Zamknij
REKLAMA

Ketchup Włocławek pod lupą! Jest "jak siostry Godlewskie"?

13:10, 18.09.2019 | N.S
REKLAMA
Skomentuj
Fot. kadr z programu `Czy to się opłaca`/YouTube

Hit czy profanacja? Takie pytanie zadali dziennikarze WP Finanse ekspertkom w odniesieniu do ketchupów smakowych marki Włocławek. Efekty degustacji nowych sosów są zaskakujące. Ketchup został nawet porównany do... sióstr celebrytek.

Ketchupy o smakach truskawkowym, śliwkowym i porzeczkowy testowali w internetowym programie „Czy to się opłaca?” Kuba Jankowski, Kinga Jurga (WP), Klaudia Stabach (WP Kobieta) i Aleksandra Łukasiewicz (money.pl). Na wstępie wszyscy przyznali, że marka Włocławek przez wiele osób jest traktowana jak kulinarna świętość, więc wielu konsumentów zdziwiły nowe smaki (w sieci pojawiły się nawet demotywatory i memy z komentarzami wyśmiewającymi pomysł producenta).

- Przed tą próbą myślałem, że te ketchupy są jako siostry Godlewskie – ciekawe, zróżnicowane, mają jakiś swój smak, gust, ale za bardzo nie wiadomo, po co one są i dla kogo

– mówi pod koniec programu Kuba Jankowski.

Sama próba zaczęła się od zlustrowania etykiet i sprawdzenia składów nowych ketchupów. Następnie eksperci przystąpili do degustacji sosów (samych oraz jako dodatku do dań).

- Straszne to jest – to jedna z opinii ekspertek na temat ketchupu truskawkowego.

Jedyny mężczyzna w eksperckim gronie był bardziej otwarty na ten smak i stwierdził, że mógłby jeść ketchup truskawkowy „nawet jako deser”.

O wiele lepsze opinie zebrał ketchup śliwkowy, który porównywano do sosu barbecue i określano jako „egzotyczny”. Najmniejsze emocje wzbudził ketchup porzeczkowy, w którym smak owoców był zdaniem ekspertów słabo wyczuwalny.

Na koniec wzięto pod lupę cenę ketchupów smakowych. Zdania co do tego, czy produkt jest jej wart, były podzielone.

Przypomnijmy, że obecnie Ketchup Włocławek z naszym miastem łączy już w zasadzie tylko nazwa. W fabryce przy ul. Wienieckiej, gdzie niegdyś go produkowano, powstaje Ketchup Dworski. Ketchup Włocławek jest natomiast produkowany w Łowiczu. Producent stara się jednak podtrzymać związek swojego produktu z miastem, od którego wziął nazwę. W ubiegłym roku ustawił przy bulwarach „włocławki” grillowe, a w tym dołożył kolejną, tym razem niebieską ławkę w okolicy włocławskiego mostu.

Program "Czy to się opłaca?" można zobaczyć tutaj.

(N.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (31)

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


SrarysaSrarysa

1 4

Larysa...co to za imię...masakra. 14:39, 18.09.2019


MOSKWAMOSKWA

0 0

RUJSKA BLADŹ 16:27, 18.09.2019


zjebali keczupzjebali keczup

27 8

keczup włocawek sie dawno zj*bał zabrali recepture tera to tylko kotlin 14:32, 18.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

chemiachemia

26 0

ps kiedys w tym keczapie nie było srobi modyfikowanej wiadomo czym to jest "___ 14:33, 18.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

POLAK1POLAK1

35 2

Kiedyś to było coś. Dziś za bardzo czuć w nim ocet. 14:43, 18.09.2019

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

prawdaprawda

3 3

❤️❤️❤️ 14:55, 18.09.2019


GREGORYGREGORY

10 6

zachciało się 8 lat PO-PSL , google dlaczego ketchup sprzedali !! 15:24, 18.09.2019


GREGORYGREGORY

6 6

zachciało się 8 lat PO-PSL , google dlaczego ketchup sprzedali !! 15:33, 18.09.2019


KrisKris

47 0

Dlatego trzeba jeść Ketchup POLSKIE PRZETWORY!!
Przynajmniej jest pewniak że produkowany jest z pomidorów a nie z chińskiej pulpy jak " Włocławek" 14:51, 18.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Rodacy!Rodacy!

24 36

Wybrane afery PiS w zaledwie 3 lata ich rządów.

1.) Afera Rydzyka z samochodami 2.) Afera bilbordowa 19 milionów ukradzionych Polakom przez PiS.
3.) Afera zerwania przetargu Carracali za łapówki od Boeinga.
4.) Afera GETBACK 2,1 mld.
5.) Afera SKOK 5 mld.
6.) Afera zakupu samolotów dla VIP 2,5 miliarda bez żadnego przetargu i nie zgodnie z prawem od Boeinga.
7.) Afera nagród milionowych wypłacanych sobie prze PiS od dwóch lat jako druga pensja.
8.) Afera KŁAMSTWA SMOLEŃSKIEGO i oszukiwanie ludzi przez 8 lat i branie pieniędzy za podkomisje.
9.) Afera obrazu Dama z łasiczką i wyprowadzenie 500 milionów ze skarbu państwa przez Glińskiego.
10.) Afera Morawieckiego który nie pozbył się akcji Banku Zachodniego i sterował finansami żeby zarobić 6 milionów na tych akcjach.
11.) Afera z kupnem patriotów których nawet nie ma i zapłacono 3,5 razy więcej jak np. Rumunia.
12.) Afera wycinki puszczy przez Szyszko i stworzenie prawa do wycinania drzewa w zamieszaniu podczas głosowań w sali kolumnowej , drzewa sprzedano Niemcom a pieniądze 800 milionów oddano Rydzykowi.
13.) AFERA zniszczenia państwa Polskiego zmiana bezprawna ustroju państwa Polskiego poprzez złamanie kilkunastu zapisów konstytucji.
14.) Afera Trybunału konstytucyjnego za nie zaprzysięAżenie 3 legalnie wybranych sędziów i wstawienie swoich na ich miejsce plus nie konstytucyjne wybraną prezes sądu konstytucyjnego.
15.) Afera Spowodowania kar i restrykcji nałożonych przez UE za nie przestrzeganie praworządności w Polsce przez PiS i wprowadzenie Stalinowskiego sądownictwa.
16.) Afera Misiewiczów , zmiana ustawy o służbie cywilnej pozwalającej obsadzanie rodzin działaczy PiSowskich w całej Polsce na stanowiska kierownicze w bez żadnych umiejętności i kompetencji wymaganych wcześniej ustawowo.
17.) Afera Rozkradzenie przez PiS funduszu 600 milionów na niepełnosprawnych które PO zostawiło na ten cel zgodnie z orzeczeniem Trybunału konstytucyjnego.
18.) Afera w Janowie poprzez wymianę wieloletniego dyrektora na Pisiewicza renomowana na całym świecie stadnina koni zalicza straty wizerunkowe i milionowe skarbu państwa.
19.) Afera Misiewicza który brał milionowe pensje w zarządzie PGZ a był tylko aptekarzem i protegowanym Macierewicza.
20.) Kłamstwa Macierewicza na temat Smoleńska oraz stanu wojska i zakupów.
21.) Dwie Wieże. itd itp...
Można długo pisać o aferach skandalach PiSu a to dopiero 3 lat ich rządzenia. Najważniejsze jednak że zniszczyli Polską renomę na świecie z lidera Europejskiego staliśmy się zacofanym rasistowskim krajem, oraz wprowadzili Dyktaturę w Polsce na wzór komunistyczny. 14:57, 18.09.2019

Odpowiedzi:6
Odpowiedz

marnymachomarnymacho

15 15

A jakbyś tak stuknął/stuknęła się w niepomalowane to może rozum by wrócił? 15:02, 18.09.2019


q1q1

12 11

Naród *%#)!& wszystko kupi a miska ryżu też wystarczy.... 15:13, 18.09.2019


GREGORYGREGORY

14 12

Rafał pytam dlaczego zniknęli po Smoleńsku Ci co mówili o zamachu ? Twoje wnuki jak będziesz miał będą Cię pytać dziadek dlaczego znikali Ci ludzie ?? będziesz umierał ze słowami na ustach Smoleńsk. a to lista do analizy patriocino kopia z internetu:( zapraszam do analizy ! Grzegorz Michniewicz [zgon nastąpił 23 grudnia 2009 roku]. Dyrektor generalny kancelarii premiera, osoba mająca najwyższy status dostępu do informacji tajnych. Jego przełożonym był Tomasz Arabski. Zginął tego samego dnia, kiedy do Polski z remontu w Rosji, w zakładach Olega Deripaski powrócił tupolew. Wedle oficjalnej wersji, popełnił samobójstwo wieszając się na kablu.

Biskup Mieczysław Cieślar [18 kwietnia 2010 roku]. Zginął w wypadku samochodowym. Miał być następcą ks. Adama Pilcha, pełniącego obowiązki Naczelnego Kapelana Ewangelickiego Wojska Polskiego, który poniósł śmierć w Smoleńsku. Miał po katastrofie otrzymać smsa od ks. Adama Pilcha.

Krzysztof Knyż [2 czerwca 2010 roku]. Moskiewski operator „Faktów” TVN. Zdawkowe komunikaty TVN mówiły o chorobie. Prasa zagraniczna pisała, iż został zamordowany we własnym mieszkaniu. Był operatorem, który sfilmował podchodzenie do lądowania polskiego samolotu prezydenckiego na lotnisku w Smoleńsku. Był jednym z pierwszych reporterów, któremu udało się znaleźć w miejscu wypadku zanim rosyjskie siły specjalne zmusiły do jego opuszczenia. Materiały telewizyjne z pierwszych chwil, gdy nie było wiadomo jeszcze co się stało i tuż sprzed katastrofy – zniknęły.

Prof. Marek Dulinicz [6 czerwca 2010 roku]. Wybitny polski archeolog. Zginął w wypadku samochodowym. Szef ekipy archeologów, która miała w czerwcu wyjechać do Smoleńska. Dulinicz był pomysłodawcą wyprawy oraz osobą aktywną w staraniach o wyjazd.

Siergiej Tretiakow [13 czerwca 2010 roku]. Śmierć byłego funkcjonariusza rosyjskich służb wywiadowczych Siergieja Tretjakowa może mieć związek z katastrofą smoleńską – pisze włoski tygodnik „L’Espresso”. W e-mailu z 22 kwietnia 2010 roku. Fred Burton z firmy Stratfor cytował opinię Siergieja Trietiakowa, który w rozmowie z nim twierdził, że: „Rosjanie celowo nie pozwolili na lądowanie samolotu, wiedząc, że polski prezydent albo zmusiłby pilota do lądowania, albo samolot zawróciłby i nie wylądował na miejscu”. W ten sposób pokrzyżowaliby plany uroczystości rocznicy mordu katyńskiego. W odpowiedzi inny analityk Stratforu Marko Papic pisze, że pokrywa się to z tym, co powiedziały mu „jego źródła”. Trietiakow miał twierdzić również, że Rosjanie mają różne gotowe scenariusze które mogą być ściągnięte z półki, jeżeli zechce tego Putin.

Eugeniusz Wróbel [15 października 2010 roku]. Minister w rządzie Prawa i Sprawiedliwości. Ekspert od spraw lotniczych. Specjalista od komputerowych systemów sterowania lotem samolotów. Specjalista od precyzyjnej nawigacji satelitarnej dla lotnictwa. Zaginął 15 października. Jego poćwiartowane zwłoki zostały wyłowione z Zalewu Rybnickiego. Został zamordowany przez rzekomo chorego psychicznie syna (żona Wróbla jest psychiatrą i przez 20 lat nie zauważyła choroby syna). Syn nie zdradzający zaburzeń umysłowych początkowo przyznał się do winy, po czym wyparł się jej. Podobno niepoczytalny syn poćwiartował piłą zwłoki ojca, lecz w pokoju – gdzie miało się to odbyć – nie ma śladów makabrycznego czynu. Minister Wróbel mówił w prywatnych rozmowach, że wrak znajdujący się na lotnisku Smoleńsk-Siewiernyj nie jest wrakiem tupolewa, którym lecieć miała polska delegacja.

Marek Rosiak [19 października 2010 roku]. Pracownik biura poselskiego posła Janusza Wojciechowskiego (Prawo i Sprawiedliwość) w Łodzi. Zamordowany przez byłego członka Platformy Obywatelskiej. Sprawca Ryszarda C. zamordował Marka Rosiaka i poważnie ranił drugą osobę z tej partii. Jak sam powiedział, jego „celem” był Jarosław Kaczyński. Morderstwo nastąpiło w bezpośrednim następstwie medialnej nagonki na polityków i zwolenników Prawa i Sprawiedliwości po katastrofie smoleńskiej.

gen. Konstantin Moriew [sierpień 2011 roku]. Szef FSB (Rosyjska Służba Bezpieczeństwa) z Tweru. 53-letni Moriew zginął w końcu sierpnia 2011 roku. Ciało znaleziono w jego gabinecie. Jak uznano, zastrzelił się z broni służbowej. Choć nie pozostawił listu pożegnalnego, śledczy przyjęli wersję samobójstwa. To właśnie Moriew przesłuchiwał smoleńskich kontrolerów po katastrofie. Moriew został przydzielony do Tweru, któremu podlega lotnisko Siewiernyj w Smoleńsku, w 2007 roku. Na jego terenie służyli oficerowie, którzy 10 kwietnia 2010 roku znajdowali się w wieży lotniska w Smoleńsku – mjr Wiktor Ryżenko i płk Nikołaj Krasnokutski.

Nazwisko utajnione [w 2011 roku]. Sa­mo­bój­stwo przez po­wie­sze­nie po­peł­nił ofi­cer Służ­by Kontr­wy­wia­du Woj­sko­we­go, słu­żą­cy w Cen­trum Wspar­cia Te­le­in­for­ma­tycz­ne­go i Do­wo­dze­nia Ma­ry­nar­ki Wo­jen­nej w Wej­he­ro­wie. Żoł­nierz po­sia­dał naj­wyż­szą klau­zu­lę do­stę­pu do ma­te­ria­łów nie­jaw­nych.

Dariusz Szpineta [2 grudnia 2011 roku], ekspert i prezes spółki lotniczej, został znaleziony martwy (powieszony) w łazience ośrodka wczasowego w Indiach. Wcześniej parokrotnie wypowiadał się w mediach w sprawie Smoleńska, wskazując, że lot Tu-154M był lotem wojskowym. Wypowiedź Szpinety dla TVN:Generał Sławomir Petelicki [16 czerwca 2012 roku]. Były dowódca jednostki „Grom”. Ujawnił m.in kwestię SMS-a rozsyłanego przez Sikorskiego z instrukcjami na temat „oficjalnej” wersji przyczyn katastrofy. Według oficjalnej wersji popełnił samobójstwo. Gen. Petelicki nie zostawił jednak listu pożegnalnego, nie był chory, nie miał problemów rodzinnych ani finansowych, nie pozostawił też testamentu. Biegli nie stwierdzili na ciele Petelickiego śladów wskazujących na gwałtowną obronę, ale nie potrafili wyjaśnić pochodzenia pojedynczych siniaków w okolicach kolan i na plecach. Na pistolecie, z którego padł strzał znaleziono odcisk palca lewej ręki gen. Sławomira Petelickiego, choć był on praworęczny. Na magazynku i nabojach nie znaleziono odcisków palców, a monitoring garażu, w którym znaleziono ciało Sławomira Petelickiego nie obejmował miejsca, w którym miało dojść do samobójstwa.

Prof. Józef Szaniawski [4 września 2012 roku]. Historyk, dziennikarz, sowietolog, wykładowca Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, ostatni więzień PRL. Zginął w Tatrach, spadł w przepaść. Niezłomny człowiek walczący z komunizmem, krytycznie podchodzący do ustaleń przyczyny katastrofy smoleńskiej, otwarcie mówiący o zamachu.

Remigiusz Muś [27 października 2012]. Chorąży Wojska Polskiego. Bardzo ważny świadek w śledztwie smoleńskim. Fakty przez niego podawane przeczyły oficjalnym ustaleniom: ujawnił między innymi, że kontroler z wieży na smoleńskim lotnisku wydał pilotom TU 154M komendę o zejściu na wysokość 50 metrów (oficjalne raporty mówią o komendzie 100m ze strony kontrolerów). Chorąży Muś mówił także o odgłosie 2 wybuchów, które słyszał w momencie katastrofy. Powieszone ciało znaleziono w piwnicy bloku, w którym mieszkał. Z przeprowadzonych badań wynika m.in., że tylko na lince, na której znajdowało się ciało chorążego, nie stwierdzono żadnych odcisków palców. Ślady DNA Remigiusza Musia zabezpieczono jedynie na krótszym fragmencie linki, gdzie wykonano pętlę.

Dwa miesiące przed śmiercią Remigiusz Muś uległ dziwnemu wypadkowi, jadąc samochodem zjechał z drogi i uderzył w płot. Policja stwierdziła, że był trzeźwy jednak z powodu dziwnego zachowania został przewieziony do szpitala psychiatrycznego. Wyszedł na własną prośbę po trzech dniach. Przeprowadzone badania psychiatryczne i psychologiczne nie ujawniły u niego choroby psychicznej, w tym depresji, ani innych zakłóceń czynności psychicznych. We krwi nie stwierdzono też alkoholu ani narkotyków.

Krzysztof Zalewski [10 grudnia 2012 roku]. Ekspert lotniczy, który wielokrotnie wypowiadał się na temat katastrofy smoleńskiej. Był jednym z bohaterów filmu „10.04.10” Anity Gargas. Krytykował raporty komisji MAK i komisji Jerzego Millera. Był gościem Konferencji Smoleńskiej. 10 grudnia 2012 roku do siedziby wydawnictwa Magnum-X przy ulicy Grochowskiej na warszawskiej Pradze wtargnął mężczyzna, który zadał kilka ciosów nożem 46-letniemu Krzysztofowi Zalewskiemu. Mężczyzna zmarł na miejscu. 48-letni napastnik odpalił również ładunek wybuchowy. Doszło do eksplozji, ale siła rażenia nie była duża. Ranny zabójca (jak się okazało, prezes wydawnictwa) trafił do szpitala 15:33, 18.09.2019


do tłumokado tłumoka

8 5

Tusk ich zabił:))) 16:15, 18.09.2019


DO  RODAKÓWDO RODAKÓW

7 8

WIDOCZNIE TA WODY Z WISŁY TRZASKOWIANKA ,PRZEPRASZAM LARYSOWIANKA Z LUBANIA CI ZASZKODZIŁA, GÓWNO ZAWSZE WYPŁYNIE 16:33, 18.09.2019


fobia ???fobia ???

5 9

jaki tusk ? kiedy odpowiesz na pytanie czemu zginęli?? czemu tak reagujecie na pytanie o Smoleńsk co się dzieje ?? 16:41, 18.09.2019


Smakosz Smakosz

16 4

Ketchup Dworski to przeszedł do historii- ani go nikt nigdzie nie produkuje ani nie sprzedaje.
15:18, 18.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mkmk

21 2

przecież to nie jest włocławski keczup, więc co robicie za problem.. jest już tylko nazwa od kilkunastu lat.. i nie ma go co porównywać z tym jaki był wcześniej
A dworski - słaby mają marketing bo mało co można go spotkać 15:23, 18.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Konfederacja ??????Konfederacja ??????

7 6

Skoro były ambasador Snepf w TVN 24 powołuje sie na Sputnik jakoby F35 były złe ;) Skoro Korwin twierdzi identycznie ponieważ posiada takie dane z pupy czyli również z Sputnika ;) i polowa Konfidentów z Konfederacji chodzi tam po instrukcje I wszystkie ruskie pałki na wszystkich portalach drą ryja jaka to katastrofa ;) Jakoby Zakup Najnowocześniejszego Statku Powietrznego 5 Generacji był złym pomysłem i jak Snepf *%#)!& iż Lepszy byłby zakup MIG 55/57 a inni przekonują tutaj że lepsze były by jakieś złomy 4 Generacji to SAMO MÓWI PRZEZ SIĘ :)))
Ruscy Zesrani i tyle ;) F35 nie każdy może kupić to USA decyduje komu sprzedać TAKĄ TECHNOLOGIE ;) Ruscy z swoimi Migami sprzedają komu popadnie ;)Reasumując: Były ambasador Polski, który został *%#)!& z ambasady w USA pisze list do Trumpa wraz z innymi dziwkami ruskimi o tgz Łamaniu Konstytucji w Polsce przez Partie Zjednoczonej Prawicy ;) następnie krytykuje zakup przez Polski Rząd najnowocześniejszego Statku powietrznego 5 generacji F35 ;) jednocześnie stwierdza iż taką wiedzę czerpie ze stacji TV SPUTNIK;) i PODKREŚLA, ze lepszym zakupem był by Rosyjski MIG55 czy tam 57 ;))) jeden ój
Mija kilka tygodni i to samo *%#)!& W MEDIACH NARODOWYCH KORWIN :):):):):) kim oni są ta konfidentracja ?????????? 15:35, 18.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Stały czytelnikStały czytelnik

26 7

To ze ketchup jest produkowany pod nazwą Włocławek w Łowiczu, trzeba podziękować Panu A.P byłemu prezydentowi miasta Włocławek, a to że Włocławskie koncetraty miały miały zniknąć z ziemi podziękujcie poprzedniej kalicji PO i PSL, która teraz idzie z Kukziem do wyborów. To że taki badziew jest produkowany z pulpy Chińsk Ukraińskiej podziękujcie obecnej dojnej zmianie ;) 15:38, 18.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

CBACBA

11 3

W sprawie ketchupu jesteśmy w pogotowiu jak coś ! 15:45, 18.09.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

do homonta do homonta

4 6

CBA nich ci dupsko przeswietli pedrylu!!! 16:15, 18.09.2019


grzesio xdgrzesio xd

3 2

o jesteś rafcio siema słońce xd homonto gotowe ? 16:39, 18.09.2019


Do grzesioDo grzesio

2 3

Tak gotowe.Zaraz Ci je założę i będę Tobą orła pole🤣
17:44, 18.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do grzesio Do grzesio

2 2

Tak gotowe.Zaraz Ci je założę i będę Tobą orał pole🤣 17:45, 18.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kamil89Kamil89

2 1

jestem fanem Włocławka od zawsze więc musiałem spróbować tych nowości i muszę przyznać że mi smakują, idealne do serów i różnych wędlin 15:09, 19.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

19601960

10 0

Ketchup włocławski , prawdziwy to był przed laty.
Robiony we Włocławku przy Wienieckiej.
Teraz , robią Bóg wie z czego i Bóg wie gdzie.
Już nie będzie takiego jak kiedyś.
Rozpieprzone wszystko. 07:26, 20.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Wloclawek29Wloclawek29

4 1

Jeżeli ketchup nie jest produkowany w naszym mieście to nie powinien nosić nazwy Ketchup Włocławek. Co ma wspólnego Włocławek z Lowiczem? 19:32, 21.09.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Benjamin Benjamin

0 0

Ma tyle ze jak będzie kiepski albo ktoś się zatruje to zgonią na Wloclawek, bo napisane jak byk ze Włocławski :) 02:32, 23.09.2019


MilenaWMilenaW

1 1

ważne że nasz Polski i naprawdę smaczny, zarówno ketchup jak i koncentrat, do moich gołąbków tylko ten, żaden inny. A co do nowych smaków to co w tym złego, nie jesteśmy w średniowieczu. 13:58, 23.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone