Zamknij
REKLAMA

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna we Włocławku. Otwarto Biuro Terenowe

00:01, 24.05.2018 | Artykuł sponsorowany
Uroczystość otwarcia biura PSSE we Włocławku

Dzięki staraniom posłanki Joanny Borowiak i przewodniczącego klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Chmielewskiego we Włocławku uruchomiono biuro Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. To duże udogodnienie dla inwestorów oraz samorządowców z Włocławka i okolicznych gmin.

Inicjatywa lokalnych działaczy PiS spotkała się ze zrozumieniem zarówno wojewody kujawsko-pomorskiego, jak i władz PSSE. W uroczystości, która odbyła się we Włocławku, oprócz inicjatorów tego przedsięwzięcia, wziął także udział wojewoda Mikołaj Bogdanowicz i wiceprezes PSSE w Sopocie, Paweł Lulewicz.

- Dziękuję prezesowi PSSE za to, że pozytywnie odpowiedział na nasz wniosek. Dzięki temu Włocławek ma filię Pomorskiej Strefy. To bardzo ważne dla nas wszystkich. Dobrze stało się, że na terenie byłego województwa włocławskiego działa taki podmiot. Chodzi o to, by wesprzeć samorządowców w pozyskiwaniu inwestorów i tworzeniu nowych miejsc pracy. Dziękuję także Panu Wojewodzie za użyczenie lokalu pod siedzibę Biura Strefy. Bez życzliwości i otwartości Pana Wojewody na potrzeby naszej części województwa nie moglibyśmy tego zrobić - mówi Joanna Borowiak.

Wojewoda kujawsko-pomorski dodał, że wydzielenie pomieszczenia w delegaturze Urzędu Wojewódzkiego to pogłębienie współpracy z Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną, która trwa od długiego czasu. 

- Zależy nam na tym, aby zbliżać samorządowców do administracji rządowej. Aby ułatwienia, które przygotowuje rząd w obszarze stref ekonomicznych były dostępne dla jak największej liczby samorządowców i przedsiębiorców. Wszyscy musimy nad tym aktywnie pracować. Determinacja pani poseł Borowiak i przewodniczącego Chmielewskiego była bardzo duża - dodał wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna działa na terenie województwa kujawsko-pomorskiego od 10 lat. Biuro we Włocławku jest drugim na naszym terenie. 

- To pokazuje, jak poważnie traktujemy ten obszar. Chcemy być tu bardziej aktywni. Rozmawiamy też z inwestorami i samorządowcami o nowych przepisach, które mają ułatwić im codzienne funkcjonowanie. Korzystając z okazji chciałem złożyć podziękowania na ręce pani poseł, bo ustawa o wsparciu nowych inwestycji przeszła przez sejm i została skierowana do prac w senacie. Wierzę, że termin czerwcowy jest bardzo realny, co przyczyni się do poprawy sytuacji. Biuro, które otworzyliśmy, jest symbolicznym przejawem współpracy pana wojewody, posła na sejm, lokalnego samorządu i Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. To pokazuje, że wszystkim zależy na wspieraniu rozwoju przedsiębiorczości i powstawaniu nowych miejsc pracy - powiedział Paweł Lulewicz, wiceprezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Sopocie.

- Jako przedstawiciel samorządu cieszę się, że biuro zostało otwarte. Mamy wiele do nadrobienia jako Włocławek, nie tylko w stosunku do dużych miast, ale też ościennych samorządów. Liczę, że teraz nasze miasto będzie przyciągało nowe inwestycje i rozwój będzie widoczny - dodał Jarosław Chmielewski.

Biuro PSSE we Włocławku mieści się we Włocławku w budynku delegatury Urzędu Wojewódzkiego przy ul. Brzeskiej 8.

(Artykuł sponsorowany)
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone