To miała być zwykła wizyta na nowo otwartej stacji ORLEN we Włocławku. Kilka dni później silniki zaczęły gasnąć, samochody trafiały do warsztatów, a kierowcy dowiadywali się, że zatankowali… olej napędowy zamiast benzyny.
Stacja paliw ORLEN przy ul. Kapitulnej, obok parku handlowego BIG, została uruchomiona w drugiej połowie października. Początkowo cieszyła się dużym zainteresowaniem – nowy punkt w tej części miasta był wyczekiwany przez kierowców. Nikt nie przypuszczał, że już w pierwszym tygodniu działalności dojdzie tam do pomyłki, która sparaliżuje codzienne życie wielu włocławian.
Jak wynika z relacji kierowców, którzy tankowali na tej stacji w dniach od 21 do 26 października, do zbiornika z benzyną Pb95 trafił olej napędowy. W praktyce oznaczało to, że kierowcy aut benzynowych tankowali ropę, nie mając o tym pojęcia.

Pierwsze sygnały pojawiły się w mediach społecznościowych. Włocławianie zaczęli wymieniać się informacjami o dziwnym zachowaniu silników. Auta gasły, traciły moc, pojawiały się błędy w komputerach pokładowych i konieczność wymiany świec czy cewek zapłonowych.
Z relacji internautów wynika, że część z nich dopiero po publikacjach w sieci zorientowała się, że przyczyną może być paliwo zatankowane właśnie przy Kapitulnej. Wielu z nich zostało bez samochodów – dla niektórych to był jedyny środek transportu do pracy.
– Auto mojej mamy skończyło w ASO, zapłaciła z własnej kieszeni. Orlen powiedział, że zwróci wszystkie koszty i dzień po zgłoszeniu szkody przez stronę Orlenu przyszedł mail od Warty, że rozpoczynają proces – napisał jeden z użytkowników w grupie Spotted Włocławek.
Wielu kierowców przyznaje, że auta, które jeszcze jeżdżą, „dziwnie pracują” lub mają spadek mocy. Inni pokazują zdjęcia świec i wtryskiwaczy, które trzeba było wymienić.
W poniedziałek (3 listopada) do sprawy odniósł się rzecznik prasowy koncernu, Mateusz Witczyński. W odpowiedzi przesłanej do portalu Dzień Dobry Włocławek potwierdził, że do pomyłki rzeczywiście doszło:
Potwierdzamy, że na stacji paliw ORLEN przy ul. Kapitulnej we Włocławku doszło do błędu po stronie zewnętrznego dostawcy odpowiedzialnego za napełnianie zbiorników. W jego wyniku niewielka ilość oleju napędowego znalazła się w zbiorniku z benzyną Pb95. Do pomyłki doszło podczas uzupełniania paliwa, a po jej wykryciu sprzedaż została natychmiast wstrzymana. Zbiornik został oczyszczony, a sprzedaż zostanie wznowiona jeszcze dzisiaj
Rzecznik dodał również, że osoby poszkodowane mogą ubiegać się o odszkodowanie:
„Zachęcamy do zgłaszania incydentów poprzez formularz szkody OC na stronie opinie.orlen.pl/Forms/Mobile/ZglosSzkodeOC lub telefonicznie pod numerem infolinii: 801 167 536 (z telefonów komórkowych – 502 167 536). Jednocześnie przepraszamy naszych klientów za wszelkie niedogodności.”
Komentarze w sieci wskazują, że problem mógł dotyczyć co najmniej kilkudziesięciu kierowców. Wśród nich są osoby, które musiały oddać samochody do warsztatów lub serwisów autoryzowanych.
– Mąż zatankował auto na stacji, po paru dniach niestety samochód zaczął dziwnie się zachowywać. Mąż zaprowadził auto do ASO. Na poniedziałek mieliśmy umówionego elektromechanika. Dzięki temu wpisowi, wiemy zawczasu jaka jest przyczyna. Auto nie ma nawet roku czasu. Ciekawa jestem jakie będą koszty naprawy. Na szczęście stacja paliw przyznaje się do błędu – napisała jedna z kobiet.

Wielu mieszkańców zwraca uwagę, że przez kilka dni od wykrycia pomyłki nie pojawiło się żadne ostrzeżenie. Niektórzy uważają, że klienci powinni zostać niezwłocznie poinformowani, zanim zaczęli ponosić koszty napraw.
Część kierowców deklaruje, że złożyła już zgłoszenie przez formularz Orlenu, inni czekają na kontakt z ubezpieczycielem. Wiadomo też, że nie wszyscy zachowali paragony czy faktury za tankowanie, co może utrudnić procedurę.
Stacja przy ul. Kapitulnej została już oczyszczona i – jak zapewnia Orlen – sprzedaż benzyny zostanie wkrótce wznowiona. Jednak wśród kierowców emocje nie opadły. Wielu z nich zapowiada, że długo tam nie zatankuje.
Zewnętrzny operataor10:52, 03.11.2025
przez, którego cena paliwa we Włocławku jest o 8% wyższa...
Kierowca10:58, 03.11.2025
już nigdy tam nie zatankuje trefna stacja
Włocławek 11:05, 03.11.2025
Orlen i wszystko jasne
a11:08, 03.11.2025
to ci reklama firmy na początek jej działania
Propozycja POprawy12:05, 03.11.2025
Uważam że dla POprwy zarówno organizacji pracy jak i odbudowy wizerunku tej stacji , KOlesie z Orlenu POwinni zatrudnić kogoś chociaż na umowę-zlecenie z formacji PIS-u gdzie ludzie są rzeczywiście wykształceni i merytorycznie przygotowani do pracy i są w stanie przywrócić normalną organizację pracy-
Cuda09:37, 04.11.2025
do Propozycja POprawy -
tak, załogę stacji niech stanowią pisuary, będą tankować wodę święconą.
Lala20
Sikor197211:17, 03.11.2025
nie no sto procent wina TUSKA za Obajtka to by się nie zdarzyło hahahahaha🤣🤣🤣
re11:52, 03.11.2025
Masz rację to efekt tzw. "NEO-PRAWORZĄDNOŚCI " ❤️ czyli wszechobecnego bałaganu, chaosu i bezprawia , gdzie nikt za nic nie odpowiada, gdyż wystarczy że chroni go Doktryna Nojmana
*%#)!&10:04, 05.11.2025
do re -
mam na ciebie wyj.bane od dawna chory człowieczku. Jesteś '' dobrym katolikiem ''.
Lala20
Pozostałe komentarze
Olka2 11:33, 03.11.2025
To chyba ludzie po jakiej szkole tam pracuja
er11:46, 03.11.2025
PO-wiem tak to KO-jarzy mi sie z efektami lewackich szkół
re Olka11:54, 03.11.2025
Prawdopodobnie KOlesi wykształconych w Collegium tumanu na POdbudowie gimbazy.
kundel PO kaszubsku07:29, 04.11.2025
PO szkole gdzie nie trzeba odrabiać prac domowych
Kordek11:44, 03.11.2025
PO-wiedzcie - kogo oni tam zatrudniają ?
pipa18:28, 03.11.2025
napisali ci zbiorniki napelnia firma zewnetrzna
Miejska Stacja Paliw12:07, 03.11.2025
Przy okazji tematu, to może jaśnie dobrodziej wyjaśni Włocławiankom i Włocławianom kiedy w lepszym Włocławku pojawi się wiele lat temu obiecana Miejska Stacja Paliw
Edward12:11, 03.11.2025
Ja żem też był passatem ale tankował lpg za 20 zł
Wiesio12:12, 03.11.2025
Włocławscy kierowcy są przyzwyczajeni do uprzykrzania ich istnienia we Włocławku. Kolejna blachostka nie robi juz różnicy.
Przywrócić zaufanie12:24, 03.11.2025
POdpowiem , może dla POprawy nie tylko upadłego wizerunku ale i organizacji pracy tej stacji paliw , KOlesie z Orlenu POwinni rozważyć zatrudnienie chociaż na umowę-zlecenie jakiegoś pracownika z formacji PIS-u , gdzie ludzie są autentycznie wykształceni i posiadają właściwe i merytoryczne przygotowanie do pracy, gdyż tylko POprawa organizacji i jakość świadczonych usług - może przywrócić w przyszłości zaufanie kierowców do usług tej stacji .
A co 12:32, 03.11.2025
kolejka chętnych do kupienia kawałka Orlenu za bezcen już się ustawiła? Jak w cpk.
re -A co12:52, 03.11.2025
KOlesie z PO/PSL za rządów Tuska sprzedali i zlikwidowali tylko we Włocławku
75% zakładów przemysłowych w myśl cynicznej doktryny aktywisty PZPR-u "Kapitał nie ma narodowości"
A teraz sprawdź ile postawionych zostało w stan likwidacji i upadło przez dwa lata firm , o zaniechanych inwestycjach i odwołanych kontraktach poczytaj w necie.
Hahahahah....12:25, 03.11.2025
Droga cywilna w sądzie was czeka , partacze z Orlenu nigdy dobrowolnie nie oddadzą wam pieniędzy .Warto poczytać na forach jakie problemy stwarzają na stacjach benzynowych w przypadku sprzedaży zapapranego paliwa które uszkodziło sinik ...
do Kierowca12:32, 03.11.2025
Ja też nigdy nie zatankuję na stacji paliw tam koło "Agaty", gdyż nie mam zamiaru niszczyć auta i ponosić koszty naprawy - chyba że dowiem się że zatrudniają tam ludzi z formacji PIS-u gdzie są autentycznie wykształceni i merytorycznie i organizacyjnie przygotowani do pracy.
Jaan 15:56, 05.11.2025
Ty tak serio? 🙈
Ropa 16:03, 03.11.2025
🤣
Równia pochyła17:34, 03.11.2025
Wydaje mi się że od dwóch lat rządów KOalicji tak jak w całej gospodarce Kraju tak i w Koncernie Orlenie - obserwujemy równię pochyłą .
Wynik finansowy Orlenu w latach - 2023 do 2024 znacznie się pogorszył , co widać po spadku zysku netto z pond 20,9mld zł w 2023 roku do 1,38 mld zł w 2024 roku. Pogorszenie dotyczy także przychodów ze sprzedaży, które zmniejszyły się o 75,8 mld zł w 2024 roku porównaniem z rokiem poprzednim.
Wyniki roku 2025 też nie zapowiadają się dobrze gdyż w pierwszym półroczu 2025 roku Grupa ORLEN osiągnęła zaledwie 5,93 mld zl. zysku netto.
M20:05, 03.11.2025
Paliwo po 6 a nie po 8 mówi ci coś?
M22:28, 03.11.2025
A miało być po 5,19 zł./litr - to zostałem oszukany czy nie ...
re M11:01, 04.11.2025
Nie - teraz są takie standardy że co innego się mówi a co innego realizuje, tempa gawiedź wyborców i tak nic z tego nie rozumie - im tylko ładować kit a oni i tak będą klaskać.
re równia pochyła 18:17, 03.11.2025
W założeniach szwabskiej unii w Polsce nie ma prawa być niezależnego przemysłu i handlu i rudy pełnomocnik i jego klika opłacani przez Berlin realizują to zadanie od chwili wejścia Polski do tego niemieckiego obozu .
Uśmiechnięta POlska 19:17, 03.11.2025
Chyba PO-prawiła nastrój wyborcom tankującym w tej stacji paliw, PO-winni teraz PO-dziękować KO-alicji zarządzającej Orlenem za uszkodzone auta, a na szybie dla pamięci warto przykleić symbol Uśmiechniętej POlski - czerwone serduszko❤️
Tomasz119:49, 03.11.2025
Bardzo celny wpis.
M20:06, 03.11.2025
To się trolle pisowskie uaktywniły 🤣
60 kopiejek za wpis macie?
mc20:49, 03.11.2025
Jad soku z buraka pracuje pełną parą i wspólnie uzupełniają sie z fabryką trollingu w Inowrocławiu
mea20:09, 03.11.2025
ludzie jak zwykle się prują , koncern przyznał się do błędu i pokryje koszty naprawy aut , mojego zresztą też. Nie migają się od odpowiedzialności , błędy się zdarzają , wiec bez przesady , najważniejsze, że wszystko wraca do normy , o co tu pianę bić .
do mea20:29, 03.11.2025
Dla normalnie myślącego i rozwiniętego człowieka - tak PO-myłka jest kompletnie niezrozumiała, przecież to jest jedna prosta czynność szt. 1. i jak można to PO-mylić - to tak jakby z potrzebą fizjologiczną szedł do ubikacji i się PO-mylił i sfajdał się w majtki. KO-go oni zatrudniają ? Czy TVN nieodwracalnie im zniszczył mózgi ?
Mea23:15, 03.11.2025
Dla niemyślącego w 100% jest niezrozumiała , niektórzy powinni wyjąć kij z tyłka , każdy się myli , na szczęśćcie nie chodziło o ludzkie życie i zdrowie , a tak nie ma się o co pruć
M06:13, 04.11.2025
Normalny to ty chyba nie jesteś.
do mea21:57, 03.11.2025
Z tego wynika że chyba jednak bezpieczniej w obecnych czasach tankować na BP, bo po co ryzykować.
Robert209:26, 04.11.2025
Ręka do góry ten kto zechce jeszcze tam tankować...
Ted09:59, 04.11.2025
Super otwarcie nowej stacji ! Chyba tam nie zatankuję .
Gaudeamus15:50, 04.11.2025
Odnoszę wrażenie że wszystkie tu piszące prawicowe tłuki ukończyły '' renomowany, prestiżowy, znany
na całym świecie Uniwersytet '', czyli '' K.U.L. ''.
No cóż, absolwentem tej '' uczelni '' jest oszołom, prostak czarnek.
Brawo, brawo, '' Rio Bravo ''.
Tak na marginesie pozwolę sobie zauważyć - pisuary w całokształcie idzie wam jak qu.wie w deszcz.
Lala20, biedaczek tylko z maturą.
regaudeamus17:27, 04.11.2025
To znowu ty przygł...p.ie.Zastanawiam się skąd taki baran jak ty czerpie inspiracje do tych bzdetów ,które wypisujesz.Czy ktoś ci mówił ,że nie jesteś do końca normalny?Kup sobie czapkę ,bo idzie zima,a masz taki przeciąg między uszami,że równać się może z nim tylko niedawno przeszły huragan ,,Melissa''.Więc zaparz sobie ją może się uspoKOisz.
Poszkodowany16:17, 04.11.2025
Kilkanaście lat temu zatankowałem przed granicą, do pełna.
W głębi Bundes '' rozkraczyłem '' się na autostradzie. Spod maski szedł dym, dobrze że w pobliżu była
'' Tankstelle '', stacja paliw. Nie mogłem maski otworzyć, okropny żar, gorąco.
Na stacji, po badaniu usłyszałem '' chrzczone paliwo '', i zaczęły się kłopoty.
W tych trudnych chwilach nie byłem sam, jechał ze mną kolega, zmiennik.
P.S.
Tam gdzie tankowałem, było to czyste oszustwo, qu.estwo.
Na naszej stacji paliw była zwykła pomyłka - prawicowe robaczki nie podciągajcie tego zjawiska pod
politykę. Ah, sorry, zapomniałem że jesteście absolwentami '' K.U.L. ''
P.S.
Dzisiaj pracując w ogrodzie w regionalnym radio usłyszałem - '' nasi drodzy słuchacze, jeśli chcecie kupić
tanio ziemię tak jak ludzie z P.i S. udajcie się do sklepów ogrodniczych ''.
reposzkodowany.17:31, 04.11.2025
Następnym razem,gdy się podpiszesz wal uPOśledzony.Niech każdy wie z kim ma do czynienia.
Diagnoza17:53, 04.11.2025
do re -
twoje upośledzenie polega na złośliwości, bardzo się narażasz.
Tobą powinna zająć się '' Eugenika '', a swoją drogą to zachowujesz się jak amazoński wyjec, nie
ubliżając tej ładnej małpie.
Myślę że najlepiej się czujesz przed ekranem TV szambo Republika, wtedy jesteś odprężony, ale
potrafisz też wejść w inną skrajność która nazywa się złośliwość, gdy usłyszysz prawdę nie zaprzeczalną.
Czy pobyt przy konfesjonale ci pomoże?, wątpię.
Lala20
rediagnoza13:01, 05.11.2025
Wal się na r.y.j ty wsiowy przy.głupie.z tymi swoimi moralizatorskimi wykładami.Śledząc te twoje wyPOciny zadam tylko jedno pytanie :dzwonić POd 112 czy dasz radę sam.Jeszcze jedno deb.i.lu zerknij czasami w słownik ortograficzny,bo chcesz tu robić za ynteligenta,a z ortografią na bakier.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddwloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz