Zamknij
REKLAMA

Wkrótce te urzędy będą pracować dłużej. Wszystko z myślą o lekarzach i przedsiębiorcach!

09:05, 30.11.2018 | .
REKLAMA
Skomentuj
Oferta skierowana jest także do osób, które w najbliższa sobotę nie mogą pojawić się w oddziałach ZUS. Zdjęcia ilustracyjne. Fot. depositphotos.com

Od najbliższej soboty polscy lekarze nie będą mogli wystawiać tradycyjnych, papierowych zwolnień lekarskich. Aby ułatwić przejście od formy papierowej do elektronicznej ZUSy w całym kraju wydłużają swoje godziny urzędowania.

Z początkiem grudnia obowiązkowe staną się zwolnienia elektroniczne. To duże zmiany przede wszystkim dla lekarzy, którzy są już przeszkoleni z obsługi systemu do wystawiania e-zwolnień i wyposażeni zostali we własne profile na Platformie Usług Elektronicznych. ZUS chce być dla nich wsparciem i dlatego w najbliższą sobotę dłużej będą otwarte punkty obsługi klienta i Centrum Obsługi Telefonicznej.

W piątek, 30 listopada, lekarze będą mogli skorzystać z pomocy pracowników wszystkich sal obsługi klienta ZUS w kraju do godz. 18. Dzień później, czyli 1 grudnia, wszystkie oddziały ZUS organizują tzw. Białą Sobotę (godz. 9-13), podczas której lekarze będą mogli skorzystać z konsultacji w zakresie wystawiania elektronicznych zwolnień lekarskich. Wszyscy ci lekarzy, którzy nie mają jeszcze swojego profilu na PUE ZUS, będą mogli tego dnia zarejestrować profil, uzyskać certyfikat ZUS do podpisywania e-ZLA oraz przeszkolić się z wystawiania e-zwolnień - informuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

Oferta skierowana jest także do osób, które w najbliższa sobotę nie mogą pojawić się w oddziałach ZUS. Medycy będą mogli przez cały weekend skorzystać z pomocy konsultantów Centrum Obsługi Telefonicznej. Infolinia ZUS będzie czynna pod numerem: 22-560-16-00. w sobotę i niedzielę od 8 do 21.

W tych dniach Zakładu Ubezpieczeń Społecznych będą obsługiwać tylko i wyłącznie sprawy związane z e-zwolnieniami. Z wydłużonej pracy placówek i infolinii ZUS mogą korzystać nie tylko lekarze. Profile na PUE z dostępem do e-ZLA już w najbliższą sobotę będą mogli założyć także przedsiębiorcy. 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone