Zamknij
REKLAMA

Rehabilitacja owszem, ale nie dla wszystkich. Kto pojedzie do sanatorium?

17:00, 02.08.2020 | D.W.
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. depositphotos.com
REKLAMA

Zakład Ubezpieczeń Zdrowotnych wznawia kierowanie ubezpieczonych na rehabilitację w sanatoriach. Na kuracje nie pojadą jednak wszyscy. Zobacz, kto będzie musiał obejść się smakiem.

Nie tylko Narodowy Fundusz Zdrowia wysyła pacjentów do miejscowości uzdrowiskowych. Od 1996 roku zajmuje się tym również Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Z rehabilitacji leczniczej mogą skorzystać osoby ubezpieczone w ZUS, które np. uprawnione są do zasiłku chorobowego, świadczenia rehabilitacyjnego, pobierające rentę okresową z tytułu niezdolności do pracy i rokujące jednocześnie na odzyskanie zdolności do pracy po rehabilitacji.

Z uwagi na COVID-19 wyjazdy do ośrodków sanatoryjnych były wstrzymane od 14 marca.

- Od 4 sierpnia ZUS wznawia kierowanie na rehabilitację leczniczą. W pierwszej kolejności kierowane będą osoby, które muszą wyjechać na rehabilitację najwcześniej z uwagi na kończące się świadczenie, a także te, które dojechały na rehabilitację po 13 marca i miały skrócony lub przerwany turnus. Osoby, które były na turnusie powyżej 14 dni mogą ponownie złożyć wniosek o rehabilitację.  Pozostałe osoby będę kierowane według daty orzeczenia

- informuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

ZUS informuje, że osoby, które są skierowane na rehabilitację w systemie stacjonarnym, czyli na całodobowy pobyt w ośrodku otrzymają z ZUS zawiadomienie o skierowaniu na rehabilitację leczniczą wraz z ulotką. Po otrzymaniu zawiadomienia należy skontaktować się z ośrodkiem i podać swój aktualny numer telefonu.

Ośrodek rehabilitacyjny będzie kontaktował się z każdym ubezpieczonym, aby poinformować o wystawionym skierowaniu na test w kierunku SARS-CoV-2 i o jego wyniku. Warunkiem przyjęcia na rehabilitację do sanatorium jest negatywny wynik testu. Test jest bezpłatny, a trzeba go wykonać nie wcześniej niż 6 dni przed rozpoczęciem turnusu.

Nie wszyscy muszą jednak takie testy wykonywać. Te osoby, które są skierowane na rehabilitację w systemie ambulatoryjnym, czyli takie, które dojeżdżają na nią codziennie w wyznaczonych godzinach, nie będą tego robić.

(D.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

Chory Chory

2 0

W dupie z takimi przywilejami dla wybrańców, dobre znajomości zawsze w cenie 19:36, 02.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Chory Chory

2 0

W dupie z takimi przywilejami dla wybrańców, dobre znajomości zawsze w cenie 19:36, 02.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Chory Chory

2 0

W dupie z takimi przywilejami dla wybrańców, dobre znajomości zawsze w cenie 19:36, 02.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz