Zamknij
REKLAMA

Park na Słodowie pięknieje z dnia na dzień. Zobacz, jak idą prace!

00:00, 21.06.2018 | artykuł sponsorowany
Trwają prace w parku na Słodowie. Fot. Tomasz Kwasek

Już za kilka miesięcy włocławianie będą mogli spacerować i wypoczywać w parku na Słodowie. Inwestycja za ponad 14 mln zł ma zakończyć się wiosną przyszłego roku. Już widać jednak efekty trwających od kilku miesięcy prac.

Projekt pn. „Utworzenie parku na Słodowie oraz rewaloryzacja zieleni Parku im. H. Sienkiewicza we Włocławku” to inwestycja warta 14 382 355,15 zł. 85 % tej kwoty (ponad 10,5 mln zł) stanowi dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Pozostałe 15% (ponad 3,8 mln zł) pochodzi z budżetu miasta.

Tak wyglądał park na Słodowie przed rozpoczęciem prac. Tot. Urząd Miasta Włocławek

Realizacja inwestycji rozpoczęła się od strony ul. Wysokiej. W pierwszej kolejności wykonawca przystąpił do budowy ścieżki pieszo-rowerowej, która docelowo będzie przechodzić przez cały park Sienkiewicza. W tworzonym właśnie parku na Słodowie powstaną również sieć ciągów pieszych z ławkami, place zabaw dla dzieci, miejsca rodzinnej rekreacji oraz nowa szata roślinna. W parku powstaną również korty tenisowe, które pozwolą aktywnie spędzać wolny czas.

Zbocza znajdujące się nieopodal Międzyosiedlowego Basenu Miejskiego zostaną umocnione przed osuwaniem się mas ziemi. W planach jest wykorzystanie ich jako siedziska dla codziennej rekreacji oraz podczas organizacji okolicznościowych imprez kulturalnych. Remontem zostanie objęty częściowo zadaszony punkt widokowy. W parku powstanie także nowy pomost. Ponadto miejski ogród zostanie oświetlony, pojawią się w nim poidełka dla spragnionych spacerowiczów i elementy małej architektury. W ramach inwestycji powstaną także drogi dojazdowe z placem manewrowym oraz rondo.

Inwestycję realizuje konsorcjum firm: Zielony Ogród Spółka z o.o. ze Słupna oraz Firma Remontowo-Budowlana Lipowski z Płocka. Wykonawca ma na realizację zadania 15 miesięcy od dnia zawarcia umowy, czyli od 18 grudnia 2017 r. Oznacza to, że park na Słodowie powinien zostać udostępniony mieszkańcom Włocławka wiosną 2019 roku.

Dotychczas Wykonawca w 100% oczyścił dwa zbiorniki wodne i niemal ukończył wzmacnianie skarpy „A” oraz prace związane z przygotowaniem terenu i profilowaniem nawierzchni pod planowaną zieleń. Trwają roboty związane z wykonywaniem nawierzchni drogowych, tworzeniem ścieżek rowerowych i chodników.

Aktualny postęp prac w parku na Słodowie, można zobaczyć w poniższym materiale wideo:

[WIDEO]871[/WIDEO]

(artykuł sponsorowany)
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone