Zamknij

Ze sprzedaży wycofują bardzo znane leki. Chodzi o dwie partie znanych specyfików

Daniel WiśniewskiDaniel Wiśniewski 16:27, 20.11.2017 .
Skomentuj Z rynku znikają niektóre partie leków Amolu i Etopiryny Extra. Powodem takiego działania jest zły skład obu specyfików. Decyzjom nadano rygor natychmiastowej wykonalności. Zdjęcie ilustracyjne. Fot. depositphotos.com Z rynku znikają niektóre partie leków Amolu i Etopiryny Extra. Powodem takiego działania jest zły skład obu specyfików. Decyzjom nadano rygor natychmiastowej wykonalności. Zdjęcie ilustracyjne. Fot. depositphotos.com

Główny Inspektorat Farmakologiczny wycofuje ze sprzedaży i obrotu dwie partie znanych leków. Z rynku znikają niektóre partie leków Amolu i Etopiryny Extra. Powodem takiego działania jest zły skład obu specyfików. Decyzjom nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

GIF zwraca uwagę, że zła specyfikacja w zakresie substancji pokrewnych w składzie obu leków może negatywnie wpłynąć na zdrowie. Decyzje o wycofaniu leków podjęto 16 listopada. Ze sprzedaży wycofano po jednej serii obu produktów. Etopiryna Extra to popularny środek przeciwbólowy. Stosuje się go przede wszystkim w migrenach bólach głowy, a także bólach mięśni, stawów i zębów. Główny Inspektorat Farmakologiczny wycofuje z obrotu serię produktu o numerze 11116. Są to tabletki 250 mg, których data ważności upływa 30 listopada 2019 roku. Powodem decyzji jest wykrycie w nich niewłaściwej ilości składników pokrewnych. Jak czytamy w uzasadnieniu GIF, decyzja ma być realizowana od razu po otrzymaniu pisma.

- W dniu 16 listopada 2017 do Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego wpłynął wniosek podmiotu odpowiedzialnego o wycofaniu z obrotu ww. serii produktu leczniczego Etopiryna Extra. Przyczyną decyzji o wycofaniu o wycofaniu przedmiotowego produktu leczniczego jest otrzymanie wyniku poza specyfikacją. Strona [...] zobowiązana jest do natychmiastowego podjęcia działań określonych w przepisach Rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia - czytamy w oficjalnej decyzji GIF.

Do podobnej sytuacji doszło w przypadku płynu leczniczego Amol o pojemności 150 ml. Powodem wycofania tego popularnego specyfiku z aptek jest niewłaściwa dawka aldehydu cynamonowego. Amol to popularny lek, używany zarówno przy bólach głowy i przeziębieniach, jak choćby do łagodzenia swędzenia po ukąszeniach owadów i przy dolegliwościach trawiennych. Jego zastosowanie jest szerokie. Pacjenci przyjmują go przede wszystkim doustnie, ale używa się go też wcierając w skórę. Wadliwa partia oznaczona jest numerem 284523, z datą ważności do października 2018.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(3)

HeeeHeee

8 1

My płacimy a oni za nasze pieniądze nas trują -taka współczesna selekcja naturalna .
M a ł p i e w TV sugerują że oglądający je widz to d e b i l , nieuk , analfabeta , i d i o t a który żeby nie puścic bąka pogna do apteki i kupi to świnstwo na bazie odpadów po destylacji ropy naftowej ... 19:02, 20.11.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

WnerwionyWnerwiony

0 0

Tak mnie to wnerwiło, że z tego wszystkiego dałem ci minusa :( 12:05, 22.11.2017


reo

KIMDZONGTUSKKIMDZONGTUSK

10 0

20 minut reklam leków a w przerwie jakiś film 08:05, 21.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%