Zamknij
REKLAMA

Nie musisz znosić bólu i dyskomfortu! Zadbaj o swoje stopy

00:00, 11.02.2019 | artykuł sponsorowany
Fot. depsoitphotos

Nasze stopy każdego dnia muszą radzić sobie z ogromnymi obciążeniami. Często w ich efekcie pojawiają się problemy. Grzybica, pękające pięty, haluksy – odpowiedź na wszystkie znajdzie Klinika stóp i ciała we Włocławku.

Każdego dnia stawiamy tysiące kroków, przechodzimy od kilku do nawet kilkunastu kilometrów. Wiele osób wykonuje pracę wymagającą stania przez kilka godzin, a kobietom zdarza się przez cały dzień chodzić w butach na wysokim obcasie. Mimo tego często zaniedbujemy stopy. Nawet kiedy pojawiają się problemy, jak pękające pięty czy haluksy, unikamy wizyty u specjalisty. Tymczasem wizyta u podologa może pomóc pozbyć się kłopotliwych i mało estetycznych dolegliwości, a przede wszystkim związanego z nimi bólu czy dyskomfortu.

- Musimy pamiętać o tym, że stopy noszą całe nasze ciało. Od stóp wszystko zależy – czy będzie nas bolał kręgosłup czy nie, czy będziemy mieli problemy z biodrami czy nie. Cały nasz ciężar spoczywa na stopach. One są podstawą – mówi Ewa Dyjecińska z Kliniki stóp i ciała we Włocławku.

Problemy ze stopami mogą być różne – płaskostopie, grzybice, haluksy, pękające pięty, wrastające paznokcie, dyskomfort wywołany źle dobranym obuwiem. Zamiast ukrywać je lub ignorować i zmagać się z coraz większym bólem, warto skonsultować się z podologiem i poszukać rozwiązania. W Klinice stóp i ciała przy ul. Żurawiej 41 znajdzie się rozwiązanie każdego problemu lub dolegliwości.

Jedną z bolesnych dolegliwości są haluksy. Ich leczenie jest uzależnione od stopnia deformacji. Podologowie radzą, by unikać interwencji chirurgicznej tak długo jak staw jest ruchomy. W takich przypadkach większą ulgę przyniosą kliny między paluch oraz wkładki (w przypadku niewielkiego zniekształcenia) lub różnego rodzaju osłony gąbkowe i żelowe (u osób ze znacznymi deformacjami). W Klinice stóp i ciała podolog pomaga dobrać odpowiednie separatory oraz osłony, które przyniosą ulgę każdej osobie walczącej z tym problemem. 

Równie nieprzyjemne i bolesne są problemy z wrastającymi paznokciami. Również w tym przypadku, zamiast do lekarza, warto zwrócić się do podologa. Chirurg najczęściej usuwa cześć lub całą płytę paznokcia, co jest bolesne i nie  zmienia to kierunku wzrostu paznokcia. To sprawia, że u ok.  70% chorych problem powraca. W Klinice stóp i ciała z wrastającymi paznokciami można poradzić sobie w sposób bezbolesny i nieinwazyjny. Podolog zakłada bowiem klamry, które zmieniają tor wzrostu paznokcia. Nawet w przypadkach stanu zapalnego lub kiedy koło paznokcia zbiera się ropa, problem da się rozwiązać bez wizyty u lekarza. Podolog zakłada w takim przypadku specjalny opatrunek oraz klamrę trzyczęściową.

Każdego roku wraz z nadejściem lata wiele osób zmaga się z pękającymi piętami. Jest to dolegliwość nie tylko nieestetyczna, ale także bolesna. Podolog Kliniki stóp i ciała pomaga ją zwalczyć usuwając nadmiar zrogowaciałego naskórka, a jeśli pęknięcia krwawiły, stosując specjalne preparaty przyspieszające gojenie. Po zabiegu zalecane jest stosowanie maści propolisowej 30% lub maści z mocznikiem ale nie mocniejszym niż 10%. W salonie można zakupić również odciążenie.

Podolog Kliniki stóp i ciała pomaga również zwalczać grzybicę. W tym przypadku ważna jest współpraca z lekarzem. W salonie chora tkanka jest usowana, a także pobierana do badań mykologicznych. Klinika przy ul Żurawiej wykonuje je samodzielnie. Następnie, na podstawie ich wyniku, lekarz może przepisać leki działające na dany szczep grzybni.

Jeśli borykasz się z tymi lub innymi schorzeniami stóp, odwiedź Klinikę stóp i ciała. W ofercie są również masaże oraz stylizacja paznokci.

Klinika stóp i ciała

ul. Żurawia 41

tel. 668 368 316

podologiawloclawek.pl

Facebook: Klinika stóp i ciała

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone