Zamknij
REKLAMA

Oszuści znaleźli nowy sposób! Tym razem chodzi o...

11:31, 04.08.2020 | M.O.
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne fot. depositphotos.com
REKLAMA

Od początku sierpnia można korzystać już Polskiego Bonu Turystycznego, a są już i tacy, którzy postanowili na bonie zarobić. W jaki sposób? Jak ustrzec się oszustów? 

Polski Bon Turystyczny to nowa forma wsparcia dla polskich rodzin w sytuacji osłabienia gospodarki przez pandemię COVID-19. Ma wesprzeć nie tylko polskie rodziny, ale również pobudzić branżę turystyczną. 

Za pomocą bonu można dokonywać płatności za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne. Z bonów można korzystać już od soboty, 1 sierpnia. Z tej możliwości skorzystało już blisko 190 tys. Polaków. 

Są jednak już pierwsze próby oszustwa. 

Jak informuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS, w internecie pojawiły się oferty płatnych usług dotyczących pomocy przy założeniu PUE ZUS i aktywacji Polskiego Bonu Turystycznego.  

- Prosimy o rozwagę w podejmowaniu decyzji o skorzystaniu z takich usług.  Przypominamy też, że nie należy osobom trzecim udostępniać swojego loginu i hasła do PUE ZUS. Trzeba pamiętać, że na PUE ZUS klienci ZUS mają dostęp do swoich różnych danych – np. do danych na temat zgłoszenia do ubezpieczeń, o zwolnieniach lekarskich, o pobranych zasiłkach. Nikt poza klientem (lub upoważnioną przez niego osobą) nie powinien mieć dostępu do tych danych - tłumaczy Krystyna Michałek. 

W internecie pojawiły się już także nielegalne oferty sprzedaży bonów za gotówkę.

Prócz tego, że takie oferty są nielegalne, a wobec tego także karalne, warto wiedzieć, że bonem płacimy w sposób, który takiemu handlowi ma właśnie zapobiec.

Płacąc za usługę turystyczną przy zakwaterowaniu trzeba okazać specjalny, unikatowy 16-cyfrowy numer przypisany do bonu, a później jednorazowy kod autoryzacyjny otrzymany z ZUS SMS-em lub e-mailem.

Bez tego nie dokonamy płatności bonem.

(M.O.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz