REKLAMA

OSZ organizuje szkolenia. Każde cieszy się dużą popularnością

19:50, 08.08.2017 | .
REKLAMA
Skomentuj
Ośrodek Szkolenia Zawodowego we Włocławku codziennie odwiedza wiele osób. Być może za sprawą kursów, które są tam organizowane Czy dzięki nim mieszkańcom miasta i okolic łatwiej znaleźć pracę.

Ośrodek Szkolenia Zawodowego we Włocławku codziennie odwiedza wiele osób. Być może za sprawą kursów, które są tam organizowane i dzięki którym mieszkańcom miasta i okolic łatwiej znaleźć pracę.

Obecnie w OSZ dzieje się sporo. Prowadzone są kursy, dzięki którym uczestnicy zdobędą kwalifikacje potrzebne do pracy jako barman/kelner/barista i magazynier z obsługą wózka jezdniowego wraz z obsługą komputera. Zapotrzebowanie mieszkańców na organizowane szkolenia jest bardzo duże. Najmniejszym problemem wydaje się zapełnienie list uczestników. Dlaczego tak się dzieje?

- Każdy z nas potrzebuje dobrej, a co najważniejsze stabilnej pracy. Kursy OSZ są na to szansą. Nie wiem, czy jest to dokładnie to, co chcę robić, ale co szkodzi spróbować? Może w końcu się uda – mówi jeden z uczestników kursu magazyniera.

Po ukończonym szkoleniu uczestnicy otrzymują zaświadczenie o jego odbyciu i potwierdzenie posiadanych kwalifikacji. Wszystko po to, aby przyszły pracownik miał lepszy start na rynku pracy. OSZ współpracuje z takimi instytucjami jak chociażby Urząd Pracy i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, a także z różnymi fundacjami i firmami budowlanymi. Jest to jednostka budżetowa, która działa w strukturach OHP. Specjalizuje się w szkoleniach operatorów. Ośrodek Szkolenia Zawodowego we Włocławku nie zamyka się jednak tylko na jeden kierunek.

- Już za około 2 miesiące organizować będziemy kolejne szkolenia, między innymi kurs ratownika wodnego połączony z kursem I pomocy. Plaże i baseny to dobre miejsca pracy i tam chcemy wysyłać naszych uczestników. Poza tym, ponownie zorganizujemy naukę w kierunku barman/kelner/barista. W mieście i jego okolicach ciągle jest na to zapotrzebowanie – mówi Jakub Karpiński, specjalista ds. rozwoju zawodowego we włocławskim OSZ.

Uczestnicy szkoleń nie ponoszą żadnych kosztów nauki. Są one finansowane z budżetu państwa. a do niedawna z funduszy unijnych. 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2017