Zamknij
REKLAMA

"Czy to awaria przemysłowa?" W październiku konferencja w Wieńcu

11:19, 10.09.2017 | .
REKLAMA
Skomentuj
W gronie osób, które podczas pierwszego dnia konferencji poprowadzą w Wieńcu Zdroju wykłady znaleźli się eksperci i specjaliści z Państwowej Straży Pożarnej, zakładów przemysłowych, jak również przedstawiciele świata nauki. 20 października z kolei odbędą się pokazy ratownictwa chemicznego. Zdjęcie ilustracyjne. Fot. depositphotos.com

O poważnych awariach przemysłowych, ich skutkach, a przede wszystkim o ich zapobieganiu będą rozmawiali uczestnicy konferencji naukowej, która odbędzie się 19 i 20 października w Wieńcu Zdroju. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz.  

Sponsorem konferencji naukowej, podobnie jak w poprzednim roku, jest spółka Anwil. Spotkanie jest organizowane przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Pożarnictwa Oddział Kujawsko-Pomorski, a merytorycznie wspierać ją będzie Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu. Głównym założeniem organizatorów jest zwrócenie uwagi na zwiększenie bezpieczeństwa funkcjonowania zakładów przemysłowych oraz zapewnienie lepszego dostępu obywateli do informacji o ryzykach wynikających z działania instalacji przemysłowych, co z kolei ma przyczynić się do wzrostu poziomu zaufania społeczności lokalnych do zakładów produkcyjnych.

Podobne spotkanie zorganizowano w 2016 roku. Jego tematem było planowanie i zagospodarowanie przestrzenne. W tym roku, konferencja naukowa nosi nazwę "Czy to już poważna awaria przemysłowa?". O tym, że niebezpieczeństwo tego typu istnieje, wie zarząd Anwilu S.A, który jest sponsorem konferencji. W swoich działaniach włocławska spółka stara się skupić przede wszystkim na bezpieczeństwie pracy osób zatrudnionych w firmie.

- Dokładamy wszelkich starań, aby kultura bezpiecznej pracy stała się częścią DNA naszej spółki – tak jak ma to miejsce w całej Grupie ORLEN. Niezwykle istotna jest bowiem wymiana  know-how, dobrych praktyk oraz innowacyjnych rozwiązań pomiędzy PKN ORLEN a jego grupą kapitałową, dzięki czemu koncern jest jednym z krajowych liderów także w obszarze bezpiecznej pracy - mówi Beata Krupińska, dyrektor ds. prewencji i BHP w Anwilu.

W gronie osób, które podczas pierwszego dnia konferencji poprowadzą w Wieńcu Zdroju wykłady znaleźli się eksperci i specjaliści z Państwowej Straży Pożarnej, zakładów przemysłowych, jak również przedstawiciele świata nauki. 20 października z kolei odbędą się pokazy ratownictwa chemicznego z udziałem jednostek Państwowej Straży Pożarnej oraz Zakładowej Straży Pożarnej spółki Anwil. Program konferencji oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie www.sitp.com.pl.

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2018