REKLAMA

Włocławski „pośredniak” ma kasę do rozdania. Ale nie na wszystko...

17:16, 18.04.2017 | N.S
REKLAMA
Skomentuj
PUP we Włocławku ma do rozdania pieniądze m. in. na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Fot. depositphotos/Natalia Seklecka

Powiatowy Urząd Pracy we Włocławku w maju będzie przyjmował wnioski o przyznanie środków na rozpoczęcie działalności gospodarczej i wyposażenie lub doposażenie miejsc pracy. Wstrzymano natomiast przyjmowanie wniosków o refundację kosztów wynagrodzenia zatrudnionych skierowanych do pracy przez PUP.

Na początku kwietnia Powiatowy Urząd Pracy we Włocławku wstrzymał przyjmowanie wniosków o przyznanie refundacji części kosztów poniesionych na wynagrodzenia, nagrody oraz składki na ubezpieczenia społeczne za pracowników skierowanych do pracy przez PUP. Chodzi o osoby do 30 roku życia, w przypadku których pracodawcy mieli szansę odzyskać część poniesionych kosztów przez okres 12 miesięcy. Wnioski o przyznanie tej formy wsparcia nie są przyjmowane z powodu braku środków.

Pieniędzy nie brakuje natomiast, na jednorazowe dotacje na otwarcie własnej firmy. Wnioski o przyznanie środków na podjęcie działalności będą przyjmowane przez urzędników od 8 do 12 maja. Osoby bezrobotne mają szansę na otrzymanie nawet 25 tys. zł na rozkręcenie własnego biznesu.

Po pieniądze mogą się zgłaszać do „pośredniaka” również przedsiębiorcy. Między 8 a 12 maja urzędnicy będą prowadzić nabór wniosków na wyposażenie lub doposażenie stanowisk pracy. Również w tym przypadku możliwe jest otrzymanie dotacji w wysokości do 25 tys. zł.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

sdvsdv

5 1

Co do pośredniaka to powinno państwo zrezygnować z opłacania staży. Masa pracodawców ma dzieki temu darmowego pracownika a pracownik dostaje do ręki 860 zł. To poniżanie ludzi. Jakby nie było staży to musieliby zatrudniać sami a tak bogacze mają jeszcze osczędności kosztem biednego stażysty. PORAŻKA 00:38, 20.04.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KIMDZONGTUSKKIMDZONGTUSK

6 0

Tyle razy Wam Drodzy Wyborcy/Podatnicy pisałem, że UP nie jet od szukania pracy tylko jest od tego, żeby być, utrzymywać urzędnicze etaty i transferować kasę do "byznesmenów". Każdy myślący wie, że te pieniądze wcale nie służą likwidacji bezrobocia.
WASZ UMIŁOWANY 07:32, 20.04.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2017