REKLAMA

Pracownicy Anwilu mogą pomóc hospicjom, które potrzebują wsparcia

18:24, 08.10.2017 | mat. Anwil/opr.
REKLAMA
Skomentuj
Mat. Anwil

Fundacja ORLEN – DAR SERCA zachęca pracowników do zgłaszania hospicjów potrzebujących wsparcia. W drugiej edycji przedsięwzięcia wnioski o pomoc dla placówek z całego kraju mogą składać zatrudnieni w PKN ORLEN oraz w czterech spółkach Grupy ORLEN – w tym ANWILU – które przystąpiły do programu.

Wspieranie hospicjów to inicjatywa mająca na celu pomoc placówkom, które - choć pełnią ważną społecznie misję, opiekując się osobami przewlekle chorymi - często borykają się z problemami finansowymi.  Ponadto przedsięwzięcie promuje ideę wolontariatu wśród pracowników Koncernu oraz dodatkowo ich uwrażliwia na potrzeby lokalnych organizacji.

Pracownicy PKN ORLEN oraz Grupy ORLEN będą mogli zgłaszać do programu - poprzez elektroniczny formularz dostępny w firmowym intranecie w terminie od 2 do 31 października - hospicja, które w ich ocenie zasługują na pomoc Fundacji ORLEN – DAR SERCA. Mogą to być placówki, które prowadzą  działalność nieodpłatną zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym.

O przyznaniu dofinansowania zadecyduje specjalnie do tego celu powołana komisji. Darowizny zostaną przekazane na działalność statutową beneficjentów w formie rzeczowej bądź finansowej tak, aby sami mogli podjąć decyzję, czy przeznaczą otrzymanie środki na zakup sprzętu medycznego, leki, materiały opatrunkowe i higieniczne, czy też karty paliwowe potrzebne do prowadzenia opieki w trybie domowym.

W ubiegłorocznej, pierwszej edycji programu 140 pracowników PKN ORLEN wskazało osiem placówek, którym Fundacja przekazała darowizny o łącznej wartości 100 tys. zł. Wsparcie trafiło do Stowarzyszenia Hospicyjno- Paliatywnego im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Płocku i hospicjum prowadzonego przez Caritas Diecezji Płockiej, łódzkiej Fundacji Gajusz, prowadzącej hospicjum  dla dzieci w trybie stacjonarnym i domowym, ale również opiekującej się rodzinami w trybie hospicjum prenatalnego. We Wrocławiu wsparcie otrzymało Bonifraterskie Centrum Opieki Hospicyjnej, w Szczecinie Hospicjum św. Jana Ewangelisty, w Warszawie Archidiecezjalny Zespół Domowej Opieki Paliatywnej, na Śląsku Społeczne Towarzystwo Hospicjum Cordis, a na Pomorzu Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio.  

Mat. Anwil

(mat. Anwil/opr.)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

Ewa60Ewa60

1 0

Proponuję nasze włocławskie hospicjum z ul. Wolność bardzo wiele dobrego robią dla chorych.Mój tata zawsze z niecierpliwością czekał na panią dr Ewę, która wnosiła radość w jego ostatnie chwile życia. 22:18, 11.10.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2017