Szykuje się wielka feta z okazji zakończenia rewitalizacji Starego Rynku. W sierpniu na odnowionym placu odbędzie się kilkugodzinny festyn rodzinny.
Ratusz szuka firmy, która zorganizuje imprezę w jeden z sierpniowych weekendów. Atrakcją festynu mają być konkursy, w których będzie można wybrać gadżety - składane torby, zestawy do gry w Boule, frisbee i latawce - wszystko z symbolami rewitalizacji.
Czytaj też: Stary Rynek zmienił się nie do poznania! Koniec prac w sierpniu
Przebudowa Starego Rynku, będąca jednym z elementów rewitalizacji starówki, dobiega końca. Prace mają zakończyć się 2 sierpnia.
Zostało jeszcze oznaczenie specjalnymi tablicami miejsc, w których kiedyś stały zburzone podczas okupacji hitlerowskiej kamienice. Montowany jest zegar słoneczny, ławki i oświetlenie posadzkowe.
Na głosy mieszkańców alarmujące, że popękały granitowe płyty, którymi wyłożono nawierzchnię placu w pobliżu fary, ratusz odpowiada, że zostaną wymienione na koszt firmy, która je położyła, a termin skończenia inwestycji nie jest zagrożony.
Przebudową Starego Rynku zajmuje się konsorcjum włocławskich firm Drogtom i Lux-Dom, które zainkasuje ponad 4,7 mln zł. Połowa tej kwoty - prawie 2,4 mln zł - pochodzi z dofinansowania unijnego.
św. Jan07:01, 15.07.2013
Stary Rynek jeszcze nie został oddany mieszkańcom do użytku, a już wymagana jest wymiana płyt. Takiej rewitalizacji dokonuje się tylko we Włocławku i chyba w żadnym innym mieście w Polsce.
Zyga07:51, 15.07.2013
Rewitalizacja - a na zdjęciu widoczne obskurne kamienice, ciężko
się jest tu połapać.
&&&10:26, 15.07.2013
Kto wydaje przeszło 6 mln zł na taki mały placyk ?ludzie moim zdaniem te parę płyt i parę drzewek powinno kosztować nie więcej niż 2 mln zł .chyba ,że ten zegar słoneczny dostaniemy z kukułką.
Rma10:39, 15.07.2013
za przeszło 6 mln zł ,to z 10 takich skwerków powinno się wyremontować .Na tym placu brakuje jeszcze szubienicy ,albo gilotyny dla nieposłusznych .Wydajemy ogromne pieniądze na brzydkie betonowe remonty ,a efektów nie widać .Przecież te remonty trzeba pospłacać ,dlaczego ktoś za nasz pieniądze przyjmuje brzydki projekt i każę jeszcze go chwalić .Ludzie obudzcie się trzeba ten cyrk jak najszybciej zakończyć ,to referendum jest bardzo potrzebne .
ktos11:00, 15.07.2013
Kukulku juz jedna mamy przynajmniej do czasu referendum moze potem tam go wstawia w ten zegra albo nawet dwie Kukulki
Pozostałe komentarze
kolo08:00, 15.07.2013
do św. Jan! Najpierw idx i zobacz a potem pisz takie głupoty!
miłosz08:07, 15.07.2013
JAk to wszystko się rozrośnie to będzie świetnie!
StachNa08:20, 15.07.2013
Pieniądze lepiej wydać na sprzątanie miasta - od dawna nie widziało sprzętu zamiatającego -Zielony Rynek,ścieżki rowerowe,piasek przy krawężnikach.
spekulant08:34, 15.07.2013
Wystarczy, że przestaniecie śmiecić, uczyć dzieci, że nie wolno śmiecić i że to jest nieeleganckie ... nie trzeba będzie sprzątać.
A co do rewitalizacji...to kiedy to referendum?
A.So......k10:10, 16.07.2013
Dobrze ,że w mieście są organizowane imprezy ,tylko jako podatnik chcę wiedzieć ile kosztowały nas Dni Włocławka ile kosztować nas będą imprezy na betonowych popękanych bulwarach i ile będzie nas kosztować ta impreza .Patrząc na remont tego placu to impreza pewnie też będzie kosztowna .Pieniądze podatników wydawane są ogromne ,a efekty mizerne .
Swołeczeństwo15:26, 16.07.2013
Chodzicie jak zaczarowani we Włoclawku. NIGDY NIE BĘDZIECIE SIĘ LICZYLI W KRAJU I NIE BĘDĄ SIĘ LICZYĆ Z WAMI PÓKI NIE ZACZNIECIE BYĆ GOSPODARNI. zaczynacie od pupy strony WSZYSTKO W TYM MIEŚCIE. ja rozumię że jest ileś osób wynajętych aby wam z mózgów robić papkę . Łykacie każdą głupotę na której zarabiają krocie biznesmeni za kożyść. Niedługo zaczniecie być zadowoleni że wogóle woda leci w kranach!
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddwloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz