Zamknij
REKLAMA

ORLEN wspiera walkę ze ściekami. Zobacz, jak będą pomagać

08:06, 07.09.2019 | K.P.
Skomentuj
Fot. PKN ORLEN

ORLEN Paliwa, spółka Grupy Kapitałowej ORLEN zadeklarowała wsparcie akcji przepompowywania ścieków w Warszawie. Spółka będzie dostarczać najwyższej jakości paliwo do zespołu motopomp przepompowujących tymczasowym rurociągiem ścieki zlewane do Wisły z powodu uszkodzenia kolektora przesyłowego z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni Czajka.

Spółka wyraziła gotowość realizacji dostaw oleju napędowego zapewniających zapas paliwa do motopomp przez cały okres trwania operacji, a więc prawdopodobnie od 6 września do końca listopada. Już w poniedziałek przedstawiciele ORLEN Paliwa dokonali wizji lokalnej i ocenili warunki logistyczne, w tym w szczególności ograniczenia dojazdu do miejsca posadowienia pomp. Na miejscu przeprowadzono rozmowy z Anną Moskwą, Podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, oraz przedstawicielami PGW Wody Polskie (koordynator akcji) i firmy ETP S.A. (wykonawca rurociągu tymczasowego). Ustalono także zapotrzebowanie na paliwo – szacunkowo wyniesie ono ok. 350-400 litrów na godzinę.

Akcja jest nietypowa i ważna ze względu na swój wymiar społeczny.

- Zareagowaliśmy natychmiast, ponieważ szybka pomoc w sytuacjach tego typu jest kluczowa. Jako firma odpowiedzialna chcemy wesprzeć wysiłki służb koordynujących prace i dać istotne wsparcie dla ekip pracujących w trudnych warunkach. Pomagamy, jak tylko możemy i mamy nadzieję, że sytuacja szybko zostanie opanowana - powiedział Łukasz Hołubowski, prezes Zarządu ORLEN Paliwa Sp. z o.o.

W celu zapewnienia ciągłości zaopatrzenia, pompy będą zasilane z 4 zbiorników na bieżąco zaopatrywanych paliwem z autocysterny dedykowanej do tego celu. Pojazd pozostanie w ciągłej gotowości, na wypadek nieprzewidzianego wzrostu zapotrzebowania na olej napędowy.

(K.P.)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (4)

Kl leslauKl leslau

7 3

Wszystko zrobią dla kampanii. 08:29, 07.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MaxMax

4 1

A mówią by wycofać Diesla na koszt elektryki Diesel to przyszłość tylko zrobic dobre katalizatory 21:28, 07.09.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Stały czytelnikStały czytelnik

2 1

Wycofać dizla i w co zamian wprowadzić w to pojazdy elektryczne zasilane akumulatorami to około 3-6 lat po tym czasie taki akumulator ląduję w śmietniku na odpady nie bezpieczne, pozostaje jeszcze kłopot co elektrolitem? Po rzyłapaniu firmy Volkswagen na zaniżaniu wartości emisji, problemy niemieckich producentów zaczynają narastać. Nienieckie firmy oskarża się o tworzenie kartelu, ale przede wszystkim o ukrywanie faktycznej emisji spalin silników diesla. Nie da się już niżej obniżyć emisji Azotu i NOX, też pamiętam że filtry przynosiło dużo kłopotów bo się zapychały albo dusiły silnik. 06:57, 08.09.2019


ÓjÓj

2 2

Orlen i ekologia hahahaha 00:19, 10.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone