Zamknij
REKLAMA

Jesteś bezrobotny i szukasz pracy? Oni mają dla Ciebie propozycję!

16:14, 09.05.2019 | .
REKLAMA
Skomentuj
Planuje się, że wsparciem w ramach projektu objętych zostanie 1400 osób bezrobotnych. Zdjęcia ilustracyjne. Fot. depositphotos.com

Miasto Włocławek, powiat włocławski i Powiatowy Urząd Pracy we Włocławku realizują projekty dotyczący wsparcia aktywności zawodowej osób bezrobotnych. Oferta skierowana jest do bezrobotnych powyżej 29. roku życia znajdujących się w trudnej sytuacji na rynku pracy we Włocławku i w powiecie.

Projekt skierowany jest w szczególności osób powyżej 50 roku życia, kobiet, osób z niepełnosprawnościami, długotrwale bezrobotnych oraz o niskich kwalifikacjach zawodowych. Rekrutacja do projektu prowadzona jest od 1 stycznia i potrwa do końca roku.

- Głównym rezultatem projektu będzie podjęcie zatrudnienia zgodne z kryterium dostępu oraz metodologią mierzenia efektywności zatrudnieniowej liczoną drugim sposobem wskazanym w Komunikacie w sprawie wyznaczenia minimalnych poziomów kryterium efektywności zatrudnieniowej dla Regionalnych Programów Operacyjnych uwzględniającym zatrudnienie na podstawie stosunku pracy oraz samozatrudnienie: minimalny poziom kryterium efektywności zatrudnieniowej dla osób w najtrudniejszej sytuacji, w tym imigranci, reemigranci, os. w wieku 50 lat i więcej, kobiet, os. z niepełnosprawnościami, os. długotrwale bezrobotne, os. z niskimi kwalifikacjami do poziomu ISCED 3 - 42%; minimalny poziom kryterium efektywności zatrudnieniowej dla pozostałych osób nienależących do ww. grup - 52% - informuje Powiatowy Urząd Pracy we Włocławku.

Uczestnikom projektu zostaną przedstawione konkretne oferty aktywizacji zawodowej, które poprzedzą analizy umiejętności, predyspozycji i problemów zawodowych danego uczestnika. Dopiero na tej podstawie PUP we Włocławku realizować będzie odpowiednio dobrane usługi. Bezrobotnym zostanie zaproponowane pośrednictwo pracy, poradnictwo zawodowe, szkolenia zawodowe, finansowanie studiów podyplomowych, staże, prace interwencyjne, doposażenie lub wyposażenie stanowiska pracy lub jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej.

Planuje się, że wsparciem w ramach projektu objętych zostanie 1400 osób bezrobotnych, w tym: 406 osób powyżej 50 roku życia; 770 kobiet; 42 osoby z niepełnosprawnościami, 1078 osób długotrwale bezrobotnych, 1218 osób o niskich kwalifikacjach oraz 10 osób nienależących do żadnej z grup. Osoby zainteresowane udziałem w projekcie powinny kontaktować się z Powiatowym Urzędem Pracy we Włocławku pod numerem: 54 234 00 89/90.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

praca i płacapraca i płaca

15 0

Jak się pisze o pracy to należy też napisać o płacy. 17:03, 09.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

praca_praca_

15 1

Praca dla pracownika czy niewolnika z nielimitowaną dyspozycyjnością za miskę makaronu oczywiście. 17:08, 09.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RAMBO 3RAMBO 3

7 7

do roboty trolle antypisowskie a nie tylko krytykować rząd i podziwiać cudowne niemcy waszego tuska które chcą skolonizować POLSKE byście pracowali jak beduini !! 17:28, 09.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone