Zamknij
REKLAMA

W kilka dni aktywowali setki tysięcy bonów. Zobacz, jak je zdobyć

17:15, 05.08.2020 | D.W.
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. depositphotos.com
REKLAMA

Od początku sierpnia Polacy mogą aktywować bony turystyczne. Niestety, zrobić to można jedynie na Platformie Usług Elektronicznych, a wielu beneficjentów nie ma tam jeszcze swojego profilu. Jak to zmienić?

Polski Bon Turystyczny to dokument elektroniczny potwierdzający uprawnienie do świadczenia w formie bonu.

Świadczenie w formie bonu turystycznego będzie przyznawane na dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy Rodzina 500+. Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. W przypadku dziecka z niepełnosprawnością przysługuje dodatkowy bon w wysokości 500 zł.

Bon turystyczny nie będzie podlegał wymianie na gotówkę, prawne środki płatnicze ani na inne środki wymiany. 

- Aby skorzystać z bonu turystycznego nie trzeba składać wniosku. Wystarczy aktywować bon na PUE ZUS. Po aktywacji można bonem zapłacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne w podmiotach zarejestrowanych na PUE ZUS i wpisanych na listę przez Polską Organizację Turystyczną. Na tą listę wpisało się już ponad 8,5 tys. przedsiębiorców turystycznych i organizacji pożytku publicznego

 -  informuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

Zanim aktywujemy bon warto sprawdzić, która osoba w rodzinie jest uprawniona do pobierania świadczenia wychowawczego 500+. Na PUS ZUS zakładka Polski Bon Turystyczny widnieje tylko i tej osoby.

- Przy aktywacji trzeba podać swoje dane kontaktowe – adres e-mail i nr telefonu komórkowego. Po aktywacji bonu, na adres e-mail przekazany zostanie kod obsługi płatności, przy użyciu, którego będzie można płacić podmiotom turystycznym. Każda płatność będzie potwierdzona jednorazowym kodem autoryzacyjnym wysłanym SMS-em - dodaje rzeczniczka urzędu.

Tylko do 3 sierpnia br. do godz. 10:00 osoby uprawnione aktywowały ponad 189,1 tys. bonów. Ich łączna wartość to ponad 161 mln zł. Uprawnieni wykonali już 3,2tys. płatności bonem na łączną kwotę 2,5 mln zł.

W przypadku pytań o bon turystyczny, ZUS zachęca do kontaktu ze specjalną całodobową infolinią dotyczącą Polskiego Bonu Turystycznego pod numerem telefonu 22 11 22 111.

(D.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz