REKLAMA

Nowy pomysł ZUS zainteresował już 2 tys. osób. Też skorzystasz z pomocy doradcy emerytalnego?

19:00, 19.05.2017 | .
REKLAMA
Skomentuj
Już ponad 2 tys. osób skorzystało z pomocy doradców emerytalnych. Fot. depositpgotos

Tylko w ciągu pierwszych siedmiu dni z usług doradców emerytalnych w ZUS skorzystało ponad 2 tys. osób. Ponad pół tysiąca z nich otrzymało wyliczenia dotyczące wysokości przyszłej emerytury.

Doradcy emerytalni, od czwartku 4 maja, pilotażowo pomagają klientom w oddziałach ZUS w Zabrzu oraz II oddziale ZUS w Warszawie. Docelowo, od 1 lipca, pojawią się we wszystkich placówkach w kraju , w tym również we Włocławku. Łącznie będzie ich aż 595.

W województwie kujawsko-pomorskim ma pracować 25 doradców. Ich zadaniem będzie pomagać w podjęciu decyzji o momencie przejścia na emeryturę, osobom, które mogą skorzystać z wejścia w życie przepisów obniżających, od 1 października, wiek emerytalny do 60 lat dla kobiet i 65 - dla mężczyzn. Urzędnicy przedstawiają zainteresowanym informacje dotyczące dokumentów niezbędnych do uzyskania emerytury, a także powiedzą o zasadach wyliczania jej wysokości i w oparciu o dane z konta emerytalnego w ZUS będą mogli zaprognozować wysokość świadczenia w zależności od momentu zakończenia aktywności zawodowej.

- Do końca minionego tygodnia, 13 doradców emerytalnych w 10 placówkach ZUS obsłużyło prawie 2,2 tys. osób i blisko 550 z nich wyliczyło możliwe przyszłe świadczenie. Najczęściej pojawiającymi się pytaniami w kontakcie z doradcami były: Na jakich zasadach ZUS będzie wyliczał emerytury od 1 października? Kiedy najlepiej przejść na emeryturę? Kiedy należy złożyć wniosek o emeryturę? Czy do przyznania emerytury wymagany jest konkretny staż pracy? - mówi Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

Część z obsłużonych klientów wypełniała ankiety dotyczące oceny obsługi prowadzonej przez konsultantów oraz zakresu udzielanych informacji. Większość ankietowanych pozytywnie oceniła usługi świadczone przez doradców emerytalnych. W ankietach pojawiły się sugestie, że jak najszybciej ZUS powinien wprowadzić na sale obsługi klientów większą ich liczbę.  

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

KujawiakKujawiak

2 0


42 tys. użytkowników lubi to, w tym Niezależny Wiesław i 7 znajomych
Automotive, Aircraft & Boat
2 MAJA 16:58
Witam.Mam takie skromne pytanie.Czy jest szansa powrotu fabryki "Ursus" do Włocławka?Serdecznie pozdrawiam.

Cześć! Póki co to zbędne koszty. Skupiamy się na rozwoju fabryki w Lublinie, bo dużo zmian przed nami. Produkujemy ciągniki pod ty ej krajowy, export a do tego jeszcze autobusy i stoi aktualnie przed nami ogromne wyzwanie mianowicie produkcja aut elektrycznych do 3,5 t typu cargo
Jest mi trochę przykro ale poniekąd rozumiem strategię rozwoju firmy.Szkoda,że we Włocławku straciliśmy Waszą fabrykę.To był naprawdę duży zakład.Życzę samych sukcesów i szybkiej odbudowy potężnej polskiej marki "Ursus".Dla dobra Polski,polskiego narodu,polskiego przemysłu i polskiej gospodarki.Pozdrawiam.
3 MAJA 21:26

Wielki "!"
Dzięki!!! ???? kto wie może kiedyś ! Póki co musicie nas mocno wspierać i być dumnymi Polakami, że Ursus żyje i nie poddał się do tej pory!
4 MAJA 12:37 20:17, 19.05.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

$$$$$$$$$$

1 0

POmysły Zakladu Utylizacji Składek z reguły są polegają na oskubaniu platniczej strony umowy o emeryturę bez pytania jej o zgodę . Przykładem koronnym jest przestępcza dzialność zorganizowanej grupy przestępczej pod kierownictwem ryżego oszusta i Vincenta bez paszportu .
Ta grupa działając na polecenie pejsatych bankierów przelała na ich konta nasze składki emerytalne tłumacząc po fakcie że to dla naszego dobra . Obecny rząd też nadal nie robi nic by każdy płatnik składek mógł mieć bezpośrednią kontrolę nad ich losem . 08:09, 20.05.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2018