Zamknij
REKLAMA

O czystość i porządek w naszym mieście powinniśmy dbać wszyscy razem – Prezes PGK Saniko apeluje do mieszkańców Włocławka

00:01, 05.12.2017 | Artykuł sponsorowany

Z obserwacji jakie prowadzi Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Saniko oraz zgłoszeń mieszkańców, wynika, że nie wszyscy wiedzą jak korzystać z punktów gniazdowych w naszym mieście. W punktach tych znajdują się pojemniki na szkło, plastik i makulaturę, niestety wokół nich często panuje, nieprzyjemny dla nikogo bałagan…

„Miejsca, z których odbieramy odpady, czy to tereny Włocławka czy okolic są na bieżąco monitorowane przez naszych pracowników. Ja sam, staram się również sprawdzać jak wygląda sytuacja czystości i porządku w rejonie objętym naszą działalnością. Podczas ostatniego objazdu, zauważyłem, że w wielu punktach gniazdowych we Włocławku panuje bałagan. Wykonałem kilka zdjęć, które są przykładem niewłaściwej segregacji. Przy pojemnikach, które przeznaczone są odpowiednio na szkło, plastik i makulaturę, pozostawiane zostają też takie odpady jak gabaryty, elektrośmieci, opony. Pojemniki te stoją w wyznaczonych punktach po to, aby mieszkańcy mogli pozbyć się posegregowanych odpadów ze szkła, plastiku czy makulatury i służą one właśnie włocławianom, dlatego też wydaje nam się, że dobrze by było, gdyby każdy podchodził z większą dbałością do tego, aby w miejscach tych panował porządek. W przeciwnym razie, bałagan w punktach gniazdowych będzie uporczywym problemem Włocławka. PGK Saniko opróżnia te pojemniki z ustaloną częstotliwością. Natomiast nad bałaganem jaki pojawia się wokół, nie jesteśmy w stanie zapanować, bo sprzątamy go średnio dwa razy w tygodniu, a i tak dochodzi do takich sytuacji, że gdy my posprzątamy to za chwilę ktoś podrzuca następne odpady. Odbieramy co jakiś czas sygnały od mieszkańców, którym przeszkadza ten bałagan, co wcale nas nie dziwi, więc apelujemy do tych mieszkańców, którzy nie wiedzą co zrobić z odpadami problemowymi takimi jak meble, sprzęt RTV, AGD, aby korzystali z naszego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych oraz zasięgali informacji w Biurze Obsługi Klienta w tej sprawie. PGK Saniko zapewnia pojemniki, odbiór i zagospodarowanie w celu zachowania czystości i porządku w mieście, natomiast aby faktycznie ten porządek panował to musimy dbać o to wszyscy razem, gdyż jest to proces, który wymaga zaangażowania całej społeczności.”

Prezes PGK Saniko Sp. z o.o.
Jarosław Pułanecki


Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów, mieszczący się przy siedzibie PGK Saniko czynny jest codziennie w godzinach od 7 do 18 oraz w soboty od 9 do 14. Jest to punkt dla mieszkańców Włocławka, w którym mogą pozostawiać tak zwane odpady problemowe jak wielkogabaryty czy elektrośmieci.

Jeżeli ktoś nie ma pojazdu, którym mógłby przewieźć wyżej wymienione odpady do PSZOKa, może skorzystać z odpłatnej usługi transportowej, jaką oferuje PGK Saniko.

Szczegółowe informacje można uzyskać kontaktując się z Biurem Obsługi Klienta. 

 

 

 

(Artykuł sponsorowany)
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone