Zamknij
REKLAMA

Kolejna inwestycja w gminie Włocławek. Zobacz, co się zmieniło

00:00, 30.10.2019 | Artykuł sponsorowany
Fot. Nadesłane

W miejscowości Dobra Wola w gminie Włocławek zagospodarowano teren w małą infrastrukturę sportowo-rekreacyjną. Mieszkańcy mogą korzystać między innymi z siłowni zewnętrznej.

Umowa na roboty budowlane została zawarta 22 lipca 2019 roku. W wyniku zapytania ofertowego umieszczonego na platformie zakupowej, w Biuletynie Informacji Publicznej oraz na tablicy ogłoszeń wykonawcą inwestycji została firma Herkules Sp. z o.o.  spółka komandytowa z siedzibą w Chrzanowie.

- Od momentu podpisania umowy wykonawca miał trzy miesiące na zakończenie prac. Inwestycja była warta 76.218,80 złotych i została zakończona 19 września - powiedziała Magdalena Korpolak - Komorowska, wójt gminy Włocławek.

W ramach przeprowadzonego zadania wykonano między innymi montaż urządzeń siłowni zewnętrznej. Na miejscu pojawiło się sześć urządzeń fitness, na których znajduje się łącznie dziewięć stanowisk do ćwiczeń. Mieszkańcy mogą korzystać między innymi z biegacza, orbitreka, ławeczki do wyciskania leżąc, wyciągu górnego, wioślarza, twistera, stepera i wahadła. W ramach przygotowanej strefy relaksu na miejscu zainstalowano ławki parkowe, stolik do gry w szachy, tablicę do gry w kółko i krzyżyk i stojak na rowery.

Zadanie obejmowało też budowę chodnika, placyku pod potrzeby stolika do gry w szachy oraz nasadzenia iglaków szmaragdowych i krzewów pęcherznicy kalinolistnej. Zadanie zostało dofinansowane ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu Rozwoju Małej Infrastruktury Sportowo – Rekreacyjnej o charakterze Wielopokoleniowej – Otwarte Strefy Aktywności. Dofinansowanie wyniosło 25 tysięcy złotych.

(Artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop