Zamknij
REKLAMA

Administracja Zasobów Komunalnych we Włocławku zakończyła właśnie inwestycję za ponad 360 tysięcy złotych

00:00, 29.05.2020 | Artykuł sponsorowany
Fot. Daniel Wiśniewski

Administracja Zasobów Komunalnych we Włocławku zakończyła właśnie inwestycję za ponad 360 tysięcy złotych. Przy ul. Zakręt 8 (osiedle Leopoldowo) powstało sześć nowych mieszkań.

Inwestycja polegała na przebudowie budynku wielorodzinnego nr 2 przy ul. Zakręt 8 we Włocławku i zamianie dotychczasowych wspólnych łazienek na mieszkania socjalne.

W rezultacie przeprowadzonego remontu powstało sześć mieszkań, w tym jedno mieszkanie przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

Każdy z nowo powstałych lokali składa się z łazienki i dwóch pokoi (w tym jednego z aneksem kuchennym).

Projekt realizowany przez Gminę miasto Włocławek pod nazwą "Przebudowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego wraz ze zmianą sposobu użytkowania wspólnych łazienek na mieszkania socjalne w bloku nr 2 przy ul. Zakręt 8 we Włocławku" jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi priorytetowej 6. Solidne społeczeństwo i konkurencyjne kadry, Działania 6.1. Inwestycje w infrastrukturę zdrowotną i społeczną, Poddziałania 6.2. Inwestycje w infrastrukturę społeczną Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Kwota dofinansowania ze środków unijnych wynosi 308 293,67 złotych. Całkowity koszt realizacji zadania wyniósł 362 698,44 złotych.

Roboty budowlane wykonała Firma Ogólnobudowlana „INSTALTECH" Józef Sławianowski z Włocławka.

W budynkach przy ul. Zakręt znajdują się mieszkania o powierzchniach od 9,72 m2 do 91,30m2. Obecnie mieszka w nich 175 rodzin, a już wkrótce  wprowadzą się kolejni lokatorzy.

(Artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop