Zamknij
REKLAMA

ZUS robi to już ostatni raz. Wkrótce setki tysięcy osób otrzymają ważne listy

10:56, 21.01.2020 | D.W.
REKLAMA
Skomentuj
Dzięki korespondencji przedsiębiorcy dowiedzą się nie tylko tego, ile wpłacili pieniędzy za składki, ale też tego, czy za ubiegły rok nie mają zadłużeń na indywidualnych rachunkach. Zdjęcie ilustracyjne. Fot. depositphotos.com

Blisko 150 tysięcy przedsiębiorców z województwa kujawsko-pomorskiego otrzyma w najbliższym czasie listy z ZUS.  Dzięki korespondencji każdy właściciel firmy będzie mógł się dowiedzieć, w jakiej wysokości wpłacił w ubiegłym roku składki na swój indywidualny rachunek, a także, jakie należności zostały z nich pokryte.

W całej Polsce wysłanych zostanie ponad trzy miliony takich listów, a Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że to ostatni rok, w którym korespondencja przekazywana jest w formie papierowej.

- List z ZUS-u nie jest żadnym wezwaniem do zapłaty, a jedynie informacją o saldzie na koncie  – uspokaja Krystyna Michałek, regionalny rzecznik ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.  Każdy przedsiębiorca powinien wiedzieć, czy nie pojawiła się na nim jakoś nadwyżka czy też zaległość.

Dzięki korespondencji przedsiębiorcy dowiedzą się nie tylko tego, ile wpłacili pieniędzy za składki, ale też tego, czy za ubiegły rok nie mają zadłużeń na indywidualnych rachunkach. Przesłanie takich informacji jest możliwe dzięki wprowadzeniu e-składki, dzięki której wszystkie składki wpłacane są na indywidualny numer rachunku składkowego jednym zwykłym przelewem.

Podobnych listów nie dostaniemy jednak w 2021 roku.

- To ostatni raz, kiedy ZUS przekazuje te wiadomości w formie papierowej. Od przyszłego roku taka informacja będzie dostępna tylko w wersji elektronicznej na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Dlatego zachęcamy do założenia profilu na PUE ZUS. Jest to bezpłatna usługa, która daje wiele możliwości – mówi Krystyna Michałek.

ZUS apeluje o dokładne przeczytanie listów. Może pojawić się w nich informacja o nawet groszowej czy kilkugroszowej niedopłacie lub nadpłacie. Takie zadłużenie również należy spłacić.

(D.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

drogi zusiedrogi zusie

2 0

oddajta mi moje 17 tysięcy zł bo wiem że emerytury nie doczekam 12:43, 21.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone