Zamknij
REKLAMA

Pierwsza firma pojawiła się tam 4 lata temu. W najbliższym czasie wystartują kolejne

14:24, 29.09.2018 | .
REKLAMA
Skomentuj
Na kolejnych blisko 30 ha podpisano w ostatnim czasie umowy przedwstępne. Fot. Nadesłane

Gmina Brześć Kujawski dąży do budowania wizerunku miejsca z możliwościami, które chce i może się rozwijać. Na terenie brzeskiej strefy gospodarczej pojawiają się nowi inwestorzy.

W roku 2011 uchwalono Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego, a 4 lata temu firma Raben, jako pierwsza rozpoczęła działalność na terenie strefy. Łącznie sprzedano już ponad 106 ha gruntów pod działalność przemysłowo – usługową. Już wkrótce nowe podmioty gospodarcze rozpoczną swoje inwestycje.

- Podejście proinwestorskie oraz szybkie i fachowe działania wpływają na wzrost liczby przedsiębiorców, wzmocnienie lokalnej gospodarki, a także pozycji miasta na mapie inwestycji w kraju. – mówi Tomasz Chymkowski Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich i Promocji. – W ostatnim czasie sfinalizowany został zakup terenu 4 ha. Aktualnie trwają plany związane z przygotowaniem inwestycji, a w tym tygodniu podpisana została umowa przedwstępna na sprzedaż kolejnych 4 ha.

Na kolejnych blisko 30 ha podpisano w ostatnim czasie umowy przedwstępne. Jeżeli procedura przygotowania dokumentów przebiegać będzie bez zakłóceń, w ciągu najbliższych 6 miesięcy sprzedaż tych gruntów zostanie sfinalizowana.

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

PobudkaPobudka

15 1

Pokażcie całą mapę strefy i zaznaczajcie co kupione, jaki obszar, jaka branża jak nie możecie podać firmy, niech będzie wiadomo co i gdzie i jaki obszar i ile jeszcze jest nie sprzedanego w stosunku do całości. Więcej inicjatywy, a nie przedruki z raportów urzędu! 16:10, 29.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone