Zamknij
REKLAMA

Niebawem otworzą tam żłobek. Jest miejsce dla 30 dzieci!

00:00, 10.01.2019 | Artykuł sponsorowany
Fot. UG Lubień Kujawski

Na początku 2019 roku w Lubieniu Kujawskim zostanie otwarty żłobek samorządowy. Prace budowlane po budynku byłego Domu Dziecka trwają.

Koszty funkcjonowania obiektu w okresie pierwszych dwóch lat będą współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, na co gmina pozyskała 800 tys. zł. dofinansowania.

- Zadanie jest współfinansowane ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu „Maluch+” 2018. Gminie na realizację zadania przyznano 600 tys. zł. dofinansowania. W utworzonym żłobku ma powstać w pierwszym etapie 30 miejsc opieki dla dzieci w wieku 1-3 lat w dwóch grupach wiekowych 2 i 3-latków. Planuje się, że żłobek ma zostać oddany do użytkowania w pierwszym kwartale 2019 roku - mówi Marek Wiliński, burmistrz Lubienia Kujawskiego.

Prace budowlane w żłobku trwają, a rodzice zainteresowani tematem mogą już powoli dopytywać o szczegóły w urzędzie miejskim. W połowie stycznia planujemy ogłosić oficjalny nabór dzieci do placówki. Żłobek samorządowy ma już swoją nazwę. "Dworkowe skrzaty", został też nadany statut. Organem prowadzącym placówkę mieszczącą się przy ulicy 1 maja 44a jest gmina Lubień Kujawski.

(Artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone