Zamknij
REKLAMA

Popularny bank przestrzega. Można stracić oszczędności życia!

11:33, 20.07.2019 | .
REKLAMA
Skomentuj
Cash trapping to stosunkowo nowa metoda oszustów stosowana w Polsce. Zdjęcie ilustracyjne. Fot. depositphotos.com

Bank Santader ostrzega przed coraz częstszymi próbami wyłudzeń pieniędzy za pomocą cash trappingu. W kilka chwil można stracić oszczędności całego życia. 

Popularny bank apeluje do klientów o ostrożność. Santander Bank przypomina, żeby za każdym razem zwracać uwagę na bankomat, z którego zamierzamy pobrać pieniądze. Złodzieje coraz częściej próbują wyłudzać pieniądze za pomocą cash trappingu. 

- Czym on jest? W najprostszej formie, to przyklejenie się wypłaconej gotówki do dodatkowo zamontowanej do bankomatu listwy, w miejscu gdzie powinien odbyć się odbiór pieniędzy. Często też można spotkać się z nakładkami na listwy do wkładania kart, które mają za zadanie skopiowanie ich, tak by przestępcy mogli się nimi dalej posługiwać. Dlatego dziś chcemy pokazać Wam, jak ustrzec się przed tymi niebezpieczeństwami - informuje na facebooku Santander Bank. prezentując przy okazji krótki film.

 

Cash trapping to stosunkowo nowa metoda oszustów stosowana w Polsce. Dobrze zamontowana nakładka spowoduje, że pieniądze, które postanowiliśmy wybrać z bankomatu nie wyjdą, a zatrzymają się w szufladzie oszustów. Bank przestrzega, żeby w takim przypadku nie odchodzić od bankomatu i skontaktować się z najbliższym oddziałem, w którym mamy założone konto. Tylko w ten sposób nie pozwolimy oszustom zabrać naszych pieniędzy.

REKLAMA

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

Konto usunięteKonto usunięte

11 3

W takich chwilach czuję się świetnie, wiedząc jaki gołodupiec ze mnie. 11:48, 20.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zezzez

37 0

Uważam, że Bank powinien nie tylko ostrzegać , ale systematycznie sprawdzać swoje bankomaty. 14:06, 20.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

!!!!!!!!

19 1

Ale przecież odpowiedzialność materialną za stan techniczy bankomatów ponosi ich własciciel -CZYLI BANK ! Od kiedy klient ma kwalifikacje i uprawnienia do identyfikowania takich złodziejskich sztuczek ?
CZY TO NIE JEST ZRZUCANIE ODPOWIADZIALNOŚCI PRZEZ BANKOWĄ LICHWĘ NA SWOICH KLIENTÓW ? 10:31, 21.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Tak robięTak robię

7 1

Dlatego nie mam pieniędzy na koncie, tylko w kieszeni, wydaje z umiarem, jak miałem karty to niestety większe wydatki, inwigilacja i brak poczucia bezpieczeństwa, czy te pieniądze wypłacę, albo zapłacę, a tak mam spokój, większe kwoty tradycyjnie na lokacie, bez dostępu do internetu, tak, że nie ma problemu hakerskiego. 16:18, 21.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jan1jan1

5 0

Bankomaty są monitorowane? To ja mam zadbać o ich sprawność/brak fałszerstw? To ja mam ponosić odpowiedzialność? Coś tu chyba nie gra. 10:26, 24.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone