Zamknij
REKLAMA

Do tego marketu można wchodzić z własnym słoikiem i pudełkiem! Tak dbają o środowisko

19:24, 05.03.2019 | D.W.
Skomentuj
Zdjęcia ilustracyjne. Fot. depositphotos.com

W ramach działań na rzecz ochrony środowiska sklepy prześcigają się w pomysłach, jak zmniejszyć zużycie plastikowych opakowań. Jeden z hipermarketów zaproponował klientom pakowanie produktów na wagę do przyniesionych przez siebie słoików lub innych pojemników.

W hipermarkecie Carrefour w Bydgoszczy klienci mogą robić zakupy z wykorzystaniem przyniesionych przez siebie woreczków, słoików i pudełek. To kolejne działanie realizowane przez sieć w ramach strategii opakowaniowej, której celem jest ochrona środowiska i walka z ogromną ilością odpadów opakowaniowych.

-  Poza zważeniem warzyw i owoców do swojego woreczka, co sieć umożliwia w swoich sklepach, w bydgoskim hipermarkecie klienci mogą do własnych opakowań kupić też inne produkty na wagę. Są wśród nich, m.in. wędliny, sery, kapusta, czy ogórki kiszone. Każdy, kto zechce wybrać się na przyjaźniejsze dla środowiska zakupy, powinien tylko pamiętać, aby zabrać z domu swoje pudełeczka lub słoiki. W sklepie wystarczy przekazać opakowanie pracownikowi obsługującemu wybrane stoisko z produktami. Sprzedawca wytaruje pudełko, nałoży do niego produkt i przyklei na spód opakowania etykietę wagi do zeskanowania przy kasie - informuje sieć sklepów.

Rozwiązanie podoba się coraz większej grupie klientów, którzy pozytywnie oceniają tego typu działania. Ich zdaniem zabieranie swoich opakowań pozwala dbać o środowisko, ale przy okazji oszczędza też pieniądze.

- Robię bardzo często zakupy. Mam już dość tych foliowych torebek używanych przy ważeniu warzyw i owoców. To mnóstwo reklamówek, z którymi po przyjściu do domu nie mam kompletnie co zrobić. Staram się zabierać ze sobą do sklepu te kupione wcześniej, ale często są one na tyle cienkie, że nie nadają się do ponownego użytku. Plastikowe torby to dziś ogromne zagrożenie dla środowiska. Chciałabym, żeby we Włocławku można byłoby robić zakupy w ekologiczny sposób - mówi Patrycja, mieszkanka Zazamcza.

Sklepy często wychodzą z propozycjami proekologicznymi. W niektórych sieciach stosuje się torby papierowe i opakowania wielokrotnego użytku. Carrefour Polska, który zaproponował klientom pakowanie produktów na wagę do przyniesionych przez siebie słoików, zamierza do końca 2020 roku wprowadzić do sprzedaży torby kasowe pochodzące wyłącznie z recyklingu odpadów powstających w sklepach sieci.

W ostatnich latach, również coraz więcej klientów zdaje sobie sprawę z potrzeby dbania o środowisko. Jedną z metod troski o najbliższe otoczenie jest między innymi przemyślane robienie zakupów. W sieci znaleźć można wiele poradników, jak przygotować się do wyjścia do sklepu. Autorzy materiałów zwracają uwagę między innymi na to, co zrobić, aby kupowanie toreb nie było konieczne.

Czy podoba Ci się propozycja przynoszenia opakowań do sklepów?Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki

(D.W.)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (6)

przykrywkaprzykrywka

6 10

nie ma czegoś takiego jak EKOLOGIA 17:20, 05.03.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

SralymuchySralymuchy

3 0

A o co jest ?? 00:38, 06.03.2019


odp.odp.

1 0

To jest palenie głupa. 20:23, 06.03.2019


Burnett K.Burnett K.

4 0

Grunt to ekologia ... 06:47, 06.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

biberbiber

1 3

Pomysł jest świetny, ale w naszym kraju maruderom się nie spodoba. Płace - wymagam, a takie 500+ mają w nosie przyszłość dla nich liczy się tu i teraz. 12:11, 06.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AdamekAdamek

1 0

Ja chce ze słojem do sklepu !!! 20:56, 06.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone