Zamknij
REKLAMA

Rusza nowy Fundusz Szkoleniowy. Do zgarnięcia nawet 30 tys. zł

12:00, 22.09.2017 | D.W.
REKLAMA
Skomentuj
Dofinansowanie, w wysokości 50-80 proc. poniesionych kosztów, będzie można przeznaczyć na fachowe szkolenia i studia podyplomowe pracowników oraz wsparcie doradczo-szkoleniowe dla managementu ukierunkowane na rozwój, zmianę profilu działalności i optymalizację zarządzania w firmie. Zdjęcie ilustracyjne. Fot. depositphotos.com

Startuje nowy system pomocy dla małych i średnich przedsiębiorstw. Ruszył Marszałkowski Regionalny Fundusz Szkoleniowy, który ma udzielać wsparcia na kształcenie kadr, optymalizację biznesową i budowanie strategii rozwojowych.

Na podniesienie kwalifikacji jednego pracownika będzie można dostać nawet 5 000 złotych. Do podziału jest 25 mln zł., a pierwszy nabór wniosków ruszy jeszcze we wrześniu. Ze wsparcia skorzysta 1,5 tysiąca firm i ponad 6 tysięcy zatrudnionych, w tym osoby w wieku 50+ i osoby o niskich kwalifikacjach.

- Uruchamiamy system, dzięki któremu małe i średnie przedsiębiorstwa będą mogły wybrać sobie dobrany za każdym razem indywidualnie, skrojony na miarę pakiet prorozwojowego wsparcia. To szansa także dla pracowników tych firm, którzy skorzystają z możliwości profesjonalnego rozwoju. Celujemy w sektory o najwyższym potencjale generowania miejsc pracy, pamiętając o pracownikach w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Dofinansowanie, w wysokości 50-80 proc. poniesionych kosztów, będzie można przeznaczyć na fachowe szkolenia i studia podyplomowe pracowników oraz wsparcie doradczo-szkoleniowe dla managementu ukierunkowane na rozwój, zmianę profilu działalności i optymalizację zarządzania w firmie. System będzie funkcjonował w oparciu o podejście popytowe – przedsiębiorcy sami będą wybierać to, co jest im najbardziej potrzebne, a także podmioty, którym powierzą wykonanie usług. Uzyskanie pieniędzy jest bardzo proste. Na zasadzie refundacji poniesionych wydatków przedsiębiorcy skorzystają z konsultacji fachowego doradcy. Mogą to zrobić na 5 sposobów: osobiście w jednym z pięciu punktów kontaktowych, telefonicznie, mailowo lub online za pomocą interaktywnego formularza. Pomoże to zdiagnozować potrzeby, a w razie konieczności także przygotować wniosek o dotację. Sama dotacja jest zależna od wielkości firmy – od 10 tysięcy dla mikroprzedsiębiorstw i aż do 30 tysięcy złotych (dla średnich przedsiębiorstw).

Wyłonionym w konkursie operatorem funduszu jest Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego. Pełna informacja na ten temat: www.kujawsko-pomorskie.pl. Pierwszy nabór wniosków o dofinansowanie zostanie przeprowadzony w dniach 25-29 września, alokacja w nim wynosi 800 tysięcy złotych.

(D.W.)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

??

1 0

30 tysiecy zł ? To przecież JEDNA MIESIĘCZNA PENSJA PNA MARSZAŁKA !!!!!!!!! 19:33, 24.09.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2018