Wiadomości Włocławek - informacje, newsy, fotorelacje

Zamknij
Ważne

Seryjni włamywacze do Pepco wpadli po... porażce we Włocławku

Grażyna Sobczak Grażyna Sobczak 06:00, 28.05.2026 Aktualizacja: 08:46, 28.05.2026
7 Seryjni włamywacze do Pepco wpadli po... porażce we Włocławku Fot. Policja.

Czterech Mołdawian przez półtora roku kradło sejfy z utargiem ze sklepów Pepco i Kik w całej Polsce. Ich łupem padło około trzydzieści placówek. Noga powinęła im się... po nieudanej akcji we Włocławku. 

::addons{"type":"only-with-us","color":"black"}

O sprawie poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy:

Przyjeżdżali do Polski, by włamywać się do sklepów dwóch znanych sieci handlowych, skąd kradli głównie sejfy z utargiem. Wpadli w skrupulatnie przygotowaną przez kryminalnych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zasadzkę. Czterej Mołdawianie, jak na razie usłyszeli po dwa zarzuty usiłowania dokonania przestępstwa, ale policjanci są pewni, że lista czynów, których dokonali powiększy się i to znacznie

- przekazała Kamila Ogonowska z Zespołu Prasowego KWP w Bydgoszczy. 

Bezkarni od listopada 2024 

Akcje Mołdawian zawsze wyglądały tak samo - nieznany sprawca lub sprawcy włamywali się do sklepów od zaplecza, po czym kradli sejfy z utargiem w wysokości przeważnie kilkudziesięciu tysięcy złotych i „znikali". 

Włamania do sklepów rozpoczęły się w listopadzie 2024 r. Później do podobnych zdarzeń tych dochodziło na terenie niemal całego kraju, dlatego pracowali nad nimi funkcjonariusze z różnych województw.

- Dociekliwa analiza poczynionych w trakcie czynności ustaleń pozwoliła policjantom wytypować kto może stać za tym przestępczym procederem. Co więcej, tylko sobie znanym sposobem kryminalni rozpracowali, którego dnia zamierzają zrobić kolejny skok. Doskonałe rozpoznanie całej sprawy zaowocowało sukcesem

- chwali się KMP w Bydgoszczy. 

Czterej podejrzewani o włamania mężczyźni - w wieku od 33 do 36 lat - zostali zatrzymani na gorącym uczynku w niedzielę (17.05.26), o 3.00 nad ranem, w chwili, gdy usiłowali dostać się do kolejnego sklepu, tym razem w Ozorkowie w województwie łódzkim. 

Wszyscy, następnego dnia (18.05.26), zostali doprowadzeni do prokuratury we Włocławku, gdzie na podstawie zgromadzonego przez kryminalnych materiału dowodowego usłyszeli po dwa zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem

- 2 maja podejrzani usiłowani włamać się w celu kradzieży do sklepu Pepco we Włocławku - wyjaśnia zaangażowanie w sprawę prokuratury we Włocławku prok. Małgorzata Kręcicka, rzecznik Prokuratury Okręgowej w naszym mieście. 

Cała czwórka trafiła na 3 miesiące za kraty. 

Policja zaznacza, że sprawa jest rozwojowa.

Kryminalni nadal nad nią pracują i zbierają kolejne dowody. Już teraz są pewni, że lista zarzutów będzie o wiele dłuższa. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że podejrzani mają na swoim koncie kilkadziesiąt tego typu przestępstw, a wstępne szacunki strat oscylują w granicach miliona złotych.

::addons{"type":"only-with-us","color":"black"}

Za kradzież z włamaniem Kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (7)

WYRÓŻNIONE KOMENTARZE

GrażkaGrażka

1 0

A powinieneś napisać - co ty napisałaś . Mądralo !

09:01, 28.05.2026

Pozostałe komentarze

AsaAsa

5 0

Wpuszczają g..o do naszego kraju. Ja mam dość!!!

08:12, 28.05.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

LudekLudek

2 0

Policja mogła poczekać, aż wyjdą z sejfem, a wtedy zarzut już byłby znacznie poważniejszy.

08:28, 28.05.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Olka2 Olka2

0 0

Co z tego że wpadli nic pujda siedzieć za nasze kasę nygus taki niepracowal a my na niego będziemy robić lekarz jedzenie i ma soper

08:51, 28.05.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddwloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%