Zamknij
REKLAMA

Prezes PKN Orlen: "Anwil to mocne aktywo w portfelu Grupy Orlen i zależy nam na dalszym rozwoju spółki"

16:30, 20.04.2018 | D.W/PKN Orlen
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Materiały promocyjne ANWIL S.A.

Włocławska spółka Anwil jest ważna dla płockiego Orlenu. W najbliższym czasie współpraca między spółkami ma się zacieśnić jeszcze bardziej, o czym przekonywał podczas spotkania z pracownikami włocławskiej firmy prezes spółki, Daniel Obajtek.

Poza pracownikami włocławskiej spółki, w spotkaniu z prezesem PKN Orlen wzięli udział także przedstawiciele kadry menedżerskiej i związków zawodowych płockiego koncernu. W jego trakcie rozmawiano między innymi o planach rozpoczęcia budowy instalacji nawozów we włocławskiej spółce. Jej celem ma być zwiększenie możliwości produkcyjnych w tym obszarze. 

- Włocławski Anwil to mocne aktywo w portfelu Grupy Orlen i zależy nam na dalszym rozwoju spółki.  Anwil jest jednym z wiodących przedsiębiorstw Wielkiej Syntezy Chemicznej i zależy nam, aby tę pozycję dalej wzmacniać - mówił podczas spotkania Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen.

Jak poinformowała na swojej stronie internetowej płocka spółka, Anwil stanowi integralny element strategii jej firmy. Ukierunkowana jest ona na poszerzanie łańcucha wartości i wykorzystywanie synergii pomiędzy poszczególnymi obszarami. Spółka jest m.in. jedynym odbiorcą pary technologicznej z oddanej na początku roku inwestycji CCGT we Włocławku. Potencjał produkcyjny Anwilu w odniesieniu do nawozów azotowych wynosi ok. 1 160 tys. ton rocznie. 

[ZT]28809[/ZT]

Anwil z siedzibą we Włocławku to podmiot zależny PKN Orlen, w którym płocki koncern ma 100 proc. akcji. Spółka ta jest jedynym producentem suspensyjnego polichlorku winylu w Polsce oraz ósmym w Europie, biorąc pod uwagę skalę produkcji. Wytwarza też nawozy azotowe: saletrę amonową i saletrzak. 

(D.W/PKN Orlen)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

SirNickSirNick

15 3

To dla tego Orlen traktuje Anwil jak dojną krowę... 17:27, 20.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BobasBobas

13 4

Przyjechał zobaczyć, co jeszcze da się złupić, ile etatów da się uciąć, a ilu koleżkom załatwić pracę na wysokich stanowiskach. 19:44, 20.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KujawiakKujawiak

10 2

Obiecanki cacanki a *%#)!& radość.Inwestycja miał ruszyć już na początku tego roku.Dodatkowo przydałby się generalny remont instalacji aby zakład przez kolejne 50 lat przynosił zyski i miejsca pracy bez jakiejś spektakularnej eksplozji.Zaraz,zaraz.W zarządzie zasiada teraz niejaki Chmielewski więc inwestycje w rozwój ruszą pewnie z kopyta. 20:29, 20.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GipsGips

9 2

Nadchodzi dobra zmiana. Anwil był i jest ważny dla Orlenu, bo jest gdzie opchnąć etylen, który w Orlenie jest odpadem. O cenę nie pytajcie. 22:10, 20.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone