Zamknij
REKLAMA

Masz problemy ze zwolnieniami lekarskimi? To spotkanie dla Ciebie!

19:35, 09.02.2018 | .
REKLAMA
Skomentuj
Zdjęcia ilustracyjne. Fot. depositphotos.com

Wiadomo już, że od lipca 2018 roku tradycyjne, papierowe zwolnienia lekarskie zastąpią te internetowe. Elektroniczna wersja ma poprawić komfort wszystkich - pracodawców, samych pracowników i w końcu lekarzy. Właśnie z myślą o tej ostatniej grupie Zakłady Ubezpieczeń Społecznych organizują indywidualne konsultacje.

Dzięki wprowadzeniu elektronicznych zwolnień lekarskich lekarze mają przede wszystkim zyskać swój cenny czas. System aplikacji wypełni za nich znaczną cześć informacji automatycznie. Co ważne, medycy nie będą musieli także odwiedzać odpowiednich dla swojego rejonu Zakładów Ubezpieczeń Społecznych, gdzie do tej pory pobierali bloczki lekarskich i oddawali wystawione zwolnienia. W związku z wprowadzeniem e-ZLA ZUS organizuje konsultacje dla lekarzy, podczas których będą mogli rozwiać wszystkie swoje wątpliwości.

- W ramach działań związanych z upowszechnianiem elektronicznych zwolnień lekarskich od 05 lutego startują „Poniedziałki dla lekarzy” – czyli indywidualne konsultacje w zakresie e – ZLA.  W każdy poniedziałek zapraszamy wszystkich specjalistów posiadających uprawnienia do wystawiania zwolnień lekarskich na bezpłatne indywidualne konsultacje z pracownikiem ZUS. Pracownik ZUS omówi sposób wystawiania e-ZLA oraz nową metodę podpisywania zwolnień elektronicznych. W trakcie spotkania będzie możliwość założenia profilu PUE i pobrania certyfikatu do podpisywania zwolnień - informuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

Spotkania będą odbywać się we wszystkie poniedziałki aż do odwołania. Konsultacji zasięgnąć można w ZUS w: Toruniu, Grudziądzu, Aleksandrowie Kujawskim, Brodnicy, Lipnie, Golubiu-Dobrzyniu, Rypinie i Włocławku. Odbędą się one w godzinach 15-18 na wyznaczonych stanowiskach na sali obsługi klientów. 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

??????????

6 0

Żeby dostać zwolnienie lekarskie od specjalisty to najwpierw trzeba ustawić się w rocznej kolejce do lekarza specjalisty . I o tym się powinno ciągle pisać a nie zawracać doooopę taki bzdurami !!! To jest oczywiste i zamierzone odwracanie uwagi od prawdziwych problemów . 21:39, 09.02.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone