Zamknij
REKLAMA

Są pieniądze na podnoszenie kwalifikacji. Aż 25 milionów!

09:39, 20.09.2017 | Adrian Aleksandrowicz
REKLAMA
Skomentuj
Przedsiębiorcy licznie pojawili się na inauguracji programu. Fot. Tomasz Berent

Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego zainaugurowała "Regionalny Fundusz Szkoleniowy". Z W ramach programu mikroprzedsiębiorcy z województwa kujawsko-pomorskiego mogą otrzymać dofinansowanie na podniesienie kwalifikacji pracownika. Do rozdania jest 25 milionów!

Pierwszy nabór wniosków ruszy jeszcze we wrześniu, dzięki "Regionalnemu Funduszowi Szkoleniowemu" pracodawca będzie mógł skorzystać z refundacji środków przeznaczonych na podniesienie kwalifikacji pracownika. Szacuje się, że ze wsparcia skorzysta ponad 13 tys. przedsiębiorców.

- Chcemy wydać te pieniądze bardzo racjonalnie i efektywnie. Te 25 milionów pochodzi z Europejskiego Funduszu Społecznego. Pierwszy nabór rusza już w przyszłym tygodniu - zapewnia Michał Korolko, prezes Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

Dofinansowanie może wynieść nawet 80 proc. poniesionych kosztów, będzie można przeznaczyć je na fachowe szkolenia i studia podyplomowe dla pracowników oraz wsparcie doradczo-szkoleniowe dla managementu. 

Jak uzyskać refundacje? To bardzo proste! Tym bardziej, że można skorzystać z konsultacji fachowego doradcy (osobiście w jednym z pięciu punktów kontaktowych, telefonicznie, mailowo lub online za pomocą interaktywnego formularza), który pomoże zdiagnozować potrzeby, a w razie konieczności także przygotować wniosek o dotację.

Wysokość dotacji jest uzależniona od wielkości firmy i wynosi od 10 tysięcy (dla mikroprzedsiębiorstw) do 30 tysięcy złotych (dla średnich przedsiębiorstw). Środowisko biznesu już nie może się doczekać, aby aplikować i zdobywać środki.

- Chcę zobaczyć, jak to wygląda, interesuje mnie rynek rozwojowy, bo rozwój jest dla przedsiębiorców bardzo ważny. Co się dzieje z firmą, która się nie rozwija? Nic się nie dzieje! Podnoszenie kwalifikacji jest bardzo ważne - tłumaczy Andrzej Halecki z firmy "Inne spojrzenie".

Więcej informacji o projekcie znajdziecie na stronie internetowej TARR-u

(Adrian Aleksandrowicz )
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

antybushantybush

5 0

kolejne ustawione fikcyjne pseudo szkolenia do odbębniania podpisów. Zarobią jak zwykle centra szkoleniowe, ludzie nic nie wyniosą, 25 baniek trafi szlag. A dług względem UE wzrośnie o 25 melonów. Doprawdy jesteśmy albo najbogatszym społeczeństwem, albo najgłupszym. 11:01, 20.09.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

eljoteljot

8 0

Kolejne dwadzieściapięćmilionów złotych wyrzucone w błoto. 11:20, 20.09.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

hihi hihi

3 0

Zenit wie jak je zagospodarować - zogranizuje kolejne 3 miesięczne kursy dla rechabilitantów ...po liceum ...hihihihi ... 19:32, 21.09.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2018