REKLAMA

Chcesz się przekwalifikować lub wyszkolić? Unia da na to pieniądze

15:19, 12.08.2017 | N.S
REKLAMA
Skomentuj
Dzięki unijnej kasie będzie można zorganizować szkolenia umożliwiające zdobycie nowych kwalifikacji. Fot. depositphotos

Unijna kasa pozwoli mieszkańcom kujawsko-pomorskiego zdobyć nowe uprawnienia zawodowe oraz poszerzyć profesjonalną wiedzę i kwalifikacje. W Regionalnym Programie Operacyjnym ruszyły dwa konkursy, w których do rozdysponowania są środki na przygotowanie projektów edukacyjnych dla dorosłych, w tym kursów zawodowych oraz szkoleń informatycznych.

Kształcenie ustawiczne i nauka przez całe życie mają być odpowiedzią na wyzwania szybko zmieniającego się świata.

- Punktem wyjścia dla wspieranych z naszego Regionalnego Programu Operacyjnego kursów zawodowych jest fachowa diagnoza indywidualnych potrzeb i możliwości ich uczestników. Środki kierujemy też na organizację szkoleń komputerowych, kończących się uzyskaniem oficjalnych certyfikatów – tłumaczy marszałek Piotr Całbecki.

Pierwszy z aktualnych naborów wniosków dotyczy dofinansowania projektów z zakresu nabywania i uzupełniania kompetencji zawodowych przez osoby dorosłe. Do podziału jest w sumie 45 mln zł. Po wsparcie mogą sięgnąć szkoły dla dorosłych, placówki kształcenia ustawicznego i praktycznego, ośrodki dokształcania i doskonalenia zawodowego, organy prowadzące tego typu placówki, a także podmioty zajmujące się doradztwem edukacyjno-zawodowym.

Dofinansowanie będzie można przeznaczyć na uruchomienie fachowego doradztwa służącego diagnozie indywidualnych potrzeb i możliwości osób zainteresowanych rozwojem zawodowym i zdobywaniem nowych kwalifikacji. Wsparcie trafi też na organizację kwalifikacyjnych kursów zawodowych, kursów umiejętności zawodowych oraz innych form kształcenia ustawicznego.

W drugim naborze wniosków chodzi o podnoszenie przez osoby dorosłe kwalifikacji cyfrowych. Podmioty posiadające doświadczenie w tym zakresie mogą otrzymać wsparcie na organizację szkoleń i kursów informatycznych kończących się uzyskaniem zewnętrznego certyfikatu. Chodzi o kompetencje z zakresu wyszukiwania informacji, komunikacji z wykorzystaniem narzędzi cyfrowych, tworzenia treści, programowania, bezpieczeństwa informatycznego, rozwiązywania problemów technicznych, a także twórczego wykorzystywania nowoczesnych technologii. W puli konkursowej jest 26,2 mln zł. Nabór rozpocznie się 28 sierpnia i potrwa do 29 września.

(N.S)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (7)

warunek warunek

5 0

Jak zobaczę Jacka Kuźniewicza , Marka Wojtkowskiego, Damiana Chełminiaka, Jarosława Chmielewskiego, Barbarę Moraczewską,Sławomira Kopyścia zwanego "marszałkiem", Piotra Całbeckiego jak pracują z sukcesem "na swoim" to uwierzę Prezes firmy DROGTOM czy SPECDRÓG też niech pokażą ,że bez układów z Miastem potrafią zdobyć kontrakt 15:57, 12.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KujawiakKujawiak

4 1

Był kiedyś taki kraj nad Wisłą, w którym robotnik pracował 8 godzin na dobę, miał wolne soboty, niedziele i święta, a za każdą nadgodzinę płacono mu 150-200% stawki godzinowej, starczało na szkoły, uczelnie, silne wojsko (400 000), wczasy, służbę zdrowia, robotnik dostawał mleko, posiłek regeneracyjny z 40 centymetrową kiełbachą zwisającą z talerza gęstej grochówy na żeberkach, a za zamiar podniesienia ceny na cukier o kilka groszy kładł się na szynach spawał pociągi, powstawały KORy, KPNy i inne organizacje "broniące" jego praw.

Nie było bezrobocia i żony siedziały w domu wychowując dzieci, a Ojciec był w stanie utrzymać 6-osobowa rodzinę. Kością w gardle polskiego robotnika stała słynna willa Gierka i 24 mld długu. Styropianowa szajka oszustów i złodziei okrągłostołowych rodem z Magdalenki zrobiła 6 bilionów długu, pomimo, że rozszabrowała, wyprzedała za grosze cały majątek Polski na który pracowały pokolenia Polaków.

Jak to się stało, że do lekarza specjalisty w najlepszym przypadku dostajemy się po kilkunastu miesiącach, a normalnie po kilku latach? Jak to się stało, że z Polska młodzież (8 milionów) emigruje w poszukiwaniu chleba tułając się po świecie?

Jak to się stało, że nie można wybrać w demokratycznych ponoć wyborach posłów spoza układów partyjnych Okrągłego Stołu....a nawet wójta czy sołtysa? Skąd biorą się masowe samobójstwa?

Jak to się stało, że mordowane i porywane są dzieci i młode kobiety? Jak to się stało, że komornik, jakieś bandyckie organizacje windykacyjne mogą bezkarnie okradać ludzi w kraju prawa?

Jak to się dzieje, że chwilówka w wysokości 300 zł, urasta do miary majątku na który Polak pracował całe życie i aby ją spłacić traci mieszkanie lub dom?

Jak to się dzieje, że każdy każdego może podać do e-sądu bez wiedzy zainteresowanego i bez możliwości obrony?

To tylko kilka z tysięcy pytań dla POLAKÓW. 21:59, 12.08.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

opowiem bajkęopowiem bajkę

0 0

Był kiedyś taki kraj... :-))) 22:07, 12.08.2017


lipalipa

4 0

"Unia da pieniądze", a komu te pieniądze wcześniej zabrała?

Beneficjentami tych unijnych programów są głównie urzędnicy przydzielający te pieniądze i wykładowcy. 22:15, 12.08.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

SzczeraSzczera

0 0

Masz rację. Zarejestrowałam się jakiś czas temu w UP by opłacili mi kurs angielskiego. Jednak okazało się że dofinansowanie to fikcja.Trzeba dostarczyć oświadczenie pracodawcy, że po ukończeniu kursu zatrudni.Po ukończeniu czyli max pół roku. A do tego czasu trzeba być bezrobotnym.
Nie byłam długo zarejestrowana lecz w tym czasie nic mi nie zaoferowano- ani kursu, ani pracy nic. Pracę znalazłam sama i tylko utwierdziłam się w przekonaniu że UP jest po to by pociotki niezdolne do pracy miały posadki.I do złośliwych- nie zazdroszczę bo tak jak g... o robią tak g...o zarabiają. 11:08, 14.08.2017


niepełnosprawni niepełnosprawni

4 0

Może ktoś by się zainteresował wsparciem dla osób niepełnosprawnych? W ZAZ we Włocławku taką szanse może dostać tylko osobą z niepełnosprawnością psychiczną, bądź upośledzeniem umysłowym, a co z innymi niepełnosprawnymi ? kto da im szanse na zatrudnienie? W Urzędzie, żeby osoba niepełnosprawna dostała zatrudnienie, graniczy z cudem, mimo, że w ogłoszeniach o naborze są zachęcane do brania udziału w rekrutacji. 23:09, 12.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

maciek555maciek555

0 0

Chodzi za mną od dłuższego czasu kurs programowania na eduwebie. Może uda mi sie skorzystać z tego programu. Dobra motywacja żeby sie w końcu wziąć za siebie i przekwalifikować 19:05, 30.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2017