Zamknij
REKLAMA

Nie rozumiesz pisma z ZUS? Skorzystaj z "Dni Ubezpieczonego"

08:29, 02.10.2018 | N.S
REKLAMA
Skomentuj
Informacja o stanie konta przysyłana przez ZUS dla wielu osób jest niejasna. Fot. depositphotos

ZUS organizuje "Dni Ubezpieczonego". Inicjatywa ma pomóc zorientować się w stanie konta ubezpieczeniowego oraz innych zagadnieniach związanych z działalnością zakładu.

Co roku ZUS wysyła do ubezpieczonych Informację o stanie konta (IOSKU). Dla wielu osób jest ona jednak być zbyt skomplikowana i niejasna. Właśnie dlatego ZUS organizuje w październiku „Dni Ubezpieczonego” pod hasłem: "Informacja o stanie konta ubezpieczonego – ważna informacja o Twojej przyszłości".

- Chcemy, aby ubezpieczeni czytali tę informację z łatwością, a swoje konto w ZUS znali tak dobrze jak konto bankowe. W tym celu zorganizujemy spotkania z naszymi ekspertami w miejscu ich pracy – informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS w kujawsko-pomorskim.

Podczas spotkania eksperci ZUS wyjaśnią wszelkie aspekty związane z Informacją o stanie konta ubezpieczonego (IOSKU), w tym wpływ zgromadzonych składek na wysokość emerytury. Krok po kroku pokażą także, jak pracownik może sprawdzić, czy są za niego opłacane składki, powiedzą, z jakich świadczeń skorzystają ubezpieczeni dzięki poprawnym zapisom na koncie np. w razie choroby, urodzenia dziecka, wypadku przy pracy oraz wyjaśnią, kiedy środki z subkonta ZUS wypłaci bliskim.

Każdy będzie mógł poznać działanie kalkulatora emerytalnego, dzięki któremu można wyliczyć sobie prognozowaną wysokość emerytury. Eksperci opowiedzą także o korzyściach elektronicznych zwolnień lekarskich z punktu widzenia ubezpieczonego i pracodawcy i założą wszystkim chętnym profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE ZUS).

- Chcemy, aby ubezpieczeni, oprócz tego, że są najliczniejszą grupą naszych klientów, byli przede wszystkim grupą najbardziej świadomą swoich praw i obowiązków. Dlatego bydgoski i toruński ZUS rozsyła do płatników składek zaproszenia na spotkania z ekspertami zakładu - dodaje Michałek.

Dla wygody ubezpieczonych spotkania z ekspertami ZUS mogą odbywać się w zakładach pracy. Wystarczy, że firma zaakceptuje taką propozycję drogą mailową. W e-mailu należy wskazać dzień i godzinę spotkania, adres oraz orientacyjną liczbę osób, która weźmie udział w spotkaniu.

(N.S)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone