Prognozy mówią nawet o temperaturach zbliżających się do 40 stopni Celsjusza, a mieszkańcy Włocławka najwyraźniej postanowili nie czekać na pierwszy skwar. W sklepach trwa prawdziwe oblężenie działów z basenami ogrodowymi.
Wszystko wskazuje na to, że nadchodzące upały wywołały we Włocławku prawdziwy zakupowy boom. Coraz więcej mieszkańców decyduje się na zakup basenu ogrodowego, by najgorętsze dni spędzić we własnym ogródku.
Zadzwoniliśmy do włocławskiej Castoramy. Pracownik sklepu przyznaje, że zainteresowanie jest ogromne.
– Jeszcze jakieś są. Nie mówię, że będą te małe baseny, takie za około 400 zł, ale większe jeszcze są dostępne – usłyszeliśmy.
Największym zainteresowaniem cieszą się właśnie tańsze modele.
– Wczoraj o godzinie 11 mieliśmy tych za około 400 zł całkiem fajnych 32 sztuki. Dzisiaj przyjechało nam tylko sześć, bo wczoraj zostały już tylko dwie – mówi pracownik sklepu.
Jeszcze szybciej zniknęły większe konstrukcje.
– Takich większych za około 700 zł mieliśmy 20 sztuk, takich czterometrowych. Dziś nie zostało już nic – dodaje.
Dla tych, którym nie uda się kupić własnego basenu, jest też dobra wiadomość. Właśnie w ten weekend we Włocławku rozpoczyna się sezon na miejskich kąpieliskach.
Do dyspozycji mieszkańców będą dwa strzeżone kąpieliska – nad jeziorem Czarnym i jeziorem Wikaryjskim. Oba będą czynne codziennie w godzinach od 10:00 do 18:00.
W wakacje będzie można korzystać również z basenów zewnętrznych. Obiekt przy ul. Lisek będzie otwarty od poniedziałku do piątku w godz. 12:00–20:00, a w soboty i niedziele od 11:00 do 19:00. Z kolei basen przy Przystani Wodnej na Zalewie Włocławskim przy ul. Płockiej 187 będzie dostępny codziennie w godzinach 11:00–19:00.
Warto jednak pamiętać, że w okresie wakacyjnym obie miejskie pływalnie kryte będą czasowo wyłączone z użytkowania z powodu przerw technologicznych. Pływalnia Delfin będzie nieczynna od 26 czerwca do 31 lipca, natomiast Międzyosiedlowy Basen Miejski od 1 do 31 sierpnia.
Czy16:08, 25.06.2026
Jaśnie panujący prezydent postawił już kurtyny wodne czy czeka na grudzień?
Nie marudź 16:16, 25.06.2026
bo jak się prezydent dowie to podczas budowy zielonych terenów uszkodzą wodociąg.
Więcej 16:09, 25.06.2026
Pieniędzy dla Ukrainy,obrońców Europy,przecież nie są pastuchami!!!!
Sprośność! 16:36, 25.06.2026
Nie znoszę upałów, o niebo lepiej się czuję dobrze ubrany nawet na sporym mrozie niż podczas tej ohydnej patelni. I jeszcze ta gawiedź wszędzie łażąca niemal w samych gaciach, te widoki są dla mnie obleśne. 🤮🤮🤮
Zadowolony 17:03, 25.06.2026
To nie wychodź z domu. Upały lepsze od mrozu, zawsze.
re zadowolony17:27, 25.06.2026
Lepsze ha ha ale chyba dla inżynierów i lekarzy z Afryki, wtedy czują się jak u siebie! 🤣🤣🤣
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddwloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz