku czyli fervex a nie jak to jest napisane w kilku miejscach ferwex. Poza tym głowny czy generalny ten inspektorat? Jak "dziennikarz" nie wie to należy to sprawdzić zanim zacznie się coś bazgrolić. 13:40, 25.05.2013

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2017