REKLAMA

Sprawdź auto przed majówką. Nie zapłacisz za to ani grosza!

17:40, 19.04.2017 | N.S
REKLAMA
Skomentuj
W sobotę odbędzie się kolejna akcja bezpłatnych przeglądów. Fot. depositphotos

Przed majówką kierowcy z Włocławka i powiatu włocławskiego będą mogli za darmo sprawdzić stan swoich aut. 22 kwietnia darmowe przeglądy techniczne będzie można zrobić w kilkudziesięciu stacjach kontroli pojazdów.

Zeszłoroczna akcja bezpłatnych usług przeprowadzona przez włocławski ratusz i stacje kontroli pojazdów działające na terenie miasta cieszyła się ogromnym powodzeniem. Właśnie dlatego już w sobotę działania mające poprawić bezpieczeństwo na drogach zostaną przeprowadzone ponownie. Między 8:00 a 14:00 będzie można bezpłatnie sprawdzić układy zespołów pojazdów mających bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy i ochronę środowiska.

Podczas bezpłatnych usług w samochodach będą sprawdzane: skuteczność i równomierność działania hamulców, luzy w elementach zawieszenia i układu kierowniczego, stan techniczny ogumienia, ustawienie i pomiar światłości świateł oświetleniowych i skuteczność działania amortyzatorów. Kierowcy dowiedzą się również, jaka jest zawartość tlenku węgla (CO) i węglowodorów (CH) w spalinach silników o zapłonie iskrowym oraz stopień zadymienia spalin silników o zapłonie samoczynnym.

Darmowe badania stanu pojazdów dotyczą zarówno aut osobowych, jak i ciężarowych. Pełną listę stacji kontroli pojazdów, które je przeprowadzą znajdziecie tutaj.

Akcję bezpłatnych przeglądów pojazdów organizuje również Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego we Włocławku. Darmowe przeglądy będzie można zrobić w sobotę, w godz. 8:00-14:00. W akcję włączyło się 16 stacji kontroli pojazdów z terenu całego powiatu. Ich lista jest dostępna tutaj.

Zarówno w przypadku akcji prowadzonej we Włocławku, jak i podczas tej na terenie powiatu przeglądy nie będą miały charakteru okresowych badań technicznych. Oznacza to, że nie będą zakończone wpisem do dowodu rejestracyjnego.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

klijentklijent

1 8

Polecam Okregowa Stacje na Al Kazimierza Wielkiego 6. Tam Solidnie Sprawdzaja przeglady i maja dwa stanowiska !!! 20:01, 19.04.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wydzieliny spalin wydzieliny spalin

0 3

Polecam wywiad Dyr. wydziału komunikacji TV Kujawy; jak osobiście zaprasza by zrobić cytat: WYDZIELINY SPALIN - brawo brawo :) :) :) 06:22, 20.04.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2017