REKLAMA

Jeszcze w marcu odbędą się Targi Szkół Pracy i Rzemiosła

14:05, 18.03.2017 | N.CH
REKLAMA
Skomentuj
Ubiegłoroczne targi przyciągnęły tłumy. Fot. K. Osiński

Uczniowie i osoby bezrobotne lub poszukujące nowej pracy, podobnie jak w latach ubiegłych, mogą zapoznać się z ofertą edukacyjną oraz potrzebami rynku pracy podczas Włocławskich Targów Szkół Pracy i Rzemiosła. Tym razem odbędą się one 23-24 marca w Hali Mistrzów.

Pierwszego dnia (23 marca od 9:00 do 13:00) swoje oferty będą prezentować wszystkie szkoły ponadgimnazjalne z terenu miasta (także te niepubliczne) rzemieślnicy zrzeszeni w Cechu Rzemiosł Różnych oraz inne instytucje związane z oświatą.

Drugiego dnia (24 marca od 10:00 do 14:00) będzie można zapoznać się z ofertami uczelni wyższych oraz szkół policealnych. Na miejscu swoje stoiska rozstawi również kilkudziesięciu pracodawców, którzy będą szukać potencjalnych pracowników, a także Agencje Pośrednictwa Pracy.

- Ubiegłoroczne targi cieszyły się sporym zainteresowaniem, dlatego stawiamy na podobną formułę - mówi Dorota Korczak, wicedyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, która jest współorganizatorem targów. - Jest to impreza typowo miejska, więc promujemy tylko swoje szkoły i lokalnych pracodawców.

To już ósma edycja targów. Całe klasy gimnazjalne przychodzą na nie wraz z wychowawcami, aby zapoznać się z ofertą edukacyjną. Drugiego dnia zdecydowanie dominują pracodawcy.

- Problem ze znalezieniem potencjalnych pracowników na targach mają raczej firmy specjalistyczne. Te, które oferują przeszkolenie i nie wymagają doświadczenia, są bardziej zadowolone z obecności w Hali Mistrzów w tym czasie. Spora grupa ubiegłorocznych wystawców zdecydowała się zaangażować także tym razem – tłumaczy Anna Jackowska, z-ca dyrektora ds. rynku pracy Powiatowego Urzędu Pracy we Włocławku. 

Podczas targów będzie można zapoznać się z ofertami pracy zarówno dużych podmiotów, jak i mniejszych firm, które dopiero planują podejmować działania rozwojowe. Uczestnicy imprezy będą też mogli skorzystać z konsultacji doradców zawodowych z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej oraz Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej.

(N.CH)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (5)

KujawiakKujawiak

3 1

I mamy prawdziwe powody dążenia "naszej" władzy do "solidarności" z Ukrainą.Oni od 25 lat reprezentują tylko i wyłącznie interesy elity z kulczykami i jemu podobnymi na czele.Niszczą Polskę a naród polski spychając w bagno i emigrację.Antynarodowa,antypolska polityka trwa dalej.Prywata ponad wszystko.Już raz tak Polskę doprowadzono do ruiny i historia się powtórzy.Jestem tego pewien.
STRAJK W KOLEJNEJ FIRMIE NA SSE: ?NA WASZE MIEJSCE CHĘTNIE PRZYJDĄ UKRAIŃCY!?
http://wcj24.pl/strajk-w-kolejnej-firmie-na-sse-na-wasze-miejsce-chetnie-przyjda-ukraincy/ 16:25, 18.03.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do Kujawiakdo Kujawiak

3 0

Na tych targach powinny byc rowniez stoiska partyjne .Z Włocławka wyjechało juz ok 20 tysiecy młodych wykształconych ludzi .Dlaczego ? No chyba nie z nadmiaru ofert pracy i godnych wynagrodzeń . 18:37, 18.03.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

zauważyłemzauważyłem

0 0

Wyjeżdżają ale wracają, obserwuję jakie nekrologi są (umierają młodo 40-ok 50 lat) Stresy, niepewność jutra wykańczają ludzi. Pomiędzy datą śmierci i datą pogrzebu jest często nawet 10- 14 a i więcej dni różnicy co może oznaczać przywóz z zagranicy. Sam się dzisiaj przeraziłem widząc grób swojej dawnej (sprzed kilkunastu lat), Nie wiem czy mieszkała ostatnio we Włocławku czy gdzie indziej. Dziwnie się poczułem ale nie będę szukał kontaku z jej rodzicami, choć w zgodzie się rozstaliśmy. 19:00, 18.03.2017


Targi pracyTargi pracy

0 1

Jak się nazywasz? Kunta-Kinte, Chlass AAA, Jak się nazywasz? Kunta-Kinte ,Chlass i wrzask AAA. Jak się nazywasz? Tobi. Zdjąć go , Nie trzeba było tak od razu? 18:48, 18.03.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

slawcioslawcio

3 1

Godziny targów beznadziejne, nic dziwnego że firmy szukające pracowników z doświadczeniem nie mogą ich znaleźć. Poza tym nawet szkoły nie wszystkie puszczają uczniów w takich godzinach. moim zdaniem najbardziej odpowiednie godziny były by od 14 do 18 lub 15 do 19. Sam pracuję i z chęcią bym skorzystał ale do południa nie da rady. 21:41, 19.03.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2017