Zamknij
REKLAMA

Ogromne zmiany w pracy lekarzy. Włocławianie mogą się już spodziewać...

16:42, 13.05.2020 | .
Skomentuj
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. depositphotos.com
REKLAMA

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wprowadził kolejne zmiany związane ze zmniejszaniem obostrzeń. Tym razem chodzi o pracę lekarzy orzeczników.

W związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem już w marcu większość urzędów w Polsce została zamknięta.

ZUS jako jeden z pierwszych urzędów w kraju zrezygnował z części obostrzeń związanych z pandemią. 4 maja praca urzędników wróciła do normy. W ciągu dwóch pierwszych dni otwarcia urząd odwiedziło kilka tysięcy klientów.

Klienci, którzy przychodzą do urzędu muszą używać maseczek ochronnych, a przed wejściem na salę zdezynfekować dłonie. 

Kolejne zmiany wprowadzono 11 maja. Od poniedziałku wznowiono bezpośrednie badania wykonywane przez lekarzy orzeczników ZUS, które wcześniej były przesuwane na późniejszy termin.

- Badania w poszczególnych jednostkach zakładu planowane są przy szczególnym uwzględnieniu aktualnego stanu i rozwoju sytuacji epidemiologicznej na terenie poszczególnych jednostek ZUS. Brana jest pod uwagę liczba zachorowań na koronwirusa w danym regionie. Na Kujawach i Pomorzu pierwsi ubezpieczeni zostali już zbadani

- informuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

ZUS przypomina, że nadal we wszystkich tych sprawach, w których jest to możliwe, lekarze orzekali i orzekają zaocznie, na podstawie dokumentacji.

- Teraz stopniowo przywrócony zostanie normalny tryb pracy, który uwzględnia także badania bezpośrednie - dodaje rzeczniczka.

Orzeczenia lekarskie wydawane w czasie epidemii koronawirusa są przedłużane z automatu na trzy miesiące. Taka decyzja jest jednak wydawana pod warunkiem złożenia wniosku o świadczenie przed upływem terminu ważności tego orzeczenia.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

A może ...A może ...

32 0

tych lekarzy zatrudnianych przez ZUS zatrudnić do opracowania szczepionki na koronawirusa ? Oni mają taką moc uzdrawiania ... ,,odrastania'' kończyn , kręgosłupów , wzroku i słuchu . 18:49, 13.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JajaJaja

13 0

To nie lekarze tylko nadlekarze. 07:04, 14.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DecyzjeDecyzje

3 0

A może by tak zus swoim swiadczeniobiorcom był uprzejmy decyzje nowe przesłać bo w tym roku chyba nikt nie dostal,to na jakiej podstawie wyplacal świadczenia zwaloryzowane i 13 tki?tyle czasu pracownicy byli wolni od obsługiwania bezposredniego petentów, że czas był. 07:58, 14.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA