Zamknij
Ważne

Budynki dawnego KZPOW znikają. Co się dzieje? Zaniepokojony Czytelnik pyta o przyszłość spółki Polskie Przetwory

16:43, 16.06.2016
Skomentuj Trzy stare budynki znikną z terenu włocławskiego zakładu w ciągu 10 dni; Fot. Andrzej Korpalski Trzy stare budynki znikną z terenu włocławskiego zakładu w ciągu 10 dni; Fot. Andrzej Korpalski

- Budynki KZPOW przy Wienieckiej znikają w zastraszającym tempie! Kto wydał zgodę na ich rozbiórkę? Czy powstaną nowe w ich miejsce - pyta zaniepokojony Czytelnik DDWloclawek.pl. My odpowiadamy.

Losy jednego z większych zakładów w mieście zawsze mocno interesowały włocławian. Nie zmieniło się to wraz z przejęciem po upadającym Kujawskim Zakładzie Przetwórstwa Owocowo - Warzywnego obiektów przy ul. Wienieckiej przez spółkę Polskie Przetwory. I właśnie o te obiekty zaniepokojony jest nasz Czytelnik.

- Budynki KZPOW przy Wienieckiej znikają w zastraszającym tempie!!! Kto wydał zgodę na ich rozbiórkę? Czy powstaną nowe w ich miejsce? Czy jesienią dojdzie do zwolnień pracowników? Czy teren po rozebranych budynkach zostanie sprzedany? Czy już został sprzedany? Czy w ciągu najbliższych lat planuje się likwidację zakładu - napisał "pracownik", prosząc nas o interwencję.

Istotnie na terenie zakładu są prowadzone prace rozbiórkowe. Zaczęły się 15 czerwca, zakończą się za ok. 10 dni. O wyjaśnienie sytuacji poprosiliśmy prezesa Polskich Przetworów.

- To są budynki nieużywane od co najmniej kilkunastu lat, wyłączone z użytkowania, zagrażające bezpieczeństwu. Ich stan techniczny od dawna był opłakany, a pozwolenie na rozbiórkę było już 2 lata temu. Jest na to pełna dokumentacja. Czekaliśmy jedynie na rozstrzygnięcie przez miasto postępowania wyłaniającego podmiot, który usuwa azbest. Oba obiekty miały bowiem pokrycie dachowe z eternitu - mówi Robert Sikorski.

Rozbiórce poddawane są 3 budynki, mieszczące się w środkowej części terenów zakładu. Prace wcale nie oznaczają problemów Polskich Przetworów, wręcz przeciwnie.

- W związku z tym, że zwiększamy produkcję, brakuje nam terenu na magazynowanie przecierów i koncentratów produkowanych w sezonie. Dlatego ten teren wyrównamy materiałem betonowym uzyskanym z rozbiórki, ustabilizowany i będziemy stawiać tam palety z wyrobem - dodaje Sikorski.

Odpowiadając na pytania Czytelnika, informujemy, że obecnie nie ma informacji o planowanych zwolnieniach, czy tym bardziej likwidacji zakładu. Obecnie spółka prowadzi nabór pracowników sezonowych, którzy potrzebni są do przerobu ogórków.

(A.K)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(10)

jjhhjjhh

20 1

*%#)!& 25lat temu glosowali za kapitalizmem a teraz emeryty oburzone ze na prywatach budynki sobie ktos rozbiera...

19:50, 16.06.2016
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kapitalistakapitalista

28 0

"zaniepokojony czytelnik" jest niestety niedouczony, politycznie nieobyty stąd jego niepokój o mienie " wspólne czyli nasze". Już nie ma " nasze" teraz jest tego kto kupił i on dysponuje majątkiem / swoim a nie Twoim czytelniku!/ i może z nim zrobić co chce tzn. może wyburzyć wszystko i na tym placu pobudować świątynię dziękczynną jako votum za udaną transformację ekonomiczną. Jeden "za friko" dostał fabrykę a Ty drogi i dociekliwy czytelniku otrzymałeś "świadectwo udziałowe w majątku narodowym" wartości 20 zł.słownie dwadzieścia złotych polskich / jak nie Ty to Twój ojciec albo dziadek/.
Twój to jest tylko sedes, oczywiście jeżeli regularnie opłacasz czynsz i abonament rtv.

20:43, 16.06.2016
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LeonLeon

8 6

.....Praca jest najgorszym wynalazkiem ludzkości.

21:10, 16.06.2016
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

(....)(....)

13 13

Włocławek - dawniej ośrodek przetwórstwa owocowo-warzywnego ....obecnie po reformach pomagdalenkowej pejsatej koalicji ...ośrodek magazynów i darmowej siły roboczej .A wszystko pod hasłami ...,,jesteśmy w Unii ''.Tylko nadal nie wiadomo kto jest w tej unii -kopyscie , sr...łzbeczki , farbowany ...czy folwarczna okradana trzoda ?

22:11, 16.06.2016
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wirwir

10 1

Trzoda folwarczna była wyzyskiwana, okradana już od wieków przez feudałów i będących w ich służbie żydów Ona pozostaje ciemna i niezorganizowana, podatna na manipulacje cwaniaków

22:47, 16.06.2016
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

polpol

13 3

Krajobraz Włocławka ,- to właśnie rozbierane zakłady. Takie same widoki były po ,,ursusie"
,,celulozie" ,,wisła" ,,kujawy" itp. itd. Ale wkrótce zobaczymy nowe widoki tj. zaorywanie
Włocławka.

07:56, 17.06.2016
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BravoBravo

8 1

Demoralizacja Narodu trwa , pracowitym dowalane są podatki, nierobów zaś rozpieszcza się zasiłkami. Nie mówię ,że chcę by nikomu zasiłków nie płacić , bo są ludzie chorzy, ludzie którzy ulegli wypadkom i też muszą z czegoś żyć.

08:24, 17.06.2016
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do poldo pol

7 2

Przy czym znani z imienia i nazwiska partyjni koryciarze przeskakując od koryta do koryta nadal lansują jajcarskie inkubatory , opowiadają *%#)!& o aktywizacji zawodowej i innych głupotach a sami podróżują do chin , budują wille a dzieci kształcą nie na WSCHE tylko na zagranicznych uczelniach !!!! I na tym polega Pmagdalenkowa obłuda tej przestępczej formacji !!!

09:00, 17.06.2016
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ffffff

6 3

sam jesteś PEJSATY ty XXI wieku

10:21, 17.06.2016
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

europa europa

1 4

czemu w holandi w takim zakładzie jest płacone za godzine 1200-2000 euro a we włocławku od słoika? tu lezy problem !!!w holandi robia mniej a zarabiają wiecej i to im sie opłaca a tylko w polsce sie nie opłaca płacic wiecej pracownikom . nie dajcie sie robic w balona zyski mają posrednicy prezesi a nie pracownik .

21:00, 17.06.2016
Odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddwloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%