REKLAMA

W ZAZ będą składać manometry dla WIKA Polska. Podpisali umowę

11:40, 10.10.2017 | .
REKLAMA
Skomentuj
W poniedziałek prezydent Włocławka, dyrektor ZAZ i przedstawiciele WIKA Polska podpisali umowę o współpracy. Na zdjęciu prezydent Marek Wojtkowski i Adam Rochowiak z WIKA. Fot. Natalia Seklecka

Zakład Aktywności Zawodowej rozszerza działalność. Zatrudnione w nim osoby niepełnosprawne będą składać części do manometrów dla firmy WIKA Polska. W poniedziałek (09.10) miało miejsce oficjalne podpisanie umowy o współpracy.

Osoby niepełnosprawne zatrudnione w Zakładzie Aktywności Zawodowej będą zajmować się składaniem części do manometrów produkowanych przez firmę WIKA Polska. Dla zakładu jest to jedna z możliwości rozszerzenia swojej działalności. Firma zakłada, że podpisana właśnie umowa da początek owocnej współpracy, która z biegiem czasu będzie się rozwijać.

- Chyba nie ma niczego lepszego niż współpracować z najbliższymi sąsiadami. ZAZ jest położony praktycznie kilkadziesiąt metrów od naszego zakładu. Dla nas jest to układ idealny pod względem logistycznym. Myślę, że dla dyrekcji również. Rozwijamy współpracę w zakresie prostych prac montażowych, jednak myślimy, że będziemy w stanie również rozszerzać współpracę w dalszych obszarach. Liczymy, że ta współpraca będzie efektywna i owocna dla obu stron – dodaje Adam Rochowiak, z WIKA Polska.

Rozmowy o współpracy Zakładu Aktywności Zawodowej z firmą WIKA były prowadzone już na przełomie lutego i marca br. Od kwietnia placówka stopniowo zaczęła przechodzić do realizacji wspólnego przedsięwzięcia. Wczorajsze podpisanie umowy było przypieczętowaniem dotychczasowych działań.

- Staraliśmy się wprowadzać stopniowo poszczególne prace z uwagi na to, że stopień niepełnosprawności zatrudnionych osób jest bardzo szeroki. Ustawodawca narzuca Zakładowi zatrudnianie głównie osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności, więc mamy wysoko postawioną poprzeczkę, żeby zapewnić im odpowiednie warunki pracy, a z drugiej strony znaleźć taką pracę, którą mogą wykonywać. Akurat współpraca z WIKA Polska i to, że zaczęliśmy od prostych prac, pozwoliło nam bardzo spokojnie i rzetelnie przeanalizować, jakie możliwości mają osoby niepełnosprawne, które przebywają w Zakładzie – tłumaczy Adam Turek, dyrektor ZAZ.

Obecnie Zakład Aktywności Zawodowej zatrudnia 34 osoby niepełnosprawne. Podpisanie umowy z WIKA Polska pozwoli od nowego roku poszerzyć kadrę placówki o kolejnych 14.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (6)

niepełnosprawna niepełnosprawna

3 3

Szkoda, że UM Włocławek, mimo utrzymującego się nieustannie niskiego progu (poniżej 6%) nie zatrudnia osób niepełnosprawnych. W każdym ogłoszeniu o naborze do UM Włocławek widnieje następująca informacja- ,,kserokopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność, jeżeli kandydat zamierza skorzystać z uprawniania, o którym mowa w art. 13a ustęp 2 ustawy z dnia 21 listopada 2008 roku o pracownikach samorządowych (Dz.U. z 2016r., poz. 902)." Córka stara się o prace od 2 lat w UM Włocławek, jest osobą niepełnosprawną i nawet na najniższe stanowisko nie ma szans się dostać. 09:02, 10.10.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jjjjjjjjjj

11 0

Wika zawsze szukała pracowników za najniższa krajową. 11:07, 10.10.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WIKAWIKA

11 0

Prawda jest taka, że nie mogą znaleźć ludzi do pracy, więc decyzja o umowie z ZAZ. 12:31, 10.10.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TeklaTekla

4 1

Wiecznie niezadowoleni nie bedzie chetnych to nie. Wszystko czego by nie zrobiono we Wloclawku to źle ludzie kurcze troszke pozytywnego myslenia 13:50, 10.10.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

dziwne dziwne

4 1

Red. Maciak z CW24 coś wspominał o ZAZ w konkekście jakiejś Pani tam pracującej , która wózkiem elektrycznym ponoć ma ludzi rozjeżdżać. 15:30, 10.10.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PytekPytek

6 0

A nowa gwiazda włocławskiego marketingu też tam dostała półetat? 16:43, 10.10.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2017