Zamknij
REKLAMA

Masz długi w ZUS? Zadłużenie możesz teraz rozłożyć na raty

13:48, 02.12.2017 | D.W./ZUS
REKLAMA
Skomentuj
ZUS pomoże rozłożyć zadłużenie na korzystne raty. Postępowanie zostanie wtedy zawieszone. Zdjęcie ilustracyjne. Fot. depositphotos.com

Zakłady Ubezpieczeń Społecznych wychodzą naprzeciw potrzebom swoich klientów. Teraz, dla dłużników przygotowali pewną propozycję. Chodzi o możliwość rozłożenia długów na raty.

Oferta skierowana jest do przedsiębiorców, którzy mają problem z opłacaniem składek. Ulga polega na rozłożeniu zadłużenia na dogodne dla klienta raty. Dzięki temu właściciele firm będą mogli spłacić zaległe zadłużenie w możliwie dłuższym terminie, bez naliczania odsetek za zwłokę.

[ZT]27259[/ZT]

Najważniejsze jest jednak to, że prowadzone wobec nich postępowanie egzekucyjne ZUS zawiesi.

- Ważne aby przedsiębiorcy, którzy mają zadłużenie z tytułu składek i zgłosili się do dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego, spłacili zaległości lub zawarli z ZUS układ ratalny do końca roku. Jeśli tego nie zrobią, to w 2018 r. mogą wypaść z ubezpieczenia chorobowego - mówi Krystyna Michałek, rzecznik Regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

.Zakłady Ubezpieczeń Społecznych chcą doradzić dłużnikom jakie są metody spłaty posiadanych zadłużeń. Przedsiębiorcy mogą liczyć na pomoc doradcy ds. ulg i umorzeń. Pracownik ZUS przedstawi najdogodniejsze formy uregulowania zadłużenia, które dostosowane będą do indywidualnych sytuacji, w jakich znaleźli się klienci. Pomoże on również w przygotowaniu i wypełnieniu dokumentów niezbędnych do rozpatrzenia wniosku o rozłożenie zadłużenia na raty.  

O rozłożenie spłaty zadłużenia na raty mogą się ubiegać przedsiębiorcy i byli przedsiębiorcy, spadkobiercy, osoby trzecie i następcy prawni, czyli osoby, na które przeniesiona została odpowiedzialność za zobowiązania z tytułu nieopłaconych składek, małżonkowie odpowiadający z majątku wspólnego za zadłużenie z tytułu składek współmałżonka i pełnomocnik, czyli osoba, która jest upoważniona przez przedsiębiorcę lub inne osoby odpowiedzialne za zadłużenie.

(D.W./ZUS)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone