Połączenie odpoczynku na świeżym powietrzu z elementami rywalizacji to gwarancja świetnie spędzonego czasu w gronie znajomych, rodziny. Do wspólnych rozgrywek w minigolfa zaprasza Strefa Relaksu przy ulicy Płockiej 126.
Minigolf to Polsce wciąż mało popularna dyscyplina. W wersji współczesnej powstał w Stanach Zjednoczonych w 1927 roku, stworzony przez Garneta Cartera z Tennessee. W następnym dziesięcioleciu wybudowano w USA ponad 30000 obiektów do gry w minigolfa. Tak dynamiczny rozwój gry spowodował pojawienie się minigolfa w Europie, gdzie szybko znalazł zwolenników w Szwecji, Anglii, Austrii, Norwegii, Holandii, Belgii, Niemczech i Czechach.
W miniony weekend Strefa Relaksu ruszyła z pompą i już cieszy się zainteresowaniem włocławian.
- Postanowiłem, że przyjemność wynikającą z minigolfa trzeba przenieść do Włocławka - opowiada Andrzej Wrześniak, twórca Strefy Relaksu. - Włocławski minigolf składa się z 12 drewnianych torów wyprodukowanych przez firmę Mobino z Poznania. Docelowo będzie ich 18. Każdy z nich - zakończony dołkiem na piłkę - jest urozmaicony przeszkodami.
Każdy gracz gra na stanowisku do momentu umieszczenia piłki w dołku. Na wbicie piłki ma sześć uderzeń. Gdy po tych uderzeniach piłka jeszcze nie będzie w dołku, gracz otrzymuje dodatkowy punkt karny i przechodzi do następnego stanowiska. By zabawa wyglądała poważnie uczestnicy otrzymają tabele punktacyjne, do uzupełnianie na kolejnych etapach rywalizacji.
- Sądzę, że wiele osób połknie bakcyla konkurencyjności - podkreśla Andrzej Wrześniak. - Mogą bawić się tu znajomi, rodziny z dziećmi. Dodatkowo w Strefie Relaksu dostępny będzie stół do tenisa, trampolina oraz piaskownica dla najmłodszych. Teren jest ogrodzony, a na zmotoryzowanych czekają bezpłatne miejsca parkingowe.
Dwugodzinne wejście na minigolfa to wydatek 12 złotych za osobę w tygodniu oraz 15 złotych w weekendy. Za drobną dopłatą wypożyczany jest sprzęt. Na relaks z minigolfem można wybrać się na Płocką 126 w od 8 rano aż do zmroku.
Te sprawy rozgrzały Włocławek [TOP 10]
Solidarność ta nie partyjna to nie elektorat pisu a Piotr Duda niech udziela poparcia we własnym imieniu a nie za innych członków Związku zresztą navrocki nie zna nawet nazwy Samorządny a nie Samorządowy
Wyborcy z S
07:10, 2025-05-25
Trzaskowski we Włocławku?
Druga tura na bonzura navrocki nie z nami w te kolcki
Idziemy na wybory
07:06, 2025-05-25
Trzaskowski we Włocławku?
Byle nie Trzaskowski!
Zorro
06:08, 2025-05-25
Trzaskowski we Włocławku?
Obiecywa wybudować prawdziwą arenę aby legia Warszawa niewstydzila się występować w meczach koszykówki a wtedy kibice z Włocławka się zmieszczą
Trzask
01:28, 2025-05-25