Zamknij
REKLAMA

We Włocławku mogą powstać nowe żłobki. Wkrótce wystartuje nabór wniosków!

15:06, 22.04.2019 | D.W.
Skomentuj
Zdjęcia ilustracyjne. Fot. depositphotos.comNa nowe żłobki przeznaczono w sumie ponad 31 milionów złotych, a 30 milionów pochodzi z funduszu Regionalnego Programu Operacyjnego województwa kujawsko-pomorskiego.

Z początkiem maja wystartuje nabór wniosków w konkursie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Będzie można uzyskać dofinansowanie na utworzenie nowych miejsc opieki nad dziećmi do lat 3.

Otrzymane dofinansowanie będzie można przeznaczyć ma stworzenie nowych miejsc opieki nad dziećmi do lat 3, w tym dostosowanie ich do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami oraz sfinansowanie kosztów przeszkolenia zawodowego dziennego opiekuna i niani.

[ZT]33522[/ZT]

Pieniądze można też wydać na działania aktywizacyjne lub szkoleniowe wspomagające proces powrotu na rynek pracy osób biernych zawodowo, które nie pracują, ponieważ opiekują się dziećmi.

- Dzięki realizacji tego typu projektów zwiększy się dostępność do placówek opieki nad najmłodszymi dziećmi. Chodzi też o ułatwienie rodzicom powrotu na rynek pracy po przerwie w aktywności zawodowej - tłumaczy marszałek Piotr Całbecki.

Na nowe żłobki przeznaczono w sumie ponad 31 milionów złotych, a 30 milionów pochodzi z funduszu Regionalnego Programu Operacyjnego województwa kujawsko-pomorskiego. Pozostałą część kwoty - blisko 900 tys. złotych dokłada budżet państwa.

(D.W.)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone