Zamknij
REKLAMA

We Włocławku zorganizują Forum Organizacji Pozarządowych

08:20, 14.11.2017 | .
REKLAMA
Skomentuj
Podczas spotkania z dziennikarzami, do udziału w forum zapraszała B. Moraczewska i H. Maj. Fot. Daniel Wiśniewski

Pod honorowym patronatem prezydenta Marka Wojtkowskiego, we Włocławku odbędzie się Forum Organizacji Pozarządowych. Podczas spotkania zaprezentowana zostanie dotychczasowa aktywność włocławskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. To także doskonała okazja do wymiany doświadczeń i podzielenia się swoimi uwagami na temat współpracy miasta z III sektorem.

Głównym celem organizacji Forum Organizacji Pozarządowych we Włocławku jest próba integracji i asymilacji trzech sektorów - publicznego, prywatnego i pozarządowego. To największe święto organizacji pozarządowych w mieście. Ma ono za zadanie wspierać społeczeństwo obywatelskie i wszystkie pozostałe przejawy aktywności społecznej mieszkańców Włocławka i okolic.

- Forum Organizacji Pozarządowych to moment, gdy wszystkie 3 sektory: prywatny, publiczny i i pozarządowy może się spotkać i wymienić między sobą informacje. Temu wydarzeniu będą towarzyszyły wystawy, stoiska informacyjne, a także liczne warsztaty i wykłady tematyczne - powiedziała podczas briefingu prasowego Barbara Moraczewska, zastępca prezydenta Włocławka.

Włocławskie Forum Organizacji Pozarządowych rozpocznie przemówienie prezydenta miasta Marka Wojtkowskiego. Podczas spotkania podsumowana zostanie m.in. praca III kadencji Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Publiczność będzie miała także okazje wziąć w wykładach dotyczących m.in. prezentacja NGO działających na terenie miasta i w dwóch blokach warsztatowych.

- Jednym z punktów organizowanego forum będą warsztaty. Jeden z nich będzie dotyczył technologicznych rewolucji, które są możliwe do wykorzystania w organizacjach pozarządowych Jest mnóstwo możliwości pozyskania darmowych oprogramowań, a także sprzętów elektronicznych i o tym chcemy informować - powiedziała Honorata Maj, dyrektor Włocławskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu we Włocławku.

Spotkanie rozpocznie się w środę, 15 listopada o godz. 10. Osoby, które nie zarejestrowały swojego udziału wcześniej mogą spokojnie wziąć udział w wydarzeniu. Wystarczy, że zapiszą się na miejscu. Jak podkreśla B. Moraczewska, władze miasta mają nadzieję, że to wydarzenie będzie dobra praktyką i już na stałe wpisze się w klimat Włocławka. Koniec forum zaplanowano na godz. 17.

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

??

1 1

Na warsztaty niech zaproszą Sorosa . 18:19, 14.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Cipka...Cipka...

1 1

Zróbcie warsztaty jazdy na koniu... 18:24, 14.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone