Zamknij
REKLAMA

Tej wędliny nie można jeść! Zobacz, co może grozić konsumentom

14:00, 08.08.2020 | D.W./GIS
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. depositphotos.com
REKLAMA

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wycofaniu ze sprzedaży mielonki tyrolskiej. Wykryto w nim m.in. bakterii Listeria monocytogenes.

Ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności opublikowano na stronie GIS-u. Ze sklepowych półek wycofano jedną partię mielonki tyrolskiej.

Chodzi o produkt "Mielonka tyrolska. Kraina wędlin" o gramaturze 270 gramów i numerze partii: 020355. Producentem produktu jest firma Sokołów S.A. z siedzibą w Sokołowie Podlaskim.

Jaki jest powód podjęcia takiej decyzji?

- W wyniku działań urzędowych Inspekcji Weterynaryjnej w jednej partii „Mielonki tyrolskiej” Kraina Wędlin wykryto bakterie Listeria monocytogenes

- informuje Główny Inspektorat Sanitarny.

Spożycie żywności zanieczyszczonej Listeria monocytogenes może prowadzić do choroby zwanej listeriozą. Do jej objawów można zaliczyć wysoką gorączkę, bóle stawów i mięśni, wymioty, biegunkę, drgawki, a nawet czasową utratę przytomności.

Producent zdecydował o wycofaniu produktu z rynku. Podjął też działania mające na celu identyfikację partii oraz ustalił kierunki sprzedaży przebadanej partii produktu.

Informacja została również przekazana odbiorcy - firmie Jeronimo Martins Polska, czyli Biedronce. Co stanie się z trefnymi produktami?

- Powiatowy Lekarz Weterynarii w Sokołowie Podlaskim w dniu 31.07.2020 r. wydał decyzję administracyjną nakazującą producentowi wycofanie z rynku i zniszczenie kwestionowanego produktu - dodaje GIS.

Klienci nie powinni spożywać produktu oznaczonego numerem partii i terminami przydatności do spożycia wskazanymi w komunikacie. W przypadku wystąpienia objawów choroby po spożyciu produktów objętych komunikatem, należy skontaktować się z lekarzem.

(D.W./GIS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

PutinPutin

13 0

Nr partii 02035S o dacie spożycia do 11 lub 12 sierpnia 2020.

Nie dość, że podajecie zły nr partii (020355) to daty spożycia podanej przez GIS nie piszecie choć w ostatnim akapicie wspominacie o tym.

Łajzowatość godna Portalu Włocławek. 15:05, 08.08.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

!!!!!!!!!!!!

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


MARKETOWE WYROBYMARKETOWE WYROBY

3 7

gówno żreta i się nie otruj eta w biedronie wszystko dobre.... 15:08, 08.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KujawiakKujawiak

4 1

Bakterie to pół bidy.Organizm sobie poradzi.Najgorsze to ta chemia.Kiedyś to my ubili świnioka,przerobili my na pyszne wędliny i byli zdrowe jak byki.Hugo że tam może i milion bakterii było.Chemii nie było to i nasze organizmy były zdrowe i silne. 18:28, 08.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

softpracmicsoftpracmic

0 3

ĹEEXÍ.NÉŤ - niesаmowity sеrwis randkоwy dla dоrosłyсh, którzy chсą znаleźć pаrtnerа do seksu 07:25, 09.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BIZNES MASECZKOWYBIZNES MASECZKOWY

0 0

sanepid ma ważniejsze sprawy nisz mięso NA MASECZKACH WIECEJ ZAROBI DO SKARBU PAŃSTWA XD 19:57, 09.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA